دعوت از جهاد دانشگاهی برای ورود فناورانه به صنعت ساختمان سازی سوریه

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز؛ عبدالله هاشم درحاشیه بازدید هیئت دانشگاهی و اقتصادی سوریه ازدومین نمایشگاه «آبادیران» با شعار نوآوری برای پیشرفت ایران با حضور درغرفه جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه ایران دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه علم و فناوری است وسوریه علاقه‌مند به استفاده از این ظرفیت‌ها برای بازسازی وتوسعه علمی خود است، افزود: سوریه علاقه‌مند است در حوزه ظرفیت‌سازی دراقتصاد با کمک فناوری اقدام کند و در این حوزه خصوصا دربخش ساختمان‌سازی درصدد بهره‌گیری از آخرین فناوری‌ها برای سرعت بخشیدن به بازسازی سوریه با بهترین امکانات فنی و علمی است.

وی با بیان اینکه سوریه انجمن‌های فعالی درحوزه ساختمان‌سازی دارد و این انجمن‌ها مشتاق استفاده ازفناوری‌های جدید در حوزه ساختمان‌سازی هستند ازپیشرفت علمی کشورمان در این حوزه ابزارمسرت کرد و گفت: امیدواری با تبادل علمی میان شرکت‌ها و انجمن‌های سازندگان ساختمان درسوریه با شرکت‌های ایرانی فناور در این حوزه بتوانیم ساختمان‌های مناسبی درسوریه ساخته شود که ازفناوری‌های روز بهره‌مند باشند.

این استاد دانشگاه به ظرفیت‌های گردشگری کشورمان واشتراکات فرهنگی میان ایران وسوریه اشاره کرد وافزود: استفاده از فناوری‌های مختلف درصنعت گردشگری و نیز ایجاد اقتصاد پایداردرگردشگری ایران سبب شده است بتوانیم از الگو‌هایی که فناوری درحوزه گردشگری در اختیار بهره برداری ان‌ای عرصه قرار می‌دهد استفاده کیم. مجموعه جهاد دانشگاهی توانسته است در این بخش با ارایه فناور‌های ساده درمناطق گرددشگری و روستایی خود علاوه بر ایجاد جاذبه‌های گردشگری جدید، زمینه ایجاد اقتصادی پایدار و درآمد‌زایی را برای بهره‌برداران از این طرح‌ها فراهم کنند که این موضوع می‌تواند الگوی خوبی برای گردشگری درسوریه باشد.

دعوت از جهاد دانشگاهی برای ورود فناورانه به صنعت ساختمان سازی سوریه

عبدالهاشم در ادامه با بیان اینکه حضور مجموعه‌ای علمی و دانشگاهی سوریه در نمایشگاه آبادیان سبب افزایش شناخت محققان و مجموعه‌های علمی سوریه با ظرفیت‌ها علمی ایران خواهد شد، گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی مجموعه‌ای بزرگ و منسجم است که می‌توان با برقراری تعامل و ارتباط میان مسولان سوری و ایرانی زمینه را برای تحقق آنچه که در برنامه‌های توسعه‌ای سوریه داریم محقق کند.

استاد دانشگاه دمشق اضافه کرد: سوریه در حال بازسازی است وبه دنبال طراحی شهری و منطبق با استاندار‌های بین‌المللی برای ساختن آینده سوریه هستیم. جهاد دانشگاهی با توان علمی و تحقیقاتی وسیعی که در سال‌های گذشته آن را کسب کرده است می‌تواند در این مسیر نقش آفرینی جدی‌تری در ساخت آینده سوریه داشته باشد.

وی تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان جهاد دانشگاهی می‌بایست برای حضور بین‌المللی درعرصه‌های مختلف به سمت تجاری کردن برند‌ها و نشان‌های تجاری خود حرکت کنند. این اقدام سبب می‌شود کشور‌هایی که به فناوری و تکنولوژی این شرکت‌ها نیاز دارند بتوانند ازخدماتی که ازسوی آنان ارایه استفاده کنند. جهاد دانشگاهی در این مسیر اقدامات خوبی را انجام داده است و باید آن را ادامه دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا