بین الملل

حلقه محاصره باخموت اوکراین تنگ‌تر شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین آپارات نیوز، گروه واگنر روسیه اعلام کرد که نیروهای این گروه کنترل شهر یاهیدنه در شمال باخموت را در دست گرفته‌اند و حلقه محاصره شهر راهبردی باخموت را تنگ‌تر کرده‌اند.

حلقه محاصره باخموت اوکراین تنگ‌تر شد

 

این در حالی است که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در اظهاراتی جدید گفته حاضر نیست به هر قیمتی از «باخموت» دفاع کند.

زلنسکی گفته است که شهر «باخموت» به اندازه‌ای بزرگ‌ نیست که تا آخرین سرباز از آن دفاع کرد و این‌که کی‌یف حاضر نیست به هر قیمتی از آن دفاع کند.

وی تصریح کرد: «این یک شهر بسیار بزرگ نیست. در حقیقت همچون بسیاری از شهرهای دیگر در دونباس دفاع از آن برای ما مهم است اما نه به هر هزینه‌‌ای و نه به قیمت مرگ همه. تا زمانی‌که عقلانی باشد و منطق اجازه دهد، برای آن نبرد خواهیم کرد».

رئیس‌جمهور اوکراین در خصوص پیشروی‌های روسیه گفت: «اگر روسیه بتواند به سراغ کراماتورسک و اسلاویانسک برود سپس می‌خواهد به مرزهای دونباس و دنیپر برود. ما مقاومت می‌کنیم و بعلاوه آماده ضدحملات بعدی هستیم».

پیش از این نیز، مقام‌های آمریکایی تلاش کردند که پیشروی نیروهای روسیه در باخموت را کم‌اهمیت جلوه دهند.

در همین راستا، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز این اواخر در یک کنفرانس خبری در این خصوص گفت: «ارتش روسیه در روزهای اخیر دستاوردهایی در باخموت و اطراف آن داشته‌‌اند که این پیشرفت‌ها برای آن‌ها ارزش راهبردی واقعی ندارد».

در ماههای گذشته، ارتش روسیه حملات در شرق باخموت را تشدید کرده است و ارتش اوکراین توان مقابله با نیروهای روسیه را ندارند و تلفات زیادی در این منطقه از سوی نیروهای اوکراینی برجای مانه است.

اواسط بهمن ماه،شبکه خبری فرانس ۲۴ در گزارشی با اشاره به درگیری‌های شدید میان نظامیان اوکراینی و ارتش روسیه، گزارش داد که شهر باخموت به چرخ گوشت نیروهای اوکراینی تبدیل شده است.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا