جامعه

تامین اجتماعی کسب منفعت از فوت بازنشستگان به خاطر کرونا را تکذیب کرد

سازمان تامین اجتماعی پس از انتشار شایعاتی در فضای مجازی درباره مزایای تأمین اجتماعی به دلیل مرگ تعدادی از بازنشستگان ، بیانیه ای صادر کرد ، ضمن رد این ادعاها و تأکید بر این که این بحران جهانی در هر دو حوزه منابع و هزینه ها پیامدهای منفی قابل توجهی دارد. سازماندهی شده است.

به گزارش آپارات نیوز و با اشاره به اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، در این بیانیه آمده است: “آمار تحریف شده و ادعاهای غیر مستند مطرح شده در این صفحات نشان دهنده بی اطلاعی تولیدکنندگان این مطالب است.” جامعه محترم مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی می دانند که همسر و فرزندان آنها پس از مرگ بازنشستگان حقوق می گیرند و تعداد پرونده های بازنشستگی بسته این سازمان در طول سال در مقایسه با تعداد بازنشستگی تعیین شده بسیار اندک و ناچیز است. به

از زمان شیوع کرونا ، ما بیش از 100000 هموطن عزیز خود را از دست دادیم و البته همه کسانی که جان باختند اعضای یک خانواده بزرگ تامین اجتماعی بودند. پرداخت مستمری به خانواده آنها بر عهده سازمان تامین اجتماعی است.

این اطلاعیه می افزاید: “صرف نظر از هزینه های بلند مدت مربوط به ایجاد حقوق بازنشستگی ، سازمان تامین اجتماعی بخش عمده ای از هزینه های درمان بیمه شدگان را بر عهده دارد و در مورد بیماری عروق کرونا ویروس قلب ، بیشترین کمک و همکاری برای پرداخت هزینه ها ارائه شده است. ”

موضوع مهم دیگری که بر منابع سازمان تأمین اجتماعی تأثیر منفی می گذارد ، کاهش مشاغل ، مشکلات اقتصادی بنگاه ها و افزایش درخواست بیمه بیکاری است که حق بیمه و هزینه تامین اجتماعی را کاهش می دهد. سازمان.

در نهایت نوشته شده است: امیدواریم دوره اپیدمی این بیماری بدنام در اسرع وقت به پایان برسد و مطمئناً پس از آن گزارشات آماری مفصلی از تأثیرات منفی این بیماری بر منابع و هزینه های سازمان تامین اجتماعی منتشر خواهد شد

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا