دانش و سلامت

اُ میکرون در ایران مشاهده نشده است

آپارات نیوز/ یزد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با واکسیناسیون و رعایت مراحل بهداشتی، احتمال ابتلا به میکرون و هر گونه دیگر از این ویروس بسیار کم است.

دکتر. بهرام عین اللهی در حاشیه سفر به شهرستان خاتم گفت: در حال حاضر 87 درصد جمعیت کشور در برابر کرونا واکسینه شده اند که در برخی استان ها بیش از 90 درصد واکسینه شده است.

وی افزود: همچنین 89 درصد جمعیت بالای 12 سال استان یزد دوز اول و 76 درصد دوز دوم واکسن کرونا دریافت کردند.

عین اللهی با اشاره به وضعیت وخیم کرونا و وقوع میکرون در جهان، ادامه داد: در کشور ما با وجود مشاهده برخی موارد مشکوک و آزمایشات، هنوز گزارش رسمی از مشاهده کرونای جدید اعلام نشده است. “

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع سریع و مرگ و میر پایین ویروس از ویژگی های این ویروس است و همچنین واکسیناسیون، استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی کننده از راه های واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی است. بسیار بعید است که میکرون و هر نوع ویروس دیگری را آلوده کند.

عین اللهی با اشاره به وضعیت دارو افزود: دولت بودجه کافی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است و ستادی در وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی بر وضعیت دارو نظارت دارد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمبودی در حوزه دارو نداریم و با تلاش دوستان نواقص در برخی داروهای خاص برطرف می شود.

وی همچنین به وضعیت گردشگری سلامت در کشور اشاره کرد و افزود: وضعیت پزشکی بسیار خوبی در کشور داریم و بسیاری از کشورها علاقه مند هستند بیماران خود را در کشورمان مداوا کنند که به نظام جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنند که متخصصین و پزشکان می توانند دریافت کنند.” افراد ماهر را تربیت کنید.

عین اللهی توسعه گردشگری سلامت را از اهداف کلان دولت سیزدهم عنوان کرد و ادامه داد: استان یزد از نظر تعداد پزشک در کشور ممتاز است و از نظر نسبت پزشک به جمعیت رتبه اول کشور را دارد. که نشان از پتانسیل بالای استان دارد.در پذیرش بیماران داخلی و همچنین بیماران خارج از کشور.

وی با اشاره به وضعیت پزشکان در مناطق نیازمند گفت: در وزارت بهداشت سهمیه ای وجود دارد که وقتی فردی پذیرفته می شود متعهد به کار در مناطق نیازمند می شوند اما پس از اتمام تعهد «نمی توان فرد را مجبور کرد. برای خدمت در منطقه.”

عین اللهی گفت: بومی سازی یکی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت در این زمینه است که اگر بتوانیم بومی را بپذیریم و تربیت کنیم می تواند سر جای خودش بماند و سیاست محرومیت زدایی بومی سازی در وزارت بهداشت بسیار مهم خواهد بود. بهداشت، درمان و آموزش.» پزشکی در حال انجام است.

وزیر بهداشت ظهر امروز پس از حضور در شهرستان خاتم که مصادف با سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان یزد بود، برای بازدید از طرح های این شهرستان و با حضور اقشار مختلف مردم در محل فرمانداری مروست عازم شهرستان مروست شد. حضور در جلسه شورای اداری شهرستان.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا