بین الملل

حماس: غرب به دلیل اوکراین نمی‌خواهد هیچ کلمه‌ای از فلسطین در این شرایط بشنود

حماس: غرب به دلیل اوکراین نمی‌خواهد هیچ کلمه‌ای از فلسطین در این شرایط بشنود

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خواهان یکپارچه شدن صفوف فلسطینی‌ها درمورد استراتژی مقاومت در برابر اشغالگر با تمامی ابزارها و وسایل شد.

به گزارش آپارات نیوز، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنرانی در کنفرانس “حمایت از پایداری و مقاومت مردم فلسطین در کرانه باختری و قدس” که در غزه برگزار شد، گفت: طرح‌های دولت جدید اشغالگر حضور فلسطینی‌ها در هر مکانی را هدف گرفته و به همین دلیل، باید صفوف فلسطینی‌ها درمورد یک دیدگاه ملی جهت رویارویی با آن یکپارچه شود.

وی افزود: دولت جدید اسرائیل با دولت‌های جنایت‌کار قبلی فرق می‌کند، ساختار این دولت کاملا مجرمانه است و هیچ قانون یا جامعه بین المللی و حتی قانون داخلی خودشان را در نظر نمی‌گیرد. آنها می‌خواهند به صورت کامل قدس و کرانه باختری را تحت تصرف بگیرند.

العاروری تصریح کرد: برای این دولت، کرانه باختری بیشتر از تل آویو و النقب اهمیت دارد، آنها می‌خواهند تنش جدیدی را در منطقه ایجاد کنند تا از طریق آن، کوچاندن تمام مردم ما و اشغال مابقی کرانه باختری و قدس را تکمیل کنند.

وی افزود: دولت جدید صهیونیستی اگر نتوانست تمام مسجد الاقصی را تحت کنترل درآورد، می‌خواهد که حداقل بخشی از مسجد الاقصی را تحت تصرف بگیرد. آنها برنامه‌هایی برای کوچاندن مردم ما حتی در داخل مرزهای ۴۸ دارند، چراکه آنها یک هدف دارند که همان کوچاندن مردم ما و رهایی از آنها است.

العاروری خاطرنشان کرد: باید دولت‌های عربی این دولت فاشیست را محاصره کنند و وجهه بد آن را نشان دهند. ما علیه تحرکات سیاسی نیستیم، بلکه علیه تحرکات بیهوده متکی بر حسن نیت اسرائیل و آمریکا هستیم.

وی اظهار کرد: امر مطلوب این است که مقاومت علیه اشغالگر با تمامی ابزارهای مردمی و تحریم و سنگ و سلاح تشدید شود. توافقی میان گروه‌های مختلف است تا میدان‌های مختلف نبرد در فلسطین با وحدت در کنار هم باشند.

وی عنوان داشت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به طرف‌های منطقه این ادعا را ترویج می‌دهند که تشدید تنش در کرانه باختری منجر به درگیری بزرگی می‌شود که در آن مردم فلسطین شکست خواهند خورد، بنابراین اوضاع باید آرام شود. در مقابل، غرب به جنگ در اوکراین مشغول است و آنها نمی‌خواهند هیچ کلمه‌ای از فلسطین در این شرایط بشنوند.

انتهای پیام

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا