جامعه

تشکیل ۱۴۹۹ پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

آپارات نیوز/ لرستان رئیس جهاد دانشگاهی لرستان از تشکیل 1499 مورد در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان خبر داد.

دکتر. امین سلاحرزیان در بازدید از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان گفت: فلسفه جهاد دانشگاهی این است که جهاد در کنار دانشگاه باشد و هدف ما این است که بتوانیم علم را به عمل تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش های زیادی برای جانمایی در جهاد دانشگاهی انجام شده و فعالیت های خوبی را در لرستان آغاز کردیم، افزود: یکی از این کارها کشت گیاهان دارویی است چرا که ظرفیت های ارزشمندی در لرستان دارد اما متاسفانه کمتر به آن توجه می شود. برای آن پرداخته است.»

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه پتانسیل گیاهان دارویی در استان مغفول مانده است، گفت: گیاهان دارویی در لرستان از نظر اقتصادی، فرآوری، ارزآوری و …. در لرستان کار زیادی دارد و مرکزی برای پشت بام و زمین چهار نفره ایجاد کرده ایم یک هکتار را به این مهم اختصاص داده ایم.

تامین بیش از 60 تا 70 درصد نهاده گیاهان دارویی استاندارد توسط جهاد دانشگاهی لرستان

سلاحورزیان گفت: در حال حاضر بیش از 60 تا 70 درصد نهاده های مورد نیاز برای کشت گیاهان دارویی اعم از بذر، قلمه و نهال در لرستان توسط جهاد دانشگاهی لرستان تامین می شود.

وی افزود: نهاده های گیاهان دارویی را برای توسعه کشاورزی، کشاورزان و علاقه مندان و فارغ التحصیلان کشاورزی در لرستان تامین می کنیم و اگر مردم نتوانند محصول خود را به فروش برسانند، خرید تضمینی از آنها خواهیم داشت.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: شبکه گسترده ای در جهاد دانشگاهی کشور برای فروش گیاهان دارویی ایجاد شده است.

سلاهورزیان با بیان اینکه الگوی کشت در لرستان یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود، اما متاسفانه کمتر به آن توجه می شود، ادامه داد: در شهرستان کوهدشت کشت های در حال انجام به صورت آب دوست است و همین امر باعث شده است سطح آب سفره های زیرزمینی کاهش می یابد.

وی گفت: محصولات گلخانه ای به آب کمتری نیاز دارند و تعداد مشاغل، امکان فرآوری و بسته بندی محصولات در آن زیاد است، اما در لرستان و به ویژه شهرستان کوهدشت کمتر به این موضوع توجه شده است و در این راستا دانشگاه لرستان جهاد در شهرک گلخانه ای کوهدشت که ایجاد و محصول آن فلفل است.

نرخ ناباروری در لرستان بالاست

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به مرکز درمان ناباروری این نهاد و با بیان اینکه متاسفانه آمار ناباروری در لرستان بالا است، افزود: مسائل اقلیمی، ژنتیکی و تغذیه ای در این موضوع دخیل است و در این راستا لرستان جهاد دانشگاهی وارد شد و مرکز باروری تأسیس کرد.

سلاحورزیان گفت: بیش از 80 درصد مراجعه کنندگان برای درمان ناباروری به جهاد دانشگاهی لرستان دچار مشکل مالی هستند و جزو اقشار مرفه نیستند.

انجام درمان با تعرفه دولتی و نیمه دولتی در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

وی گفت: مشاوره و درمان دارویی با تعرفه دولتی و نیمه دولتی در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان انجام می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان افزود: هزینه جراحی انجام شده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان نسبت به سایر مراکز درمانی بسیار پایین است.

سلاح ورزیان ادامه داد: در لرستان بین 3 هزار تا 3 هزار و 500 زوج نابارور وجود دارد که این تعداد مشخصا بیش از 4 هزار زوج است زیرا برخی افراد به دلیل شرایط خاص و حتی مشکلات مالی به مراکز درمانی ناباروری مراجعه نمی کنند.

در حال حاضر 1499 پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان تشکیل شده است.

وی گفت: در حال حاضر 1499 پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان تشکیل شده و زوج های نابارور از خدمات این مرکز استفاده می کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: آمادگی برای اهدای جنین به متقاضیان در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان وجود دارد و همه شرایط را برای درمان ناباروری فراهم کرده ایم.

سلاهورزیان افزود: برای توسعه، ارائه خدمات هر چه بیشتر به زوجین و مددجویان نابارور نیازمند تجهیزات جدید مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان هستیم که انتظار داریم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان در اختیار ما قرار دهد. گذشته. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا