بین الملل

به دنبال راه‌اندازی ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری برای منازل و کسب‌وکار‌ها هستیم

وزیر ارتباطات گفت: پروژه شبکه فیبر نوری یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید تنها به عنوان یک پروژه ارتباطی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی طرح توسعه شبکه دسترسی ثابت ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری با استفاده از فیبر نوری، تاکید کرد: این پروژه یک پروژه راهبردی و ملی است. حضور شرکت های توسعه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در جلسه بررسی طرح توسعه شبکه دسترسی ثابت فیبر نوری با هدف ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباط ثابت (FCP) طرف قرارداد این پروژه تاکید کرد. . با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این پروژه یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید پروژه ارتباطی تلقی شود.

وی افزود: امروزه ارتباطات به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است و تلاش وزارت ارتباطات بر این است که شبکه ای پرسرعت، باکیفیت و ایمن مبتنی بر فیبر نوری را برای مردم عزیز کشورمان فراهم کند. بر این اساس، انواع خدمات با کیفیت بالا را ارائه می دهد

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه طبیعی است کارهای بزرگ موانعی داشته باشد اما نباید از این موانع ترسید، وزیر ارتباطات گفت: از ابتدا به دنبال معرفی 20 میلیون روتر مبتنی بر فیبر نوری هستیم. خانه ها و مشاغل آنها آشکارا آن را غیرممکن می خواندند، شاید احساس می کردند که دولت با این پروژه عظیم همراهی نخواهد کرد. اما دیدید که دولت با شدت پای موثر و موانع بزرگ یکی یکی رانده شد.

زارع پور با اشاره به برخی موانع ارائه شده از سوی شرکت های توسعه شبکه فیبر نوری، گفت: به شما اطمینان می دهم که پروژه در سطوح بالا و در سطح شورای دولت مشکلی ندارد، اما در سطوح پایین طبیعی است. برخی عدم همکاری.” با این حال معتقدم جای نگرانی نیست و انشالله این موانع برطرف خواهد شد.

وی افزود: قطعا ما در وزارت ارتباطات نیز تلاش خواهیم کرد تا پیگیری های خود را افزایش دهیم تا موضوع هماهنگی بین نهادی به دستگاه ها، وزارتخانه ها، استانداران و استانداران منتقل شود تا همه احساس کنند که آنها یک پروژه ملی هستند.»

وی بیان کرد: اهمیت این طرح باید در سطح مردم پرورش داده شود و آنها را مشتاق استفاده از اینترنت کند که سرعت آن 100 برابر سرعت فعلی شبکه های ارتباطی است.

در ابتدای این جلسه مدیران شرکت های خصوصی توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری گزارشی از اقدامات، مشکلات و موانع منتهی به ارائه و انتظارات و درخواست های خود برای تسریع در پیشرفت این پروژه ارائه کردند.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با بیان اینکه تقریباً هر دو جلسه با شرکت های توسعه شبکه فیبر نوری جلسه داریم، اظهار داشت: با توجه به این موضوع، این جلسه در حال انجام است. هفته ها وی تاکید کرد که همواره تلاش می کنیم تا دغدغه این شرکت ها برطرف شود.

وی افزود: به موازات این جلسات به طور مرتب با سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط با این پروژه برای رفع موانع پیش روی شرکت ها جلساتی برگزار می کنیم و سعی شده چارچوب همکاری مشترک برای تسریع پیشرفت این پروژه ایجاد شود.

انتهای پیام/4129/

دکمه بازگشت به بالا