بین الملل

ترکیه مواضع ارتش سوریه در شمال حلب را هدف قرار داد

مواضع ارتش سوریه در شمال حلب امروز (شنبه) هدف حملات توپخانه ای و راکتی ارتش ترکیه قرار گرفت.

به گزارش آپارات نیوز، محل استقرار ارتش سوریه در شهر مرزی «ماراناز» در حومه شمالی حلب هدف حملات موشکی و توپخانه ای ارتش ترکیه قرار گرفت.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که صدای انفجارهای شدید زیادی در این منطقه شنیده شده است.

دیروز خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قصد دارد حمله ای ناگهانی به شمال سوریه انجام دهد.

کارشناسان معتقدند هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه به احتمال زیاد برای عقب راندن آنها از مناطق درگیری در شمال سوریه انجام می شود.

نیروهای ترکیه امروز نیز مناطق مسکونی در حومه شمالی رقه را هدف حملات توپخانه ای قرار داده اند که به اموال و دارایی های ساکنان خسارت وارد کرده است.

خبرگزاری سانا به نقل از منابع محلی در شمال سوریه گزارش داد که نیروهای ترکیه مستقر در نوار مرزی منطقه اطراف روستای عیو و جاده بین المللی M4 در حومه شمالی رقه را با توپخانه سنگین هدف قرار دادند.

رجب طیب اردوغان چند روز پیش در سخنانی اعلام کرد: منطقه ای در 30 کیلومتری مرزهای جنوبی ترکیه برای ما منطقه امنی محسوب می شود و نمی خواهیم کسی در این منطقه مزاحمتی برای ما ایجاد کند، بنابراین اقدامات خود را در این زمینه انجام داده ایم. در این خصوص و عملیات جدیدی انجام داده است، خواهیم داد

وی افزود: هرگز اجازه نمی دهیم گذرگاه های تروریستی در مرزهای جنوبی ما ایجاد شود و در این راستا کمربند ایمنی را در شمال سوریه تکمیل خواهیم کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز اعلام کرد که دمشق در سطح رسمی و مردمی در برابر هرگونه عملیات نظامی ترکیه در سوریه مقاومت خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا