ورزشی

از تقدیر مدیرکل ورزش تا رکورد حضور در برگزاری آزمون مربیگری

از تقدیر مدیرکل ورزش تا رکورد حضور در برگزاری آزمون مربیگری

آپارات نیوز/خراسان رضوی بیش از ۱۰۰۰ نفر در آزمون مربی‌گری رشته پرورش‌اندام و بدنسازی خراسان رضوی شرکت کردند.

رشته بدنسازی و پرورش‌اندام با توجه به اقبال روزافزون جامعه به ویژه جوانان به آن، از اهمیت بسزایی برخوردار است. این رشته در مشهد گرچه جزو مهمترین‌هاست، اما به دلیل تغییرات مدام در راس هیات در سال های اخیر درگیر حواشی متعددی شد.

حالا اما با ریاست سیدزادگان بر این هیات، مدتی هست که به نظر می رسد پرورش اندام استان به ساحل آرامش رسیده و خبری از حواشی گذشته نیست. حواشی که با کنار رفتن سروش پورآزاد از ریاست هیات آغاز شد و مدت‌ها ادامه داشت.

برگزاری لیگ مچ‌اندازی خراسان رضوی

سعید سیدزادگان، رییس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان رضوی در گفت‌وگو با آپارات نیوز، اظهار کرد: لیگ مچ اندازی آقایان استان خراسان رضوی برای نخستین بار در استان، تحت عنوان گرامیداشت ۱۸۰۰۰ شهید سرافراز خراسان رضوی برگزار می شود. این رویدادها به صورت متمرکز بوده و تا کنون با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

وی افزود: قطعا برگزاری لیگ موجب پویایی آن رشته در تمامی ابعاد در سطح استان خواهدشد. رونمایی از آیین نامه لیگ مچ‌اندازی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و روسا و سرپرستان هیات های شهرستانی و تنی چند از اعضای شورای راهبردی صورت پذیرفت.

در این جلسه تاج‌فیروز مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی، با ارزشمند شمردن فعالیت های هیات بدنسازی و پرورش اندام استان طی دوره مدیریتی اخیر، خطاب به عده ای که به دنبال تخریب چهره هیات هستند، تاکید کرد راه به هیچ نخواهند برد و اداره کل ورزش و جوانان همه جانبه از هیات استان حمایت می‌کند.

تاج‌فیروز نامگذاری گرامیداشت ۱۸۰۰۰ شهید والامقام در خصوص لیگ مچ اندازی استان را پیوست ارزشمند فرهنگی برای این رویداد دانست و گفت قطعا برکت دعای شهدا شامل حال این رویداد خواهدبود.

حضور ۱۱۵۸ نفر در آزمون مربیگری

سامان سرابی، مسئول کمیته اموزش هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان رضوی اظهار کرد: آزمون مربیگری بدنسازی و فیتنس درجه ۳ و بدنسازی درجه ۲ با حضور ۱۱۵۸ نفر در ۲ بخش بانوان و آقایان، در دو نوبت صبح و ظهر برگزار شد.

وی افزود: این آزمون با توجه به برنامه ریزی که از قبل انجام شده بود در محل دانشکده تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد و با تیم برگزار کننده امتحانات دانشکده و هم چنین با حضور ناظرین واحد آزمون فدراسیون و هم چنین کمیته آموزش هیات در صحت کامل و با استانداردهای لازم در این امر انجام شد. لازم به ذکر است برگزاری چنین آزمونی با این تعداد شرکت کننده با چنین نظمی در نوع خود کم نظیر است.  

سرابی در خصوص زمان اعلام نتایج گفت: نتیجه آزمون حدودا یک ماه دیگر  پس از تصحیح توسط مرکز آزمون فدراسیون اعلام می‌شود.

هم چنین جلسه تخصصی بانوان این هیات درحوزه نواب رییس و کمیته های استانی در هفته‌ای که گذشت برگزار شد.

تقسیم خراسان رضوی به ۵ منطقه

جواد یساقی در گفت‌وگو با آپارات نیوز، در خصوص برگزاری این جلسه اظهار کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، جلسات روسا و سرپرستان هیات های شهرستانی بدنسازی و پرورش اندام استان برگزار شد. تشریح تقویم تدوین شده از سوی هیات استان جهت فعالیت‌های گوناگون هیات در حوزه قهرمانی، همگانی، امور شهرستانها، آموزش و تحقیقات، فرهنگی و … از جمله موارد مطروحه در جلسات بود.  

وی افزود: در بخش دیگری از این جلسات، طرح تقسیم بندی شهرستان‌های استان خراسان رضوی به ۵ منطقه با هدف تقویت حمایت از هیات های شهرستانی و تسهیل در امر گره گشایی کاری آنان تشریح شد.

یساقی خاطرنشان کرد: جامعه بدنسازی استان بر لزوم حفظ ارزش‌های دینی و مذهبی و پایبندی به ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید داشته و دارد. ضمن این که از آیین نامه نخستین دوره لیگ مچ اندازی آقایان باشگاههای استان خراسان رضوی با حضور مدیرکل ورزش وجوانان استان رونمایی شد.

وی تصریح کرد: در جلسه بانوان نیز، حنایی به عنوان نماینده شورای شهر مشهد مقدس نیز حضور داشت.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا