بین الملل

خواستار جنگ با ایران نیستیم؛ پاسخ ما تنش‌زا نخواهد بود

خواستار جنگ با ایران نیستیم؛ پاسخ ما تنش‌زا نخواهد بود

آفتاب‌‌نیوز :

«جان کربی» هماهنگ کننده امور راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید چهارشنبه شب به وقت تهران در خصوص کشته شدن ۳ آمریکایی و زخمی شدن ده‌ها نفر در اردن عنوان کرد واشنگتن هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد تا عاملان حمله اخیر در اردن را پاسخگو کند.

وی افزود: پشت حمله اخیر در اردن مقاومت اسلامی عراق بود که گروه‌های متعددی را در بر می‌گیرد. ما در زمان مناسب به حمله اخیر در اردن پاسخ خواهیم داد و وضعیت را رصد خواهیم کرد.

کربی ادامه داد: ما به آنچه گردان‌های حزب‌الله عراق می‌گوید اعتماد نداریم و تنها گروهی نیست که به نیرو‌های آمریکایی حمله می‌کند.

گفتنی است که دیروز برخی از گروه های مقاومت اسلامی عراق اعلام کردند که حملات خود به نیروهای آمریکایی را متوقف می کنند.

وی گفت آمریکا به دنبال جنگ با ایران یا جنگ گسترده‌تر در منطقه نیست.

هماهنگ کننده امور راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید تصریح کرد مشاور امنیت ملی آمریکا امروز با وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی درباره پرونده کمک‌ها و گروگان‌ها رایزنی کرد.

وی در ادامه افزود هدف از آتش بس طولانی خارج کردن بیشترین تعداد گروگان‌ها است و ما همچنان در حال مذاکره در مورد این موضوع هستیم.

جان کربی تأکید کرد مذاکراتی که ما در مورد آتش بس و گروگان‌ها انجام می‌دهیم سازنده است و معتقدیم در مسیر درستی حرکت می‌کند.

پاسخ ما تنش‌زا نخواهد بود

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که این کشور در واکنش به کشته شدن ۳ سرباز آمریکایی در اردن به دنبال ارائه پاسخی که منجر به افزایش تنش‌ها شود نیست.

 میلر در کنفرانسی خبری در پاسخ به سوالی درباره نحوه پاسخ آمریکا به حمله به نیرو‌های آمریکایی در اردن که منجر به کشته شدن ۳ تن از نیرو‌های این کشور شد، گفت: پاسخ ما تنش‌زا نخواهد شد.

مقاومت اسلامی عراق شامگاه یکشنبه مسئولیت حمله به پایگاه آمریکایی «برج ۲۲» در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن را که بر اثر آن ۳ نظامی آمریکایی کشته و دستکم ۴۰ نفر هم زخمی شدند، برعهده گرفت.

میلر همچنین در رابطه با احتمال تشکیل کشور فلسطین گفت: ما بسیاری از گزینه‌ها را بررسی کرده و درباره آن‌ها با شرکای‌مان در منطقه و در داخل دولت آمریکا صحبت می‌کنیم.

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا