دانش و سلامت

تهدید اُمیکرون در شرق اروپا همچنان بالاست

سازمان بهداشت جهانی (WHO) می‌گوید که خطر Omicron در اروپای شرقی همچنان بالاست.

به گزارش آپارات نیوز، سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز (سه شنبه) اعلام کرد که موج جدیدی از شیوع ویروس Omicron به اروپای شرقی در راه است و مقامات از آنها خواستند تا واکسیناسیون و سایر اقدامات را تسریع کنند.

هانس کلوگه، مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفت: تعداد موارد ابتلا به کووید-19 در ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، گرجستان، روسیه و اوکراین در دو هفته گذشته بیش از دو برابر شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که چندین کشور اروپایی از جمله جمهوری چک و لهستان اعلام کرده اند که در صورت کاهش روزانه تعداد مبتلایان، محدودیت ها برای اپیدمی کووید-19 در ماه آینده کاهش خواهد یافت.

سازمان جهانی بهداشت همچنان بر نیاز به غربالگری سریع و ماسک زدن تاکید می کند، با بیش از 165 میلیون مورد ابتلا به کووید-19 در سراسر منطقه و 25000 مرگ در هفته گذشته.

مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفت: با توجه به موج Omicron و با توجه به اینکه سویه دلتا هنوز در اروپای شرقی گسترده است، اکنون زمان آن نیست که آنچه را که می دانیم در کاهش بروز کووید-19 موثر است، لغو کنیم. انجام دادن.

به گزارش رویترز، وی همچنین از دولت ها خواست تا دلایل پایین بودن نرخ واکسیناسیون در کشورهایشان را بررسی کنند. کلوگ گفت که کمتر از 40 درصد افراد بالای 60 سال در بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، قرقیزستان، اوکراین و ازبکستان واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا