توضیحات عبدلیان پور در رابطه با آزمون فوق العاده مرکز مشاوران قوه قضاییه

توضیحات عبدلیان پور در رابطه با آزمون فوق العاده مرکز مشاوران قوه قضاییه

 رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور در دانشگاه امام صادق(ع) از فرآیند برگزاری آزمون سراسری وکلا بازدید کرد.

به گزارش آپارات نیوز، حسن عبدلیان‌پور درباره آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه که امروز برگزار شد، گفت: تعداد شرکت کنندگان در این آزمون ۱۱۳ هزار نفر بود که ۵۳هزار نفر را بانوان و ۶۰ هزار نفر را آقایان تشکیل می‌دادند.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: امروز ۱۸ اسفند آزمون دوم وکلا را به حول و قوه خداوند و مدد اهل بیت(ع) برگزار کردیم. متاسفانه شرایطی بر آزمون اول ما در مرداد ماه امسال حاکم شد که ما را مکلف به برگزاری این آزمون مجدد کرد. ما براساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار می‌بایست سالی یک آزمون برگزار کنیم.

وی افزود:  با توجه به مشکلاتی که در برخی از استان های جنوبی کشور به علت شرایط حاکم بر آب و هوا پیش آمد؛ به سبب گرمای بیش از حد هوا و پروتکل هایی که وزارت نیرو تعیین کرده بود و درشرایطی که مدیریت انرژی اعمال می شد و  بسیاری از سیستم های سرمایشی کار نمی کرد و در برخی استان ها کار به حضور نیروهای اورژانس کشید و برخی از داوطلبین شرایط جسمانی بدی پیدا کردند و مجبور به ترک جلسه با کمک اروژانس شدند؛ لذا دربرخی استان ها برای بسیاری از داوطلبین فرآیند برگزاری آزمون با شرایط مناسبی به پایان نرسید. به همین منظور، رایزنی‌های فشرده با هیئت محترم نظارت قوه قضائیه و رئیس سنجش آموزش کشور و مدیران سازمان جلسات متعددی برگزار شد و ماحصل این جلسات به این ختم شد که امسال باید یک آزمون دیگر برگزار می‌کردیم تا حق این عزیزانی که آزمون را ناتمام گذارده بودند، ضایع و زایل نگردد.

 عبدلیان‌پور درمورد مبنای پذیرش در این آزمون گفت: این آزمون که در سراسر کشور برگزار می شود برمبنای یک درصد از ۷۰ درصد ملی محاسبه می شود و اینطور نیست که این یک درصد به صورت استانی اعمال شود.

وی در پایان گفت: خداوند را شاکریم که این آزمون را با موفقیت برگزار کردیم و در بازدیدی که از فرآیند آزمون در دانشگاه امام صادق(ع) داشتیم، توانستیم آن مواردی که مدنظر بود را رقم بزنیم و تجربه ای ارزشمند را برای برگزاری آزمون های بعدی داشته باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا