ورزشی

افزایش ۱۰ درصدی سطح زیرکشت زعفران در استان یزد

افزایش ۱۰ درصدی سطح زیرکشت زعفران در استان یزد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد اعلام کرد: با پایان کاشت زعفران تا نیمه مهرماه در استان، سطح زیرکشت این گیاه ارزشمند در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و به ۷۵۰ هکتار رسیده است.

به گزارش آپارات نیوز؛ «محمد علی حاتمی زاده» ضمن اعلام این خبر، اضافه کرد: شهرستان‌های بهاباد، تفت ، مهریز و بافق  به ترتیب رتبه اول تا چهارم را از لحاظ سطح زیر کشت زعفران در استان یزد دارند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جهادکشاورزی استان به منظور توسعه کاشت گیاهان دارویی و کم آب خواه به خصوص زعفران آموزش‌های لازم را در تمام شهرستان‌های زعفران خیز استان انجام داده است.

این مسئول ضمن بیان این که در سال جاری یکی از اولویت‌های مدیریت باغبانی موضوع تغذیه مزارع زعفران است، اظهار کرد: متوسط عملکرد زعفران در استان ۵.۵ کیلوگرم در هر هکتار محصول خشک است که با ارائه راهکارهای به زراعی و  تغذیه مناسب می‌توان آن را افزایش داد.

حاتمی‌زاده در پایان نیز تصریح کرد: زمان برداشت محصول زعفران با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه از اوایل آبان شروع تا آذرماه ادامه خواهد داشت.

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا