بین الملل

ارتش آمریکا مجبور شده برای آموزش سربازان اوکراینی از بودجه خودش مایه بگذارد

ارتش آمریکا مجبور شده برای آموزش سربازان اوکراینی از بودجه خودش مایه بگذارد

ارتش آمریکا مجبور شده تا از بودجه خود برای حمایت و پشتیبانی از برنامه آموزش سربازان ارتش اوکراین استفاده کند چون کنگره نتوانسته لایحه بودجه کمک بیشتر به کی‌یف را تصویب کند.

به گزارش آپارات نیوز، لایحه مربوط به تامین بودجه نظامی بیشتر برای اوکراین چندین ماه است که در کنگره متوقف شده و همین مساله کمک آمریکا به کی‌یف را دچار مشکل کرده و یکسری از قابلیت های دفاعی اوکراین را در مقابله با حملات روسیه متوقف کرده است.

به نوشته روزنامه kyivindependent، مقام‌های ارتش ایالات متحده به صدای آمریکا گفته‌اند، اگر تغییراتی در این روند ایجاد نشود ارتش این کشور در اروپا و آفریقا ممکن است تا تابستان با کمبود منابع برای همه چیز از جمله حمایت از اوکراین، آموزش و عملیات با شرکای ناتو مواجه شود.

اوکراین در موقعیت دشواری در جنگ با روسیه قرار دارد و علتش آن هم کاهش پشتیبانی ایالات متحده است که تا اوایل بهار باعث کمبود مهمات مهم برای کی‌یف می‌شود.

نبود گلوله‌های توپ باعث شد تا اوکراین از «آودیوکا» عقب نشینی کند.

سنای آمریکا پیش از این لایحه کمک خارجی ۹۵ میلیارد دلاری را تصویب کرد که ۶۰ میلیارد دلار به کی‌یف اختصاص می‌دهد، اما مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان با وجود فشارهای سنا و کاخ سفید، هنوز آن را در کنگره به رای گیری نگذاشته است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا