عمومیکسب و کار برتر

راه های اقامت گرفتن در دبی

امارات متحده عربی یکی از رویایی‌ترین کشورهای جهان برای ایجاد کسب و کار و تجارت است. وجود مالیات صفر درصد در کشور امارات باعث شده است که تعداد بسیار زیادی از کسب و کارهای بین المللی در دبی و مناطق دیگر امارات فعال باشند و با ایجاد شرکت در امارات به تجارت خود رونق بدهند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های اخذ اقامت امارات بپردازیم. در این مطلب راه هایی همچون اخذ اقامت امارات (دبی) با خرید ملک ، اخذ اقامت امارات (دبی) از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ( شریک لایسنس امارات (دبی) ) ، اقامت امارات (دبی) از طریق تحصیل و اقامت امارات از طریق کار به صورت کامل بررسی خواهد شد و مزایا و معایب روش های اخذ اقامت امارات (دبی) نیز بیان می‌شود.

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر ارائه دهنده خدمات  ،  و ارائه کلیه خدمات مربوط به است. در صورت نیاز به خدمات  در این زمینه ها می‌توانید از طریق شماره  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به صورت کلی دریافت اقامت امارات از طریق راه های اخذ اقامت امارات با خرید خانه ، اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت و شریک لایسنس ، دریافت اقامت امارات از طریق تحصیل و اخذ اقامت امارات از طریق کار امکان‌پذیر است.

در این مطلب قصد داریم واقعیت ها درباره اخذ اقامت امارات را به دور از هرگونه تبلیغات غیرواقعی برای شما بیان کنیم. چرا که بسیاری از مطالبی که در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی درباره اقامت امارات منتشر می‌شوند یا دروغ هایی تبلیغاتی هستند و یا آنکه همه واقعیت را درباره دریافت اقامت امارات بیان نمی‌کنند.

بنابراین در این مقاله سعی کرده ایم که روش های اخذ اقامت امارات را به همراه معایب و مزایای آن بررسی کنیم و آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم. در ابتدا به این موضوع می‌پردازیم که آیا دریافت اقامت دائم امارات یا اخذ پاسپورت امارات امکان‌پذیر است یا خیر.

در همین ابتدا باید بگوییم که کشور امارات سیاست های بسیار سخت گیرانه ای در زمینه اعطای پاسپورت امارات به مهاجران دارد و یا بهتر است بگوییم که امارات هیچگونه سیاست مهاجرتی برای اعطای پاسپورت به شهروندان خارجی ندارد.

بیشتر مجوزهای اقامتی که برای شهروندان کشورهای خارجی صادر می‌شوند، اکثرا 3 ساله و قابل تمدید هستند و چیزی به اسم مجوز اقامت دائم امارات وجود ندارد. شهروندان خارجی که اقامت امارات را دریافت می‌کنند باید هر چند سال یکبار اقامت خود را تمدید کنند.

گرچه عموما مشکل خاصی در زمینه تمدید اقامت امارات وجود ندارد، اما ادعای اینکه می‌توانید در مدت کوتاهی پاسپورت امارات یا اقامت دائم امارات را دریافت کنید، سنجیده نیست و این کار به راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود. اخذ اقامت امارات با هر روش صرفا یک نوع اقامت موقت و قابل تمدید است.

بیشتر بخوانید :

یکی از شیوه های اخذ اقامت امارات که اخیرا بسیار در مورد آن صحبت و تبلیغ می‌شود، دریافت اقامت امارات با خرید ملک است. بسیاری از تبلیغات خرید ملک در دبی ادعا دارند که اقامت دائم دبی با خرید ملک امکان‌پذیر است و برخی اغراق بیشتری می‌کنند و ادعا می‌کنند که دریافت پاسپورت امارات با خرید ملک هم امکان‌پذیر است.

اما باید به صورت روشن بگوییم که اقامت امارات با خرید ملک یک اقامت 6 ماهه یا دو ساله است و باید پس از اتمام دوره اقامتی خود نسبت به تمدید آن اقدام نمایید. همچنین اخذ اقامت امارات از طریق خرید خانه به شما اجازه کار در این کشور را نمی‌دهد و برای کار در امارات و دبی باید مجوزهای دیگری اخذ کنید.

شهر دبی یکی از محبوب ترین شهرهای امارات برای خرید ملک است، بسیاری از ایرانیان به منظور سرمایه گذاری و اخذ اقامت دبی نسبت به خرید خانه در دبی اقدام می‌کنند. سرمایه گذاری در املاک دبی اگر با یک بینش اقتصادی صحیح انجام شود، می‌تواند سود زیادی را برای سرمایه گذار به دنبال داشته باشد، ولی خریدار ملک در امارات همواره باید مراقب کلاهبرداری ها در این زمینه باشد. در ادامه به بیان شرایط کامل اخذ اقامت دبی با خرید خانه خواهیم پرداخت.

شهروندان خارجی صرفا با خرید یک خانه در دبی نمی‌توانند اقامت امارات را کسب نمایند و باید حتما این کار را تحت شرایط خاصی انجام دهند. شرایط گرفتن اقامت دبی با خرید ملک شامل موارد زیر است :

 • برای اخذ اقامت امارات قیمت ملک خریداری شده در دبی باید حداقل 1 میلیون درهم ( حدود 10 میلیارد تومان ) باشد. در نظر داشته باشید که ملاک برای قیمت خانه، قیمت ذکر شده در سند ملک است و ارزش فعلی خانه ملاک نیست. به طور مثال اگر قیمت خانه در سند 900 هزار درهم باشد، ولی ارزش فعلی خانه در بازار 1 میلیون درهم باشد، نمی‌توانید اقامت امارات را اخذ کنید.
 • در صورتی که در سند خانه چند نفر با یکدیگر شریک هستند، سهم هر نفر به منظور اخذ اقامت امارات باید حداقل یک میلیون درهم باشد.
 • سند ملک خریداری شده نباید در رهن و وثیقه باشد.
 • به ازای خرید خانه ای که پیش خرید شده و هنوز سند مالکیت ندارد، اقامت امارات داده نمی‌شود و داشتن سند خانه برای اخذ اقامت امارات الزامی است.
 • در بیشتر مواقع ملکی که در دبی خریداری می‌کنید، دارای هزینه هایی همچون شارژ نگهداری ساختمان یا هزینه استفاده از تهویه مطبوع است. مالک باید ماهانه یا سالانه این هزینه ها را نیز پرداخت نماید.

در صورت خرید خانه ‌ای با ارزش بیشتر از یک میلیون درهم در دبی، اقامت 6 ماهه و یا دو ساله برای شما و خانواده تان صادر می‌شود. در واقع با خرید ملک در امارات یک نوع اقامت موقت برای شما صادر می‌شود که باید هر چند مدت یکبار تمدید شود.

بنابراین اخذ اقامت دائم امارات با خرید خانه یا اخذ پاسپورت امارات با خرید ملک ادعای سنجیده ای نیست و ادعای تبلیغاتی برخی موسسات مهاجرتی گاها خلاف واقعیت است. همچنین باید اشاره کنیم که با داشتن اقامت خرید ملک، شما و خانواده تان اجازه کار در امارات را نخواهید داشت. در ادامه به بررسی معایب و مزایای خرید خانه در دبی می‌پردازیم.

 • در صورتی که با بینش اقتصادی خریداری شود، می‌تواند سرمایه گذاری بسیار خوبی باشد.
 • اخذ اقامت امارات
 • زندگی در شهر مدرن دبی
 • بهره‌مندی از امکانات مدرن خانه های دبی
 • برای اخذ اقامت دبی از طریق خرید مسکن باید حداقل یک میلیون درهم هزینه کنید.
 • بر طبق قانون امارات، ملک خریداری شده توسط شما به ارث نمی‌رسد.
 • دو نوع مالکیت مسکن در قوانین امارات وجود دارد، در مالکیت مطلق شما صاحب زمین ساختمان نیز هستید و در مالکیت دیگر شما فقط صاحب ساختمان و اعیان هستید. بنابراین اغلب خارجی ها فقط صاحب ساختمان هستند و مالک زمین ساختمان نیستند.
 • امکان اخذ پاسپورت امارات با خرید ملک وجود ندارد.
 • با خرید خانه در امارات، صرفا اقامت این کشور را دارید و اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.
 • خرید خانه در دبی خرج های دیگری نیز همچون هزینه شارژ ساختمان و هزینه تهویه ساختمان دارد که باید سالانه پرداخت شود.

ترکیه و امارات دو مقصد بسیار محبوب ایرانیان برای خرید خانه و سرمایه گذاری هستند. بنابراین برای آگاهی‌بخشی بیشتر تصمیم گرفتیم که در جدول زیر مقایسه ‌ای میان خرید خانه در ترکیه و امارات داشته باشیم و به این ترتیب بتوانیم به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک کنیم.

قوانین اقامت و خرید ملک خرید ملک در امارات خرید ملک در ترکیه
امکان دریافت پاسپورت با خرید ملک وجود ندارد. وجود دارد. با خرید ملک با ارزش بیش از 400 هزار دلار (حدود 16 میلیارد تومان) امکان دریافت پاسپورت ترکیه در عرض دو هفته وجود دارد.
امکان به ارث گذاشتن ملک وجود ندارد. بر طبق قانون ترکیه، ملک خریداری شده توسط شما به فرزندان شما به ارث خواهد رسید.
نوع اقامت دریافتی با خرید ملک از نوع موقت و قابل تمدید اقامت موقت و قابل تمدید (با خرید خانه با ارزش کمتر از 400 هزار دلار )، اقامت دائم و اخذ پاسپورت ( با خرید خانه بیش از 400 هزار دلار)
حداقل سرمایه برای اخذ اقامت یک میلیون درهم (حدود 10 میلیارد تومان) با خرید خانه به ارزش 50 هزار دلار
امکان کار با خرید ملک وجود ندارد. در صورت خرید ملک با ارزش بیش از 400 هزار دلار شما شهروند ترکیه محسوب می‌شوید و از تمام امکانات یک شهروند ترکیه بهره‌مند خواهید شد.
امکان عدم تمدید اقامت و باطل کردن آن وجود دارد. در صورت خرید ملک با ارزش بیش از 400 هزار دلار، امکان لغو تابعیت وجود ندارد.
نوع مالکیت مسکن در بیشتر موارد فقط مالک ساختمان و اعیان آن هستید. در بیشتر موارد مالک زمین خانه نیز هستید و امکان خرید خانه ویلایی را نیز خواهید داشت.
شهرهای مجاز برای خرید ملک مناطق آزاد امارات تقریبا در همه شهرهای ترکیه امکان خرید ملک وجود دارد.

با توجه به جدول بالا اگر قصد خرید خانه در خارج از کشور را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که به خرید ملک در کشور ترکیه فکر کنید. کشور ترکیه دارای آب و هوای بسیار عالی است و مردم ترکیه از لحاظ فرهنگی به ایرانیان نزدیک تر هستند. همچنین به دلیل نزدیکی ارزش پول ایران و ترکیه، مخارج زندگی در ترکیه تفاوت چندانی با ایران ندارد.

شما می‌توانید با هزینه کمتر در ترکیه ملک خریداری کنید و حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان اخذ نمایید، در صورتی که با هزینه بیشتر در امارات فقط می‌توانید اقامت موقت 6 ماهه یا دو ساله این کشور را اخذ نمایید که اجازه کار نیز به شما نمی‌دهد. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد خرید ملک در ترکیه، می‌توانید مقاله  را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید :

بهترین و سریع‌ترین راه اخذ اقامت امارات به شمار می‌رود. از جمله مزایای ثبت شرکت در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اخذ اقامت امارات (با تمدید نامحدود) به وسیله ثبت شرکت در دبی
 • امکان اخذ اقامت امارات برای خانواده
 • ثبت شرکت در دبی بدون نیاز به شریک یا کفیل اماراتی با مالکیت صددرصد
 • نرخ مالیات بردرآمد صفر درصد برای شرکت ثبت شده در دبی
 • افتتاح حساب بانکی در امارات
 • برای تمدید اقامت نیازی به اثبات سوددهی شرکت نیست.
 • برای ثبت شرکت در دبی الزامی به اجاره یا خرید دفتر ندارید. (ثبت شرکت با دفتر مجازی امکان‌پذیر است.)
 • برای ثبت شرکت در دبی الزامی به استخدام منشی، حسابداری یا مدیر اماراتی وجود ندارد.
 • با ثبت شرکت در امارات و دبی می‌توانید در مناقصه‌های دولتی آن کشور شرکت کنید.
 • با ثبت شرکت امکان خرید املاک و مستغلات در امارات را بدست می‌آورید.
 • ثبت شرکت در امارات امکان تجارت آزاد در بازارهای جهانی را به شما می‌دهد.
 • با ثبت شرکت در امارات امکان تجارت در منطقه GCC را پیدا می‌کنید.
 • فاصله کم با ایران و وجود پروازهای همیشگی از ایران به امارات
 • امکان ثبت شرکت با کاربری تجاری، تولیدی یا خدماتی

ثبت شرکت در شهرهای دبی ، ابوظبی، عجمان، شارجه، راس الخیمه ، فجیره ، ام القوین امکان‌پذیر است؛ اما با توجه به موقعیت استراتژیک دبی در تجارت جهانی، ثبت شرکت در دبی محبوب تر از سایر شهرهای امارات است. سرمایه گذاران می‌توانند انواع گوناگونی از شرکت ها را در امارات و دبی به ثبت برسانند که درباره شرایط ثبت شرکت در امارات در بخش بعدی صحبت خواهیم کرد.

ویژگی های کلی ثبت شرکت در دبی توضیحات
مدت زمان پروسه ثبت شرکت دبی 1 تا 4 هفته
زمینه های مجاز برای ثبت شرکت در دبی تجارت، تولید و صنعت، خدمات
میزان مالیات بر درآمد شرکت های دبی صفر درصد
امکان اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت اخذ اقامت همراه با خانواده
مدت اقامت با ثبت شرکت در دبی 3 ماه، یکسال، سه سال و… (تمدید نامحدود)
شرط تمدید اقامت با ثبت شرکت در دبی شرطی وجود ندارد. تمدید اقامت به صورت نامحدود است و حتی شرط سوددهی شرکت نیز وجود ندارد.
نیاز به کفیل یا شریک برای ثبت شرکت دبی وجود ندارد. طبق قانون جدید با ثبت شرکت در دبی، مالک صد در صد شرکت خود هستید.
میزان حضور در دبی برای انجام ثبت شرکت حدود یک هفته (با همراهی کامل تیم حامی مهاجر)
نیاز به استخدام کارمند اماراتی (منشی، حسابدار و…) وجود ندارد
نیاز به اجاره یا خرید ملک برای ثبت شرکت دبی وجود ندارد
امکان افتتاح حساب بانکی در دبی با ثبت شرکت وجود دارد
افراد واجد شرایط برای ثبت شرکت دبی همه افراد بالای 18 سال که به دنبال سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت امارات هستند. اما شرایط برای تاجران و صاحبان کسب و کار مناسب‌تر است.

قبل از این برای ثبت شرکت در دبی، داشتن یک شریک اماراتی الزامی بود و امکان ثبت شرکت بدون داشتن شریک اماراتی وجود نداشت و باید حتما 51 درصد از سهام شرکت شما، به نام یک شریک اماراتی بود؛ اما در حال حاضر چنین قانونی وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند بدون داشتن کفیل یا شریک اماراتی، ثبت شرکت در دبی را با مالکیت صد در صد انجام دهند.

گفتنی است که محدودیتی برای نوع شرکت ثبتی در امارات وجود ندارد و با توجه به درخواست سرمایه گذار می‌توان شرکت های متفاوتی را به ثبت رساند. در مورد محل فعالیت شرکت نیز محدودیت چندانی وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند عملیات ثبت شرکت را در دبی ، ابوظبی، عجمان، شارجه، راس الخیمه ، فجیره ، ام القوین به انجام رسانند.

سریع ترین راه اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در دبی است. اقامت امارات از طریق ثبت شرکت به صورت نامحدود قابل تمدید است و معیارهایی همچون درآمد سالیانه شرکت یا سوددهی آن برای تمدید اقامت مطرح نیست.

اگر قصد اخذ اقامت یک کشور خارجی از طریق ثبت شرکت را دارید. ثبت شرکت در دبی بهترین گزینه برای شماست. پس از اتمام مراحل ثبت شرکت در دبی، اقامت 3 ماهه امارات دریافت خواهید کرد، پس از سه ماه این اقامت به مدت 2 سال تمدید می‌شود و هربار که اقامت خود را تمدید کنید، مدت زمان اعتبار کارت اقامت امارات بیشتر می‌شود و حتی می‌توان اعتبار آن را به 10 سال نیز رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمام مراحل ثبت شرکت امارات و هزینه‌های آن، توصیه می‌کنیم که مقاله را بخوانید.

در صورت نیاز به خدماتی همچون یافتن شریک مناسب برای ثبت شرکت در دبی، ثبت شرکت در امارات، اخذ اقامت امارات از طریق شریک لایسنس و ثبت شرکت می‌توانید از طریق شماره با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و از خدمات حامی مهاجر در این زمینه بهره‌مند شوید.

از جمله خدمات حامی مهاجر در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ارائه مشاوره کامل قبل از انجام پرونده
 • انجام صفر تا صد مراحل
 • انجام پروسه در 7 تا 12 روز کاری
 • بدون نیاز به شریک اماراتی
 • اخذ کارت اقامت امارات
 • بدون شرط حضور
 • ارائه خدمات ویژه همراهی
 • ارائه خدمات تور مسافرتی

بیشتر بخوانید:

به دلیل ارزش بالای پول امارات، ایرانیان زیادی تمایل دارند که برای کار به امارات بروند و اقامت امارات و دبی از طریق کار را به دست بیاورند. متقاضیان کار در این کشور با توجه به سوابق و شرایط کاری، مدرک تحصیلی، وضعیت جسمانی، وضعیت تاهل، سن، و میزان آشنایی با زبان عربی و انگلیسی می‌توانند نسبت به اخذ اقامت کاری این کشور اقدام کنند.

برای کار در امارات شما نیاز به یک کارفرما دارید که در کشور امارات به آن کفیل می‌گویند. در کشور امارات کفیل مسئول اخذ اقامت امارات از طریق کار است و تمام مراحل دریافت اقامت باید از طریق کفیل صورت گیرد. کفیل برای به کارگیری کارمندان و کارگران خارجی باید ضمانت هایی را به دولت امارات بدهد.

بنابراین کفیل در ازای این ضمانت ها معمولا پاسپورت کارمندان و کارگران خارجی را به عنوان گرو در نزد خود نگه می‌دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت امارات از طریق کار می‌توانید مقاله‌های  و  را بخوانید.

با توجه به مطالبی که در بخش بالا گفتیم، گرفتن اقامت دبی از طریق کار را توصیه نمی‌کنیم، معمولا کسانی که برای کار به دبی می‌روند، مجبور به انجام کارهای سخت می‌شوند و از آنجا که معمولا کفیل آن‌ها پاسپورتشان را گرو نگه داشته است، توانایی اعتراض و یا ترک کار را نخواهند داشت.

درست است که پول امارات ارزش بالایی دارد، ولی به این موضوع نیز توجه کنید که هزینه زندگی در کشور امارات نیز بسیار گران است. معمولا کارگران که برای کار به دبی و امارات می‌روند درآمد چندانی کسب نمی‌کنند و در مقایسه با هزینه زندگی نمی‌توانند پول زیادی برای خانواده خود بفرستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در دبی می‌توانید مقاله بررسی کامل  را بخوانید.

در سال های اخیر شاهد خبرهایی بودیم که امارات به پزشکان و متخصصین اقامت می‌دهد. همین خبر باعث شد تا پزشکان برای دریافت اقامت امارات با موسسات مهاجرتی تماس بگیرند، اما این خبر کامل نبود.

اقامت امارات برای متخصصین و پزشکان صرفا برای آن دسته از پزشکانی است که در دانشگاه های امارات به تحصیل پزشکی پرداخته و از آنجا فارغ التحصیل شده‌اند. بنابراین اقامت امارات و دبی برای پزشکان برای همه عمومیت ندارد و صرفا مشمول عده خاصی از پزشکان فارغ التحصیل از دانشگاه های امارات می‌باشد.

کشور امارات متحده عربی با توجه به طیف وسیعی از دانشگاه‌های بین المللی، رنکینگ، و سطح علمی بالای بسیاری از آنها شرایط مناسبی را جهت ادامه تحصیل و اخذ اقامت امارات برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور دارد.

با اینکه زبان رسمی این کشور عربی است اما در امور تحصیلی و تجاری در دبی از زبان انگلیسی استفاده می‌شود، از این رو متقاضیان تحصیل در دبی باید مدرک آیلتس با نمره  6 به بالا داشته باشند.

دانشجویان در صورتی که برای تحصیل به دبی یا شهرهای دیگر امارات بروند، می‌توانند تا اتمام مدت تحصیل از اقامت امارات بهره‌مند شوند. با اقامت تحصیلی امارات اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت، ولی می‌توانید در قالب برنامه های کارورزی به کار در امارات بپردازید.

امکان اخذ اقامت دائم امارات پس از تحصیل در این کشور وجود ندارد. بنابراین به کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، توصیه می‌کنیم که  و یا  را به این منظور انتخاب کنند، چرا که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و آمریکا امکان اخذ اقامت دائم این کشورها وجود دارد.

ازدواج با یک شهروند اماراتی نیز یکی دیگر از راه‌هایی است که می‌توانید از طریق آن برای اخذ اقامت امارات اقدام کنید. این روش به صورت یک طرفه است یعنی اگر یک زن خارجی با یک مرد اماراتی ازدواج کند می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند و با ازدواج با یک زن اماراتی نمی‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد.

در نظر داشته باشید که دولت امارات برای اقامت امارات از طریق ازدواج قوانین سختگیرانه‌ای را در نظر گرفته‌ است و برای اخذ اقامت امارات از طریق ازداوج باید بتوانید واقعی بودن ازدواجتان را ثابت کنید. توجه داشته باشید که شما نباید به هیچ وجه از طریق ازدواج صوری اقدام به این کار کنید، چرا که در صورت مشخص شدن این موضوع در هر مرحله ای که باشید اقامت شما لغو خواهد شد و شامل مجازات خواهید شد.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد اقامت دبی و امارات از طریق ازدواج، می‌توانید مقاله  را بخوانید.

سخن پایانی

امارات یکی از بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کار است. وجود مالیات صفر درصد برای شرکت های خارجی، موقعیت استراتژیک دبی برای تجارت جهانی و مدرن بودن زیر ساخت های مالی و تجاری در این کشور همه از جمله عواملی هستند که باعث شده تمام شرکت های بین المللی شعبه ای نیز در دبی داشته باشند.

کسانی که به دنبال گسترش کسب و کار خود در دبی یا اخذ اقامت امارات هستند، می‌توانند به راحتی شرکت خود را در دبی تاسیس کنند و کارت اقامت امارات را برای خود و خانواده‌شان دریافت نمایند.

همانطور که در متن این مقاله نیز گفته شده اخذ اقامت امارات و دبی از راه های دیگری همچون خرید خانه در دبی و امارات ، کار در دبی و امارات ، تحصیل در امارات و اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج نیز به دست می‌آید؛ اما به دلیل معایبی که هر کدام از این روش ها دارد، توصیه می‌کنیم که برای اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام نمایید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم توضیح کاملی از روش های اخذ امارات را در اختیار شما قرار دهیم و شما را با مزایا و معایب راه های دریافت اقامت امارات آشنا کنیم.

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر ارائه دهنده خدمات ویزای توریستی دبی ، تور سفارت آمریکا در ابوظبی و دبی و ارائه کلیه خدمات مربوط به اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در دبی و امارات است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در این زمینه ها می‌توانید از طریق شماره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فقط در صورتی که یک زن خارجی با یک مرد اماراتی ازدواج کند، امکان دریافت اقامت امارات تحت قوانین سخت گیرانه ای وجود خواهد داشت. ازدواج یک مرد خارجی با زن اماراتی شامل دریافت اقامت نمی‌شود.

بهترین راه دریافت اقامت امارات و دبی، ثبت شرکت در این کشور است. چرا که هم کسب و کار خود را جهانی می‌کنید و هم از این طریق می‌توانید اقامت امارات را کسب کنید.

در حال حاضر کشور امارات به سختی ویزای کار برای ایرانیان صادر می‌کند. کار در دبی و امارات نیاز به یک کارفرما یا کفیل دارد. به دلیل مشکلات کار در امارات توصیه می‌کنیم مهاجرت کاری به امارات را توصیه نمی‌کنیمانواع اقامت در دبی

اقامت در دبی به دو دسته اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم‌بندی می‌شود. برای اخذ اقامت در هر کدام روش‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه مطلب انواع اقامت در دبی را بیشتر توضیح می‌دهیم و روشهای اخذ هر کدام را بررسی می‌کنیم.

اقامت دائم دبی

دریافت اقامت دائم دبی به شیوه‌هایی که در کشورهای اروپایی مرسوم است امکان پذیر نیست. قوانین کشور امارات در زمینه اخذ تابعیت بسیار سختگیرانه هستند و متقاضیان زندگی در این کشور فقط می‌توانند با استفاده از یکی از روش‌های ذکر شده یک ویزای موقت ۳ ساله دریافت کنند؛ سپس با زندگی مداوم در این کشور افراد می‌توانند تا هر زمان که لازم باشد خود و خانواده‌شان را تمدید کنند.

منبع: pouted

ویزای اقامت موقت دبی یک ویزای ۳ ساله است که به افراد واجد شرایط اقامت در امارات اعطا می‌شود. برای دریافت ویزای موقت دبی باید از طریق یکی از روش‌های خرید ملک، تحصیل، تولد فرزند، استارتاپ، ثبت شرکت یا ازدواج اقدام کنید. تمام افرادی که بالای ۱۸ سال باشند می‌توانند برای دریافت ویزای موقت امارات درخواست دهند؛ سپس بعد از انجام آزمایش‌های پزشکی و بررسی‌های امنیتی درخواست متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اقامت موقت دبی

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان

برای اینکه واجد شرایط اقامت در دبی باشید باید تحت یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار بگیرید:

 • به قصد کار کردن در یک اداره دولتی یا شرکت خصوصی به امارات مهاجرت کنید
 • قصد تحصیل در یکی از موسسه‌های آموزشی امارات را داشته باشید
 • تحت تکفل یکی از شهروندان امارات متحده عربی یا یکی از افراد خارجی مقیم امارات باشید
 • در امارات سرمایه گذاری کرده باشید
 • ملکی در دبی خریده باشید
 • در امارات بازنشسته شوید

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان تفاوتی با افراد خارجی سایر کشورهای جهان ندارد، ایرانیان با داشتن یکی از شرایط ذکر شده در بخش قبلی می‌توانند برای دریافت اقامت دبی اقدام کنند.

هزینه اقامت دبی

هزینه اقامت در دبی به عوامل متعددی بستگی دارد؛ برای مثال با توجه به مدت زمانی که ویزا برای شما صادر می‌شود هزینه‌ها متفاوت هستند. هزینه دریافت این ویزا برای یک سال ۱۰۰ درهم است.

علاوه بر این باید هزینه پردازش درخواست خود را هم بپردازید که با توجه به محلی که در آن درخواست خود را ارسال می‌کنید متفاوت است؛ اگر درخواست خود را به صورت حضوری ارائه دهید این هزینه از حدود ۷۰ درهم شروع می‌شود و درصورتی‌که درخواست را به شکل آنلاین ارسال کنید باید حدود ۴۰ درهم بپردازید.

اقامت دبی با کمترین هزینه

بهترین روش برای دریافت اقامت دبی با کمترین هزینه ثبت شرکت در دبی است. با ثبت یک شرکت در امارات می‌توانید به سادگی ویزای ۲ یا ۳ ساله اقامت در این کشور را دریافت کنید. این روش کم هزینه‌ترین و ساده‌ترین روش اخذ اقامت در دبی است.

مدارک لازم برای اقامت دبی

هنگام ارائه درخواست برای باید یک سری مدارک آماده داشته باشید که با توجه به روشی که برای دریافت ویزا انتخاب می‌کنید متفاوت هستند؛ با این حال یک سری مدارک عمومی هم وجود دارند که در صورت استفاده از هر یک از روش‌ها باید ارائه دهید. مدارک لازم برای اقامت دبی شامل موارد زیر هستند:

 • فرم درخواست ویزا که باید به صورت آنلاین یا از طریق مراکز مربوطه دریافت شود
 • اصل پاسپورت
 • ۲ عکس پاسپورتی که واجد شرایط خواسته شده توسط امارات باشند
 • ویزای ورود به امارات
 • مدارکی که اثبات کند آزمایش‌های پزشکی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید
 • مدرک دریافت یکی از طرح‌های بیمه درمانی امارات

منبع: pinterest

اقامت در دبی بدون مدرک زبان

خوشبختانه امکان اقامت در دبی بدون مدرک زبان وجود دارد. درواقع داشتن مدرک زبان برای دریافت اقامت در دبی ضروری نیست و شما می‌توانید بدون نگرانی در این مورد اقدام کنید.

مدت زمان گرفتن اقامت دبی

مدت زمان گرفتن اقامت دبی با توجه به روشی که برای اخذ اقامت امارات انتخاب می‌کنید ممکن است متفاوت باشد؛ اما فرآیند پردازش درخواست مجوز ورود به امارات بین ۳ تا ۲۰ روز کاری طول می‌کشد. این مدت به زمانی بستگی دارد که بررسی سابقه و مدارک شما طول می‌کشد.

روش های اخذ اقامت دبی

برای اخد اقامت امارات ۶ روش وجود دارد که با توجه به بودجه و سایر شرایطی که متقاضیان دارند باید یکی از این روش‌ها را برای مهاجرت انتخاب کنند. در زیر می‌توانید با روش های گرفتن اقامت در دبی آشنا شوید:

 • از طریق خرید ملک
 • از طریق ازدواج
 • از طریق تحصیل
 • از طریق ایجاد استارت آپ
 • از طریق ثبت شرکت
 • از طریق تولد فرزند

اقامت دبی از طریق خرید ملک

اگر قصد دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک را دارید باید حداقل ۱ میلیون درهم در املاک و مستغلات منطقه‌ای که توسط دولت امارات تایید شده باشد سرمایه گذاری کنید. بعد از خرید ملک مورد نظر خود می‌توانید برای اقدام کنید. این ویزا تا دو سال اعتبار خواهد داشت و تا زمانی که هنوز صاحب آن ملک هستید و حداقل هر ۱۸۰ روز یک بار به دبی سفر می‌کنید قابل تمدید است. درصورتی‌که بیش از ۱۸۰ روز در امارات حضور نداشته باشید ممکن است ویزای شما لغو شود.

توجه داشته باشید که با دریافت این ویزا اجازه کار در دبی به شما داده نمی‌شود. زمانی که این ویزا را گرفتید می‌توانید اسپانسر خانواده خود شوید؛ خانواده شما می‌توانند از طریق ویزای خانوادگی که به ویزای اقامت شما مرتبط است درخواست دریافت اقامت را ارسال کند. مردان تنها در صورتی می‌توانند برای اقامت فرزندان خود درخواست دهند که همسرشان فوت کرده باشد. این یک ویزای اقامت دائم نیست و هر دو سال یک بار باید تمدید شود.

منبع: properties

شرایط اقامت دبی از طریق خرید ملک

شرایط اقامت دبی از طریق خرید ملک را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

 • درآمد ماهانه حداقل ۱۰ هزار درهم
 • داشتن بیمه درمانی
 • اندازه ملک خریداری شده باید برای اقامت تعداد افراد خانواده مناسب باشد
 • ملک خریداری شده باید آپارتمانی یا ویلایی باشد
 • ملک مورد نظر باید در منطقه آزاد واقع شده باشد؛ منطقه آزاد محلی است که خارجی‌ها اجازه دارند در آن ملک بخرند
 • ارزش فعلی ملک باید حداقل یک میلیون درهم باشد
 • درصورتی‌که ملک با وام مسکن خریداری شده است باید حداقل ۵۰ درصد قیمت آن پرداخت شده باشد

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق خرید ملک

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق خرید ملک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مدرک بیمه درمانی
 • اسناد مربوط به مالکیت یا گواهی ثبت املاک
 • گواهی پزشکی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک مربوط به درآمد
 • سه عکس پاسپورتی
 • صورت حساب بانک

هزینه اقامت دبی از طریق خرید ملک

هزینه اقامت دبی از طریق خرید ملک به ملکی که برای خرید انتخاب می‌کنید بستگی دارد؛ برای دریافت این نوع ویزا باید ملکی بخرید که حداقل ۱ میلیون درهم ارزش داشته باشد.

اقامت دبی از طریق ازدواج

دریافت اقامت دبی از طریق ازدواج تحت شرایط پیچیده و سختگیرانه‌ای اجرا می‌شود؛ درواقع این روش فقط برای زنان خارجی مناسبی است که با یک مرد مقیم امارات ازدواج کنند و برعکس این شرایط (یعنی دریافت اقامت درصورتی‌که یک مرد خارجی با یک زن اماراتی ازدواج کند) امکان‌پذیر نیست.

افرادی که از طریق ویزای ثبت شرکت یا استارتاپ اقامت دبی را دریافت کرده‌اند و کسانی که در امارات مشغول به کار هستند می‌توانند از خانواده خود برای دریافت اقامت این کشور حمایت کنند. برای این کار کافی است حداقل حقوق کارمندان حدود سه تا چهار هزار درهم باشد و محلی برای زندگی داشته باشند.

منبع: inc

شرایط اقامت دبی از طریق ازدواج

برای اینکه بتوانید اسپانسر خانواده خود شوید باید شرایط خاصی داشته باشید. شرایط اقامت دبی از طریق ازدواج در زیر آورده شده است:

 • فردی که قرار است حامی مالی همسرش شود باید مجوز اقامت معتبر داشته باشد.
 • حداقل حقوق سه تا چهار هزار درهم است.
 • متقاضی باید محلی برای سکونت خانواده داشته باشد.
 • بر اساس نوع ویزای متقاضی برای اعضا خانواده او هم ویزاهای یک، دو یا سه ساله صادر می‌شود.

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق ازدواج

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق ازدواج را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • ارائه درخواست به صورت آنلاین یا از طریق یکی از دفاتر معتبر
 • کپی پاسپورت همسر و فرزندان
 • عکس‌های همسر و فرزندان
 • گواهی پزشکی برای همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال
 • کپی قرارداد کار یا شرکت متقاضی
 • مدارک مربوط به حقوق ماهانه کارمند
 • سند قانونی ازدواج
 • آخرین قبض آب و برق

هزینه اقامت دبی از طریق ازدواج

هزینه اقامت دبی از طریق ازدواج شامل هزینه پردازش درخواست اقامت می‌شود. البته متقاضی باید ثابت کند که توانایی حمایت مالی از خانواده‌اش را دارد. حداقل حقوق کارمندان باید بین سه تا چهار هزار درهم باشد.

اقامت دبی از طریق تحصیل

افراد بالای ۱۸ سالی که قصد تحصیل در امارات را دارند می‌توانند ویزای دانشجویی این کشور را با اعتبار یکساله دریافت کنند. فرآیند دریافت اقامت دبی از طریق تحصیل از طریق موسسه آموزشی که دانشجو در آن پذیرفته شده است انجام می‌شود و هر سال قابل تمدید است. معمولا روند دریافت این ویزا حدود ۲ هفته طول می‌کشد.

البته از سال ۲۰۱۸ دولت امارات یک ویزای بلند مدت پنج ساله را برای دانشجویان ممتازی که با نمره عالی از مدرسه یا دانشگاه قبلی خود فارغ‌التحصیل شده باشند، تصویب کرد.

منبع: nrf

شرایط اقامت دبی از طریق  تحصیل

برای دریافت متقاضی باید نامه پذیرش رسمی از دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کند دریافت کند. سایر شرایط اقامت دبی از طریق تحصیل عبارتند از:

 • پشت سر گذاشتن آزمایش‌های پزشکی
 • داشتن یک حامی مالی؛ دانشگاه یا یکی از بستگان دانشجو باید اسپانسر او شود
 • دریافت تاییدیه اداره کل اقامت و امور خارجی مربوطه (GDRFA)

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق  تحصیل

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق  تحصیل به شرح زیر هستند:

 • فرم کامل درخواست ویزای دانشجویی
 • فرم تعهد دانشجویی
 • کپی رنگی از پاسپورت
 • اسکن عکس رنگی پاسپورتی
 • کپی رسید پرداخت ۲۵ درصد شهریه و هزینه پردازش ویزا
 • کامل کردن مدارک مربوط به بیمه درمانی

هزینه اقامت دبی از طریق  تحصیل

هزینه اقامت دبی از طریق تحصیل شامل هزینه‌های پردازش درخواست ویزا، هزینه آزمایش‌های پزشکی و صدور آیدی کارت امارات می‌شود؛ این هزینه‌ها در کل حدود ۲۶۳۰ درهم می‌شوند. البته شهریه‌ای که دانشجو باید پرداخت کند بر اساس دانشگاهی که در آن مورد پذیرش قرار گرفته است متفاوت خواهد بود.

اقامت دبی از طریق استارتاپ

در چند سال اخیر امارات شرایط راه‌اندازی استارتاپ را برای کارآفرینان خیلی ساده‌‌تر کرده است. کارآفرینان خارجی با ایجاد استاتاپ در این کشور می‌توانند از مزایایی مانند مالیات صفر درصدی بر شرکت و درآمد شخصی و مالکیت ۱۰۰ درصدی کسب و کار خود بهره‌مند شوند. با اخذ اقامت دبی از طریق استارتاپ متقاضیان می‌توانند به صورت طولانی مدت در دبی بمانند و در این شهر بازنشسته شوند.

منبع: solidworks

شرایط اقامت دبی از طریق استارتاپ

شرایط اقامت دبی از طریق استارتاپ را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • بعد از انتخاب نوع فعالیتی که می‌خواهید انجام دهید باید یک فرم قانونی مناسب انتخاب کنید.
 • انتخاب اسم تجاری در امارات اهمیت زیادی دارد و باید از شرایط خاصی پیروی کنید؛ برای مثال نباید نام شرکت شما توهین‌آمیز یا شبیه به نام برندهای معروف باشد.
 • بعد از انتخاب نام شرکت باید تاییدیه اولیه دولت را دریافت کنید.
 • بعد از دریافت مجوزهای لازم می‌توانید مدارک خود را ارائه داده و هزینه را پرداخت کنید.

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق استارتاپ

فرقی ندارد می‌خواهید کسب و کار خود را در منطقه آزاد راه‌اندازی کنید یا در مناطق اصلی امارات، در هر صورت به یک سری مدارک نیاز پیدا خواهید کرد. مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق استارتاپ عبارتند از:

 • فرم کامل شده درخواست اقامت در دبی
 • اساسنامه (در صورت لزوم)
 • کپی پاسپورت تمام سهامداران
 • شرح مختصری از فعالیت‌های تجاری مورد نظر

هزینه اقامت دبی از طریق استارتاپ

با وجود متغیرهایی که در زمان شروع یک کسب و کار با آن‌ها مواجه خواهید شد تعیین دقیق هزینه اقامت دبی از طریق استارتاپ سخت است. اما اگر بخواهیم به صورت حدودی بگوییم؛ علاوه بر هزینه‌های ویزا استارتاپ خود را در منطقه آزاد و با استفاده از تسهیلات این منطقه راه‌اندازی کنید به بیش از ۲۴ هزار درهم نیاز پیدا خواهید کرد.

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

دولت امارات متحده عربی فرصت دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت را هم فراهم کرده است. از طریق دریافت این ویزا حق اقامت سه ساله در دبی را به دست خواهید آورد؛ همچنین صاحبان شرکت می‌توانند برای اعضا خانواده خود هم درخواست اقامت ارسال کنند. افرادی که با استفاده از این نوع ویزا مجوز اقامت در دبی را دریافت می‌کنند می‌توانند از تمام مزایای مربوط به معافیت‌های مالیاتی مربوط به شرکت‌ها بهره‌مند شوند.

شرایط اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

خوشبختانه امارات اخیرا شرایط اقامت دبی از طریق ثبت شرکت را ساده‌تر کرده است و در حال حاضر افراد خارجی می‌توانند مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت خود را به دست بیاورند. ویزای ثبت شرکت سه ساله است و متقاضیان می‌توانند تا هر زمان که بخواهند این ویزا را تمدید کنند. همچنین هیچ نوع محدودیتی در مورد محل راه‌اندازی شرکت وجود ندارد.

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق ثبت شرکت شامل موارد زیر هستند:

 • ارائه نامی که برای شرکت انتخاب کرده‌اید
 • کپی پاسپورت
 • خلاصه‌ای از فعالیت‌های تجاری که قرار است در شرکت مورد نظر انجام شود
 • قبض‌های آب و برق در کشور شما که دارای نام و آدرس شما باشند
 • توصیه‌نامه بانک

هزینه اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

هزینه اقامت دبی از طریق ثبت شرکت شامل هزینه‌های مربوط به ارائه درخواست، راه‌اندازی شرکت در مناطق اصلی یا آزاد و پیگیری درخواست می‌شود که در کل حدود ۳۵ هزار درهم است.

اقامت دبی از طریق تولد فرزند

دریافت اقامت دبی از طریق تولد فرزند برای والدین امکان‌پذیر نیست و فقط تحت شرایط خاصی کودکی که در امارات متولد شده باشد می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند. درصورتی‌که یکی از والدین کودک اماراتی باشد یا والدین او مشخص نباشند می‌تواند تابعیت امارات را دریافت کند.

شرایط اقامت دبی از طریق تولد فرزند

اگر کودک شما واجد شرایط مواردی که ذکر شد است باید ظرف ۱۲۰ روز بعد از تولد نوزاد برای دریافت ویزا درخواست دهید؛ در غیر این صورت برای هر روز دیرکرد باید ۱۰۰ درهم جریمه بپردازید. از دیگر شرایط اقامت دبی از طریق تولد فرزند این است که والدین باید حداقل ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ درهم حقوق بگیرند و محلی برای اقامت داشته باشند.

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق تولد فرزند

مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق تولد فرزند شامل موارد زیر هستند:

 • اصل پاسپورت حامی کودک
 • اصل آیدی امارات حامی کودک
 • کپی ویزای حامی
 • اصل شناسنامه که باید به زبان عربی باشد
 • عکس واضح از کودک با پس زمینه سفید
 • پاسپورت نوزاد

هزینه اقامت دبی از طریق تولد فرزند

هزینه اقامت دبی از طریق تولد فرزند برای یک سال ۳۶ هزار درهم، برای دو سال ۴۶ هزار درهم و برای سه سال ۵۶ هزار درهم است.

سریعترین راه اقامت در دبی

سریعترین راه اقامت در دبی از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. برای مثال از طریق ثبت شرکت در دبی درخواست شما طی ۷ تا ۱۲ روز پردازش می‌شود. همچنین یکی دیگر از راه‌های سریع اخذ اقامت دبی استخدام شدن در یکی از شرکت‌های دبی است.

ارزانترین راه اقامت در دبی

ارزانترین راه اقامت در دبی ثبت شرکت است؛ با توجه به منطقه‌ای که برای ثبت شرکت خود انتخاب می‌کنید درخواست شما ممکن است هزینه‌های متفاوتی داشته باشد. اما حداقل هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات ۱۰ هزار درهم است.

مزایای اقامت در دبی

اقامت در کشور امارات مزایای متعددی دارد؛ برای مثال مهاجران برای اخذ اقامت این کشور لازم نیست مراحل پیچیده‌ای را پشت سر بگذارند و درگیر کاغذبازی‌های بی‌مورد شوند. شرایط و کیفیت زندگی در امارات در سال‌های اخیر به شکل قابل توجهی پیشرفت داشته است. در ادامه می‌توانید مزایای اقامت در دبی را مشاهده کنید:

 • آب و هوای دبی در ۸ ماه از سال فوق‌العاده است. آسمان در بیشتر روزهای داغ دبی بی‌ابر است و شما می‌توانید از آب‌های گرم دریا لذت ببرید.
 • بسیاری از کسب و کارهای بین‌المللی بزرگ در دبی شعبه دارند و فرصت‌های شغلی زیادی را برای افراد ماهر ارائه می‌دهند.
 • در دبی مالیات بر درآمد وجود ندارد. ساکنان امارات اظهارنامه مالیاتی خاصی ندارند و لازم نیست اطلاعات مالی خود را به هیچ شخص ثالثی ارائه دهند.
 • شرایط آموزشی در دبی در سطح استانداردهای بین‌المللی است و مدارس و دانشگاه‌های خوبی در این شهر وجود دارند.
 • با وجود فرودگاه بین‌المللی دبی به هر جای دنیا که بخواهید به راحتی دسترسی خواهید داشت.
 • با وجود اینکه عربی زبان رسمی دبی است، زبان انگلیسی به شکل گسترده‌ای در این شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تنها شرطی که بعد از دریافت اقامت دبی باید به آن پایبند باشید این است که در صورت خروج از امارات باید کمتر از ۶ ماه بعد به این کشور برگردید.
 • با دریافت ویزای اقامت در دبی حق باز کردن حساب بانکی شخصی و تجاری به شما تعلق می‌گیرد، همچنین می‌توانید در سایر کشورهای جهان هم حساب‌های بانکی متعددی داشته باشید.
 • بعد از دریافت ویزای اقامت در امارت می‌توانید برای خانواده، همسر و شریک زندگی خود هم درخواست ویزا بدهید.

منبع: dentons

معایب اقامت در دبی

با وجود مزایای فراوان هر شهری معایبی هم دارد؛ در ادامه می‌توانید معایب اقامت در دبی را مشاهده کنید:

 • به عنوان یک مهاجر در دبی برای انجام هر کاری نیاز به مجوز خواهید داشت.

درست است که قوانین دبی در بسیاری از موارد انعطاف‌پذیر هستند، اما زندگی مشترک زوج‌هایی کهX
توجه:
قبل از آنکه به‌عنوان متقاضی کار در امارات و دبی با ما تماس بگیرید، به این نکته توجه داشته باشید که شرایط دریافت اقامت کاری در این کشور بسیار پیچیده است. شما باید حتما از سوی یک کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشید. در صورتی که چنین پیشنهادی از سوی یک کارفرمای اماراتی ندارید، شانسی برای دریافت ویزای کار در امارات و دبی نخواهید داشت.

امارات یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط عالی اقتصادی، متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. در این مقاله درباره روش‌های مهاجرت امارات صحبت می‌کنیم و نکاتی را پیرامون مهاجرت دبی بازگو خواهیم کرد.

دبی بزرگترین شهر تجاری کشور امارات متحده عربی است. این شهر زیبا و مدرن در سواحل خلیج فارس قرار دارد و در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری را شاهد بوده است. دبی در حال حاضر از نظر اقتصادی شرایط فوق‌العاده‌ای دارد. این شهر که حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد، موقعیتی عالی را برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی به‌وجود آورده است و به همین دلیل شرکت‌های متعدد بین‌المللی تمایل دارند که در دبی فعالیت کنند. در حال حاضر کشور امارات و شهر دبی، موقعیت‌های شغلی زیادی برای مهاجران فراهم کرده‌اند و همین موضوع باعث شده که مهاجرت به امارات و مهاجرت به دبی، متقاضی زیادی داشته باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا نکات ریز و درشت درباره مهاجرت و اقامت دبی را با هم مرور کنیم و با تمام مزایای این کار آشنا شویم.

دلایل افراد برای مهاجرت به امارات چیست؟

قبل از اینکه به روش‌های مهاجرت امارات متحده عربی بپردازیم، باید با مزیت‌های این مهاجرت آشنا شویم. اصلا چه دلیلی دارد که بخواهیم به امارات و دبی مهاجرت کنیم؟ در پاسخ باید گفت که امارات یکی از موفق‌ترین کشورهای خاورمیانه در حوزه اقتصادی و تجاری است و در بیشتر زمینه‌ها، آینده درخشانی برای آن پیش‌بینی می‌شود. با وجود اینکه امارات در منطقه‌ای بیابانی قرار دارد، اما شهرهای آن مانند دبی، دارای جاذبه‌ها و امکانات گردشگری فوق‌العاده‌ای هستند و به همین دلیل، گردشگران زیادی از سرتاسر جهان، حتی اروپا و آمریکا، هر ساله به این کشور سفر می‌کنند تا تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند.

امروزه کشور امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که رفاه و سطح زندگی خوبی را برای شهروندان خود فراهم کرده است. طبیعتا افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند و می‌توانند اقامت آن را دریافت نمایند نیز از تمام مزایای زندگی در آنجا بهره‌مند خواهند شد. امارات جهت صدور ویزا برای متقاضیان مهاجرت، قوانین خاص خودش را دارد که اگر نگوییم سخت‌گیرانه هستند، لااقل پیچیدگی‌هایی دارند. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به دبی، با تمام ریزه‌کاری‌ها و شرایط مختلف آن آشنا باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بیشتر بخوایند:

سایت اداره مهاجرت امارات

شرایط جدید اقامت دبی چیست؟

برای مهاجرت به امارات، مانند خیلی از کشورهای دنیا می‌توان از روش‌های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … اقدام کرد. چنانچه بخواهید برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه‌های امارات بروید، یا اینکه به واسطه مهارت و حرفه خود به این کشور مهاجرت کنید، مانعی برای شما وجود نخواهد داشت. مسئله مهم آن است که باید هزینه‌های زندگی در امارات و شهر دبی را در نظر داشته باشید. هزینه‌های زندگی در دبی نسبت به سایر شهرهای خاورمیانه به مراتب بالاتر است و به همین خاطر باید قبل تصمیم به مهاجرت، مطمئن شوید که از پس هزینه‌ها برمی‌آیید.

بیشتر بخوانید:

نکته مهم بعدی که باید در نظر داشته باشید، آن است که اخذ اقامت کشور امارات کار بسیار دشواری است و برای هر کسی تحقق پیدا نمی‌کند. برای مثال، حتی اگر بخواهید از روش سرمایه‌گذاری به امارات مهاجرت کنید، باید سال‌های زیادی در این کشور فعالیت نمایید تا بتوانید تابعیت و اقامت آنجا را به دست آورید. بنابراین، مهاجرت کوتاه مدت به امارات، به هیچ وجه نمی‌تواند به اخذ اقامت این کشور منجر شود. در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان کدامند؟

اخذ اقامت دبی برای ایرانیان، تفاوت خاصی با مردم سایر کشورهای جهان ندارد. بنابراین به دنبال راه‌های میان‌بر که گاهی از سوی موسسات مهاجرتی توصیه می‌شود، نباشید. برای مهاجرت به امارات و دریافت تابعیت این کشور باید از طریق راه‌های تعیین شده اقدام نمایید و پروسه‌ای نسبتا پیچیده را پشت سر بگذارید. در این مسیر، هر چقدر اطلاعات بیشتری داشته باشید، به هدف خود نزدیک‌تر خواهید شد.

ویزای توریستی امارات چیست؟

بسیاری از ایرانیان برای تفریح و گذراندن تعطیلات خود به کشور امارات و شهر دبی سفر می‌‌کنند. برای این منظور، کافی است که ویزای توریستی امارات را دریافت کنید. نکته‌ای که برای دریافت این ویزا اهمیت دارد، آن است که مدارکی را ارائه دهید که ثابت می‌کنند شما قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید. ویزای توریستی امارات سه‌ ماهه است و قبل از سپری شدن این مدت، حتما باید به کشور خودتان برگردید.

هزینه ویزای توریستی امارات

قبل از آنکه به قیمت ویزای توریستی دبی اشاره کنیم، لازم است با انواع مختلف این ویزا آشنا شویم. در زیر رایج‌ترین ویزاهای توریستی کشور امارات را نام می‌بریم و هزینه آنها را نیز ذکر می‌کنیم:

 • ویزای توریستی ۳۰ روزه (سینگل): اعتبار این نوع ویزا در واقع ۵۸ روز است، اما فردی که این ویزا را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به مدت ۳۰ روز پیوسته در امارات بماند. البته با پرداخت مبلغی در خاک امارات، می‌توان این ویزا را برای ۳۰ روز دیگر تمدید کرد. نکته مهم درباره ویزای سینگل آن است فرد تنها یک بار می‌تواند با استفاده از آن وارد کشور امارات شود و سپس به کشور خودش برگردد. برای دریافت این ویزا به همراه بیمه باید مبلغی حدود ۳۱۰ درهم بپردازید.
 • ویزای توریستی ۳۰ روزه (مولتی): با ویزای مولتی می‌توان بیش از یک بار به کشور امارات سفر کرد. اعتبار این ویزا هم ۵۸ روزه است و افراد می‌توانند در مجموع ۳۰ روز در امارات حضور داشته باشند. این ویزا نیز قابلیت تمدید در کشور امارات را دارد. جهت دریافت این ویزا با بیمه باید مبلغی معادل ۷۰۰ درهم پرداخت نمایید.
 • ویزای توریستی ۹۰ روزه (سینگل): با دریافت این ویزا، افراد می‌توانند به مدت ۹۰ روز به‌صورت پیوسته در خاک امارات حضور داشته باشند. این ویزا نیز قابلیت تمدید دارد. ویزای سه‌ماهه سینگل ۷۰۰ درهم هزینه دارد.
 • ویزای توریستی ۹۰ روزه (مولتی): این ویزا هم اعتبار ۹۰ روزه دارد، اما افراد می‌توانند طی این مدت، چند بار به کشور خودشان برگردند و مجددا به امارات سفر کنند. این ویزا به همراه بیمه ۱۷۵۰ درهم هزینه در پی خواهد داشت.

لازم به توضیح است که انواع دیگری از ویزای توریستی امارات نیز وجود دارند که مدت اقامت و همچنین هزینه آنها متفاوت است. اما در مجموع، رایج‌ترین ویزاهای توریستی دبی، همین‌ها هستند که در بالا ذکر کردیم.

ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

کشور امارات از سال ۲۰۱۹ میلادی یک سیستم جدید را برای اعطای ویزای بلند مدت اجرا کرد. از طریق این سیستم، همه افراد سرمایه‌دار یا متخصص از سراسر دنیا می‌توانند بدون داشتن یک حامی اماراتی، ویزای طولانی مدت (۱۰ ساله) دریافت کنند و مالک صددرصدی کسب و کار خودشان در امارات باشند.

ویزای طلایی امارات به‌صورت ۵ یا ۱۰ ساله اعطا می‌شود و افراد سرمایه‌گذار، کارآفرین، متخصصین در حوزه‌های مختلف و حتی استعدادهای درخشان تحصیلی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات برای ویزای ۵ ساله و ۱۰ ساله تا حدودی متفاوت است. در مورد ویزای ۱۰ ساله، افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل ۱۰ میلیون درهم در امارات، این ویزا را دریافت کنند. افراد متخصص و استعدادهای درخشان نیز در صورتی که توسط وزارت علوم امارات مورد تایید قرار بگیرند. همچنین اگر فرد یک پزشک متخصص باشد و مدرک دکتری خود را از یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا دریافت کرده باشد، واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات خواهد بود.

اما دریافت ویزای طلایی ۵ ساله شرایط دیگری دارد. چنانچه فردی بخواهد در بخش املاک سرمایه‌گذاری کند، می‌تواند مبلغ ۵ میلیون درهم را برای این کار در نظر بگیرد، به‌شرطی که این مبلغ به‌صورت وام نباشد. همچنین کارآفرینان اگر بتوانند پروژه‌ای به ارزش ۵۰۰ هزار درهم را راه‌اندازی کنند، واجد دریافت ویزای طلایی می‌شوند. از دیگر افرادی که می‌توانند این ویزا را دریافت کنند، باید به دانشجویان نخبه اشاره کرد.

هزینه اقامت دبی چقدر است؟

مهاجرت به دبی از طریق روش‌های مختلف دارای هزینه‌های متفاوتی است. اما نکته‌ای که قبل از مهاجرت باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، آن است که هزینه‌های زندگی در شهر دبی و کشور امارات را در نظر بگیرید. البته این مورد تا حدی به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد، اما یک سری موارد مانند هزینه مسکن، حمل و نقل، تهیه اقلام ضروری و … برای همه افراد ثابت و یکسان هستند. ما در ادامه جدولی را تهیه کرده‌ایم که در آن به رایج‌ترین هزینه‌های زندگی در امارات اشاره شده است.

شرایط و هزینه مهاجرت به دبی و زندگی در امارات

در جدول زیر شما می‌توانید هزینه‌های عمومی مربوط به زندگی در امارات و شهر دبی را مشاهده کنید. البته این‌ها تمام هزینه‌هایی که باید در این کشور بپردازید نیستند. ما فقط سعی می‌کنیم تا حدی شما را با هزینه‌های عمومی آشنا کنیم. توجه داشته باشید که هزینه‌ها را به دلار آمریکا عنوان می‌کنیم تا محاسبه آن برای شما ساده‌تر باشد.

عنوان هزینه قیمت (دلار)
خرید آپارتمان در مرکز شهر (متری) ۳۹۰۰
خرید آپارتمان در حاشیه شهر (متری) ۲۴۰۰
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۱۶۰۰
اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر ۱۱۰۰
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۳۱۰۰
اجاره آپارتمان سه خوابه در حاشیه شهر ۲۱۰۰
یک وعده غذا در رستوران ارزان (برای یک نفر) ۱۰
یک وعده غذا در رستوران متوسط (برای یک نفر) ۳۰
یک لیتر شیر ۱.۶
یک قرص نان ۱.۳
یک کیلوگرم سینه مرغ ۷.۷
حمل و نقل عمومی (ماهیانه) ۸۰
هر لیتر بنزین ۰.۶
باشگاه تناسب اندام ۸۰
بلیط سینما ۱۲
خرید کفش چرم مردانه ۱۰۰
خرید شلوار جین ۶۰

روش‌های متعددی برای مهاجرت دبی و مهاجرت امارات متحده عربی وجود دارند. افراد متقاضی می‌تواند از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … برای مهاجرت دبی اقدام کنند. ما در ادامه به انواع روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت دبی اشاره می‌کنیم و درباره آنها توضیح می‌دهیم.

X
توجه:
قبل از آنکه به‌عنوان متقاضی کار در امارات و دبی با ما تماس بگیرید، به این نکته توجه داشته باشید که شرایط دریافت اقامت کاری در این کشور بسیار پیچیده است. شما باید حتما از سوی یک کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشید. در صورتی که چنین پیشنهادی از سوی یک کارفرمای اماراتی ندارید، شانسی برای دریافت ویزای کار در امارات و دبی نخواهید داشت.

مهاجرت به امارات از طریق کار

برای مهاجرت امارات از طریق کار، شما باید دعوت‌نامه‌ از سوی یک کارفرمای اماراتی داشته باشید. این کارفرما باید حتما تابعیت کشور امارات را داشته باشد و پروسه قانونی مربوط به جذب یک نیروی کار خارجی (یعنی شما) را طی کند. این پروسه چندان هم ساده نیست. کارفرمای مورد نظر حتما باید یک آگهی شغلی سه ماهه را به اداره امور اجتماعی امارات ارائه دهد. سپس اداره کار باید تایید کند که برای آن شغل، هیچ نیروی کار اماراتی که مایل به انجام آن باشد، وجود ندارد. اگر این مراحل طی شوند، کارفرما با شما وارد مذاکره شده و می‌تواند برای جذب‌تان اقدام کند.

مهاجرت به دبی برای کار

با توجه به آنچه که در پاراگراف بالا گفتیم، مهاجرت به دبی از طریق کار، امری پیچیده به‌نظر می‌رسد. در واقع کشور امارات برای جذب نیروی کار خارجی، قوانینی سخت‌گیرانه و مشابه کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی دارد. بنابراین شاید برخی افراد ترجیح بدهند که شانس خود را برای مهاجرت به کشورهای دیگر امتحان کنند. اما اوضاع اقتصادی کشور امارات و زیرساخت‌های عالی این کشور باعث شده که شرکت‌های بین‌المللی زیادی در آنجا فعالیت کنند و بازار کار بزرگی را ایجاد نمایند. در نتیجه اگر فردی بتواند از طریق کار، اقامت دبی را اخذ کند، می‌تواند آینده درخشانی را برای خودش متصور شود.

شرایط مهاجرت کاری به دبی

در مهاجرت کاری به دبی، کارفرما وظیفه دارد که کلیه مدارک لازم جهت اشتغال نیروی کار خارجی را تهیه و به اداره کار ارسال کند. برای دریافت ویزای کاری دبی، شما باید پاسپورت معتبر داشته باشید و مدارکی مانند اجازه کار در امارات، معاینه پزشکی و … را ارائه دهید. روزهای کاری در کشور امارات از یک‌شنبه تا پنج‌شنبه است و اکثر شغل‌ها از ساعت ۸ تا ۱۳ و همچنین از ساعت ۱۶ تا ۱۹ فعال هستند. البته هر شغل می‌تواند ساعات کاری مخصوص به خودش را داشته باشد. به‌طور کلی، نیروهای کار در امارات، بین ۴۰ تا ۴۸ ساعت در هفته کار می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

هزینه مهاجرت کاری به امارت

هزینه‌های مهاجرت کاری به امارات، با توجه به شرایطی که فرد متقاضی دارد، متفاوت خواهد بود. البته یک سری هزینه‌های اداری وجود دارند که تقریبا در تمام روش‌ها ثابت هستند.

درآمد کار در امارات متحده عربی

میزان دستمزدی که افراد در کشور امارات دریافت می‌کنند، با توجه به نوع شغل و همین‌طور میزان مهارت‌های آنها متفاوت است. متوسط دستمزدها در امارات برابر با ۱۹۶۰۰ درهم یا ۵۳۳۰ دلار در ماه است. البته حقوق‌های کمتر یا بیشتر هم در این کشور پرداخت می‌شود. مثلا کمترین میزان دستمزد حدود ۴۴۰۰ درهم است و افرادی که دستمزدهای سنگین دریافت می‌کنند، احتمالا تا ۹۰۰۰۰ درهم در ماه هم درآمد دارند. به‌طور کلی امارات یک کشور مرفه به‌ حساب می‌آید و سطح دستمزدهای آن در مقایسه با بسیاری از کشورها بیشتر است.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای مهاجرت امارات متحده عربی، روش تحصیلی است. در این کشور مدارس و دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که اقدام به پذیرش دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی می‌کنند. هزینه تحصیل در هر کدام از آنها نیز متفاوت است. مقطع تحصیلی هم در این زمینه اهمیت زیادی دارد. برای مثال باید بدانید که دوره لیسانس در کشور امارات ۳ یا ۴ ساله است و پس از گذراندن این دوره می‌توانید مدرک تحصیلی خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوایند:

مهاجرت به دبی برای تحصیل

دولت امارات در سال‌های اخیر به مسئله آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای داشته و آن را در اولویت قرار داده است. به همین دلیل موسسات آموزشی این کشور، پذیرای دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد از سراسر دنیا هستند تا بتوانند پایه‌های اقتصاد دانش بنیان را در این کشور تقویت کنند. برای مهاجرت تحصیلی به دبی، قبل از هر چیز باید ویزای تحصیلی دبی دریافت کنید که اخذ این ویزا، به دریافت پذیرش از یک دانشگاه یا مدرسه اماراتی وابسته است.

شرایط مهاجرت تحصیلی به دبی

ویزاهای دانشجویی امارات حدود یک سال اعتبار دارند و هر ساله باید تمدید شوند. چنانچه دانشجو به مدت ۶ ماه از کشور امارات خارج شود، ویزای تحصیلی وی به‌طور خودکار باطل خواهد شد. اسناد و مدارکی که برای دریافت ویزای دانشجویی دبی لازم هستند، از این قرار است:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • نامه پذیرش از یک دانشگاه یا مدرسه اماراتی
 • نامه تمکن مالی
 • تاییدیه پرداخت شهریه
 • مدارک هویتی شخص متقاضی
 • مدارک تحصیلی

هزینه مهاجرت تحصیلی به امارات

برای اینکه در موسسات آموزشی کشور امارات مشغول به تحصیل شوید، باید مبلغی را در ازای خدمات آموزشی که دریافت می‌کنید بپردازید. این مبلغ به امکانات و سطح موسسه آموزشی که انتخاب می‌‌کنید بستگی دارد. همچنین مقطع تحصیلی نیز در این مورد تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس به‌طور متوسط باید ۱۵ هزار دلار بپردازید. طبیعتا برای مقاطع بالاتر مانند دکتری، باید هزینه بیشتری انجام دهید. البته این اجازه را دارید که تا ۳۰ ساعت در هفته هم کار دانشجویی انجام دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

مهاجرت به امارت از طریق سرمایه گذاری

برای آنکه بتوانید بهترین استراتژی سرمایه‌گذاری در دبی را انتخاب کنید، باید تحقیق و مطالعه زیادی داشته باشید. چنانچه به این نتیجه برسید که سرمایه‌گذاری در کشور امارات می‌تواند برای شما سودمند باشد، می‌توانید برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری امارات اقدام کنید. سرمایه‌گذاری در امارات راه‌های متعددی دارد. شما می‌توانید از طریق خرید ملک برای این کار اقدام کنید. همچنین این امکان وجود دارد که به عنوان کارآفرین، یک شرکت یا کسب وکار جدید را در آنجا تاسیس نمایید. مطمئنا همه این روش‌ها به کسب سود منجر می‌شوند، اما هزینه اولیه زیادی را روی دست‌تان می‌گذارند.

بیشتر بخوایند:

هزینه مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

اگر بخواهید در حوزه املاک سرمایه‌گذاری کنید، باید یک ملک تازه‌ساخت را که ارزش آن حداقل ۷۵۰ هزار درهم باشد خریداری نمایید. طبیعتا این رقم بسیار بالایی است و هر کسی توان پرداخت آن را ندارد. در روش ثبت شرکت هم هزینه‌های مشخصی وجود دارند که در ادامه به‌طور کامل به این هزینه‌ها اشاره خواهیم کرد.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر چقدر هم سرمایه‌گذاری شما کلان و سنگین باشد، باز هم تضمینی وجود ندارد که بتوانید تابعیت کشور امارات را دریافت کنید. باید سال‌ها از زمان سرمایه‌گذاری شما در این کشور گذشته باشد (در برخی موارد تا ۳۰ سال) و تازه بعد از سپری شدن این مدت، درباره اعطای اقامت به شما تصمیم‌گیری خواهد شد.

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

جالب است بدانید که آمار ثبت شرکت در امارات در سال‌های اخیر جهش بزرگی داشته است. افراد زیادی با نیت دریافت اقامت دبی، اقدام به ثبت شرکت در این کشور می‌کنند. اما قبل از هر چیز باید با زیر و بم این کار به‌طور کامل آشنا باشیم. در ادامه به مهمترین نکات در همین زمینه اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوایند:

هزینه اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

شرایط مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در دبی مراحل قانونی و مشخص خود را دارد که همه سرمایه‌گذاران خارجی باید آن را طی کنند. اگرچه گاهی اوقات با توجه به نوع شرکت و یا شرایط هر فرد، این مراحل کمی متفاوت باشد، اما در حالت کلی مراحل ثبت شرکت در این کشور طی ۲۰ تا ۲۵ روز کاری انجام می‌شود و شامل سه بخش زیر است:

 1. مرحله اول دریافت تاییدیه اولیه (اپرووال) از دولت امارات است.
 2. مرحله دوم ثبت شرکت در DED یا همان دایره اقتصادی امارات است.
 3. مرحله سوم نیز شامل اخذ اقامت دو ساله قابل تمدید می‌شود.

سرمایه‌گذاران خارجی برای ثبت شرکت در دبی نیازمند اخذ مجوزهای بخصوصی هستند. هرکدام از این مجوزها برای فعالیت خاصی در این کشور صادر شده و شرایط بخصوص خود را دارند. در ادامه با ۳ نوع از پرکاربردترین مجوزهای ثبت شرکت در کشور امارات آشنا خواهید شد.

 • مجوز حرفه‌ای (Professional License): اقامت امارات با ثبت شرکت نیازمند اخذ مجوزاست. افرادی که قصد انجام امور خدماتی مانند: پزشکی، امور مربوط به خدمات تکنولوژی، امور وکالت و حقوقی، حسابداری، مشاوره و غیره را دارند، باید مجوز حرفه‌ای یا همان Professional License را دریافت کنند.
 • مجوز تجاری (Commercial License): به‌منظور اخذ اقامت دبی ثبت شرکت بازرگانی، شما نیاز به اخذ مجوز تجاری یا همان Commercial License دارید. این مجوز به‌منظور انجام خریدوفروش و انواع فعالیت‌های تجاری و بازرگانی در داخل این کشور، صادر می‌شود.
 • مجوز صنعتی (Industrial License): مجوز صنعتی یا همان Industrial License برای ثبت شرکت در دبی برای افرادی صادر می‌شود که قصد انجام فعالیت تولید کالا در این کشور را دارند.

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی دیگر از راه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید به امارات مهاجرت کنید. با خرید ملک در دبی می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور ببرید. همچنین می‌توانید سه نفر دیگر را در ملک خود شریک کنید. منتها قوانینی در این زمینه وجود دارند که در ادامه بیشتر به آنها اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بخوایند:

هزینه مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

برای خرید ملک در دبی باید حداقل ۷۵۰ هزار درهم هزینه کنید که در این صورت اقامت ۳ ساله به شما تعلق خواهد گرفت. همچنین اگر برای خرید ملک مبلغ بیشتری هزینه کرده باشید، بر اساس قوانین، امکان دریافت اقامت با مدت طولانی‌تر هم وجود دارد. اگرچه برای سرمایه‌گذاری در بازار املاک در دبی باید مبلغ زیادی پرداخت نمایید، اما می‌توانید مطمئن باشید که این امر سود زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. کشور امارات اقتصاد پویا و رو به رشدی دارد قیمت ملک نیز در شهرهای بزرگ این کشور مانند دبی، هر ساله افزایش پیدا می‌کند.

شرایط مهاجرت با خرید ملک به امارات

چنانچه به‌طور شراکتی برای خرید ملک در امارات اقدام کرده باشید، باید حداقل سهم شما از پرداخت قیمت ملک، معادل ۷۵۰ هزار درهم باشد. در غیر این صورت اجازه مهاجرت به امارات را دریافت نخواهید کرد. همچنین باید ثابت کنید که هزینه خرید ملک را از طریق وام تامین نکرده‌اید. ملکی که خریداری می‌کنید باید مسکونی باشد و مراحل ساخت آن نیز به اتمام رسیده باشد. ملک مورد نظر باید در منطقه آزاد واقع شده باشد و حداقل تا سه سال اجازه فروش آن را نخواهید داشت.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

یک فرد خارجی در صورتی که با یک فرد دارای تابعیت امارات ازدواج کند، می‌تواند به این کشور مهاجرت نماید. اگر یک مرد خارجی بخواهد با زن اماراتی ازدواج کند، باید ثابت نماید که استطاعت مالی لازم را برای حمایت از همسرش دارد. در ادامه بیشتر درباره شرایط اقامت امارات از طریق ازدواج توضیح می‌دهیم.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

همانطور که گفتیم، ازدواج با یک فرد اماراتی می‌تواند شرایط لازم برای مهاجرت افراد خارجی را فراهم کند. منتها برای آنکه افراد خارجی بتوانند اقامت امارات را دریافت کنند، یک سری شرط‌ها وجود دارد. برای مثال مردهای خارجی باید از نظر مالی در سطحی باشند که بتوانند هزینه‌های زندگی را بپردازند. همچنین برای دریافت اقامت دائمی، باید حداقل سه سال از زمان ازدواج بگذرد. در صورتی که ازدواج آنها به طلاق منجر شود، تابعیت فرد خارجی بلافاصله لغو خواهد شد.

هزینه اقامت در امارت از طریق ازدواج

اقامت در امارات از طریق ازدواج هزینه خاصی به همراه ندارد. برای طی کردن مراحل دریافت اقامت، همسر متقاضی باید از داخل کشور امارات اقدام کند. اما فرد متقاضی باید شرایط مالی لازم برای تشکیل زندگی را داشته باشد. الباقی هزینه‌ها مربوط به مراحل اداری و صدور ویزا می‌شوند.

مهاجرت به امارات از طریق تولد

همه کشورهای دنیا در بحث تابعیت تولد فرزند، از دو روش پیروی می‌کنند: اصل حق خون و اصل حق خاک. در امارات بر اساس اصل اول یعنی حق خون به فرزندان متولد شده، تابعیت داده می‌شود. در نتیجه فقط فرزندانی که دارای والدین اماراتی باشند می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق تولد

در قانون کشور امارات برای اینکه یک فرزند تازه متولد شده بتواند اقامت این کشور را دریافت کند، سه شرط ذکر شده‌اند: اول اینکه فرزند دارای پدر و مادر اماراتی باشد. دوم اینکه فرزند در امارات متولد شده باشد اما پدر و مادرش نامعلوم باشند. شرط سوم هم آن است که پدر فرزند نامعلوم باشد اما مادرش اماراتی باشد.

هزینه اقامت در امارات از طریق تولد

شرایط اقامت در امارات از طریق تولد فرزند، همان مواردی هستند که در بالا ذکر کردیم. در نتیجه برای این کار هیچ هزینه‌ای از افراد دریافت نمی‌شود.

اقامت ورزشی در دبی

افرادی که دارای سابقه ورزشی در سطح حرفه‌ای باشند، می‌توانند اقامت دبی را دریافت کنند. بنابراین اکثر ورزشکارانی که در سطح ملی فعالیت کرده و دارای رزومه درخشانی باشند، می‌توانند با تکیه به همین موضوع، درخواست اقامت ورزشی در امارات را بدهند. در زیر بیشتر درباره جزییات این نوع اقامت توضیح داده‌ایم.

هزینه مهاجرت ورزشی به دبی

مهاجرت ورزشی به دبی دارای هزینه خاصی نیست. صرفا باید هزینه‌های اداری مربوط به صدور ویزا را پرداخت کنید و همچنین اسناد مربوط به تمکن مالی را ارائه دهید. اگرچه برای مهاجرت از طریق سوابق ورزشی لازم نیست هزینه زیادی بپردازید، اما توجه داشته باشید که اقامت در شهری مانند دبی بسیار پرهزینه خواهد بود. پس بهتر است از قبل به نحوه کسب درآمد در این شهر نیز فکر کرده باشید.

شرایط مهاجرت ورزشی به دبی

تمامی ورزشکاران شناخته شده در سطح بین‌المللی می‌توانند برای مهاجرت به دبی و کشور امارات درخواست بدهند. قهرمانان ورزشی، مربیان مطرح و همین‌طور داوران می‌توانند با انعقاد قراردادی با یک باشگاه یا فدراسیون ورزشی، زمینه مهاجرت خود به دبی را فراهم کنند.

اقامت دائم امارات

اجازه بدهید خیلی صریح و روشن بگوییم که کشور امارات به هیچ فرد خارجی اقامت دائم نمی‌دهد. به‌طور کلی شرایط دریافت اقامت دائم امارات بسیار پیچیده است و بد نیست بدانید که در مورد ایرانی‌ها سخت‌گیری بیشتری وجود دارد. با این حال بسیاری از افراد از سراسر دنیا تمایل دارند که اقامت این کشور را داشته باشند و بتوانند پاسپورت باارزش و قدرتمند امارات را به دست آورند.

هزینه اقامت دائم دبی

برای اینکه بتوانید اقامت دبی و امارات را به دست آورید، باید ابتدا از طریق یکی از روش‌های مهاجرتی مانند کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … به این کشور مهاجرت نمایید. همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم، هر کدام از این روش دارای هزینه خاصی هستند. بنابراین بسته به اینکه کدام روش را انتخاب می‌‌کنید، هزینه‌ای که می‌پردازید هم متفاوت خواهد بود.

شرایط اقامت دائم امارات

گفتیم که امارات به اتباع خارجی اقامت دائمی نمی‌دهد، اما اگر یک فرد سال‌های طولانی در این کشور حضور داشته باشد و ویزای خود را به‌طور مرتب تمدید کند، پس از گذشت ۳۰ سال می‌تواند برای دریافت پاسپورت امارات درخواست دهد. با این حال، باز هم هیچ قطعیتی برای اعطای اقامت به فرد متقاضی وجود نخواهد داشت و این امر کاملا به نظر دولت امارات وابسته است.

شرایط مهاجرت به دبی برای پرستاران

در سال‌های اخیر با توجه به افزایش نیاز به نیروی درمانی در کشور امارات، پرستاران زیادی از کشورهای دیگر به این کشور مهاجرت کرده‌اند. کارفرمایان در دبی، شرایط فوق‌العاده‌ای را در نظر گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به کمک هزینه مسکن یا اعطای مسکن رایگان، کمک هزینه سفر به کشور خود، انواع بیمه‌های پزشکی، عدم پرداخت مالیات بر درآمد، کمک هزینه تحصیلی برای فرزندان و مرخصی بلندمدت برای پرستاران تمام وقت اشاره کرد.

هزینه مهاجرت به دبی برای پرستاران

برای مهاجرت به دبی از طریق پرستاری، تنها کافی است که هزینه‌های مربوط به صدور ویزا را پرداخت کنید. سایر هزینه‌ها از سوی کارفرمای اماراتی پرداخت می‌شوند و حتی مزایای زیادی برای پرستاران در این کشور در نظر گرفته شده است.

شرایط مهاجرت پزشکان به امارات

هزینه مهاجرت به دبی برای پزشکان

در بالا گفتیم که برای مهاجرت پزشکی به امارات باید یک سری مراحل طی شوند. هر کدام از این مراحل دارای هزینه‌های جزیی هستند که به آنها باید هزینه صدور ویزا را نیز اضافه کرد. به جز اینها، هزینه خاص دیگری برای مهاجرت پزشکان وجود ندارد.

راه های اقامت گرفتن در دبی

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به دبی

هزینه مهاجرت دندانپزشکان به دبی

مهاجرت دبی برای دندانپزشکان هزینه چندانی به همراه ندارد. از طرفی این افراد می‌توانند درآمد بسیار خوبی در این شهر داشته باشند و آینده بهتری را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق آرایشگری

آرایشگری یکی از حرفه‌هایی است که در کشور امارات تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. آرایشگران مرد و زن با داشتن گواهینامه‌های حرفه‌ای و بین‌المللی می‌توانند برای مهاجرت امارات متحده عربی اقدام کنند. درآمد آرایشگری در دبی نیز در مقایسه با اکثر کشورهای منطقه خاورمیانه بیشتر است و می‌تواند وضعیت اقتصادی خوبی را برای افرادی که در این حرفه فعالیت می‌کنند رقم بزند.

هزینه مهاجرت به دبی از طریق ارایشگری

برای مهاجرت به دبی از طریق آرایشگری، مانند هر حرفه دیگری باید مراحلی را پشت سر بگذارید. برای دریافت ویزا یک سری هزینه‌های اداری وجود دارند. همچنین قبل از اقدام به مهاجرت باید به فکر هزینه‌های اقامت خود در دبی نیز باشید.

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

پناهندگی بدترین روشی است که یک فرد می‌تواند برای مهاجرت به هر کشوری انتخاب کند. مخصوصا با قوانین سخت‌گیرانه‌ای که کشور امارات در این زمینه دارد، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که به فکر پناهنده شدن در این کشور باشید. همان‌طور که گفتیم روش‌های متعددی برای مهاجرت امارات متحده عربی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. متاسفانه افراد سودجوی زیادی وجود دارند که خودشان را به عنوان وکیل مهاجرت دبی معرفی می‌کنند و گاها پیشنهاد می‌دهند که از طریق پناهندگی برای این کار اقدام کنید. اکیدا توصیه می‌کنیم که گول حرف‌های چنین افرادی را نخورید و از راه‌های قانونی برای مهاجرت دبی اقدام کنید.

مهاجرت به امارات برای هنرمندان

برخی از کشورها هستند که به منظور افزایش جمعیت هنرمندان خود، شرایط خاصی را جهت مهاجرت این دسته از افراد فراهم کرده‌اند. برای مثال کشور آمریکا ویزای خاصی را برای هنرمندان در نظر گرفته و به افرادی که دارای شرایط تعیین شده باشند، این ویزا را اعطا می‌کند. متاسفانه کشور امارات در حال حاضر چنین ویزایی را ارائه نمی‌دهد. بنابراین اگر می‌‌خواهید برای مهاجرت امارات اقدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های دیگری که در همین مقاله به آنها اشاره شده، اقدام نمایید.

لیست هزینه های زندگی در امارات

کمی بالاتر جدولی از هزینه‌های زندگی امارات را ارائه کردیم. در این بخش تمرکز روی شهر دبی داریم و انواع هزینه‌های روزمره و ضروری را که یک شهروند عادی در این شهر باید بپردازد مورد بررسی قرار می‌دهیم. در جدول زیر قیمت‌ها به درهم اعلام شده‌اند.

عنوان هزینه میانگین قیمت (درهم)
خرید آپارتمان در مرکز شهر (هر متر مربع) ۱۲۰۰
خرید آپارتمان در حومه شهر (هر متر مربع) ۸۲۵
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۵۵۰۰
اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ۳۷۰۰
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۰۷۰۰
اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۷۴۰۰
یک وعده غذا در رستوران متوسط ۳۵
یک ساندویچ معمولی مک‌دونالد ۲۸
یک قوطی نوشابه ۴.۵
یک بطری آب ۲
یک فنجان قهوه ۱۸
یک لیتر شیر ۸
یک کیلو برنج ۶
۱۲ عدد تخم مرغ ۱۰
نیم کیلو گوشت قرمز ۱۸
یک کیلو موز ۵
یک کیلو سیب ۷
کرایه تاکسی (مسافت تقریبی ۱.۵ کیلومتر) ۳.۵
کارت استفاده از حمل و نقل عمومی یک ماهه ۳۰۰
یک لیتر بنزین ۲.۲

خودرو میتسوبیشی اترج و نیسان سانی در پاییز سال ۱۴۰۲ ارزان‌ترین خودرو در بازار اجاره ماشین تویوتا در دبی  هستند که اجاره روزانه آنها حدود ۷۵ الی ۱۰۰ درهم است؛ البته باتوجه‌به سال ساخت، قیمت‌های متفاوتی بین شرکت‌های اجاره خودرو وجود دارد.

وکیل مهاجرت دبی کیست؟

هر کدام از روش‌های مهاجرت امارات که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، دارای پیچیدگی‌ها و نکات ریز زیادی هستند که طبیعتا افراد عادی و متقاضیان مهاجرت، اطلاع چندانی از این نکات ندارند. این افراد می‌توانند با مشاوره با یک وکیل مهاجرت دبی که اطلاع دقیق و تخصصی درباره تمامی مراحل و روند رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی دارد، شانس خود را برای پذیرفته شدن درخواست‌شان تا حد زیادی بالا ببرند. وکیل مهاجرت دبی به شما کمک می‌کند تا تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به‌طور درست و در زمان تعیین شده به مراجع مربوطه ارائه دهید.

هزینه مشاوره وکیل مهاجرت دبی چقدر است؟

هزینه مشاوره برای وکلای تخصصی مهاجرت، به شرایط و ویژگی‌های هر پرونده بستگی دارد. طبیعتا هرچه پرونده مهاجرتی فرد پیچیده‌تر باشد، لازم است وکیل مربوطه وقت بیشتری روی آن صرف کند و در نتیجه هزینه مشاوره و کار روی پرونده نیز بیشتر خواهد شد.

سوالات متداول درباره مهاجرت به دبی

در این مقاله درباره مهاجرت دبی و نکات مختلف پیرامون آن صحبت کردیم. مخاطبان ما سوالات زیادی در این زمینه دارند که در ادامه برخی از آنها را انتخاب کرده و به‌طور خلاصه به آنها پاسخ داده‌ایم.

بهترین روش مهاجرت به امارات کدام است؟

روش‌های زیادی برای مهاجرت دبی و اخذ اقامت امارات وجود دارند که هر فرد می‌تواند با توجه به شرایط خودش، یکی از آنها را انتخاب کند. کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند تا مناسب‌ترین روش مهاجرت امارات را برگزینید.

آسان‌ترین راه مهاجرت به دبی کدام است؟

مهاجرت کردن همواره با چالش‌های زیادی همراه است، اما اگر مسیر درستی را برای این کار انتخاب کنید و از مشاوره یک وکیل باتجربه بهره بگیرید، روند کار برای شما آسان‌تر خواهد بود.

شرایط اقامت دبی چیست؟

افراد می‌توانند از روش‌های کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و … برای دریافت اقامت دبی اقدام کنند. این اقامت به‌صورت موقتی خواهد بود و باید هر ساله یا هر چند سال یک بار، تمدید شود.

آیا امکان مهاجرت تحصیلی به امارات وجود دارد؟

بله؛ تمامی دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد می‌توانند جهت پذیرش در مدارس و دانشگاه‌های کشور امارات درخواست بدهند. هر کدام از موسسات آموزشی این کشور دارای شهریه مشخصی هستند، اما امکانات آموزشی کاملی را ارائه می‌دهند.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان چیست؟

شرایط ویژه‌ای برای اقامت ایرانی‌ها در دبی وجود ندارد. البته به دلیل مسائل سیاسی و اتفاقاتی که در سال‌های اخیر رخ داده، سخت‌گیری‌هایی جهت مهاجرت ایرانیان به دبی اعمال می‌شود، اما چنانچه پرونده مهاجرتی خود را به شکل درستی جلو ببرید، مشکلی برای دریافت ویزای امارات نخواهید داشت.

تجربه مهاجرت به دبی چگونه است؟

دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای منطقه و حتی جهان است که موقعیت‌های شغلی زیادی دارد و زمینه را برای پیشرفت افراد به‌خوبی فراهم می‌کند. چنانچه قصد مهاجرت به دبی را دارید، می‌توانید مطمئن باشید که مسیر ترقی خود را به درستی انتخاب کرده‌اید.

مهاجرت پزشکان به دبی چگونه است؟

پزشکانی که قصد مهاجرت به دبی دارند، باید یک سری آزمون‌های اولیه را پشت سر بگذارند و با داشتن مدارک مورد تایید بین‌المللی، درخواست خود را برای دریافت ویزای امارات ثبت کنند.

هزینه مهاجرت به دبی چقدر است؟

همان‌طور که در متن مقاله به‌طور کامل توضیح دادیم، روش‌های متنوعی برای مهاجرت دبی وجود دارند که هر کدام هزینه‌های متفاوتی را به همراه خواهند داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا با دریافت ویزای کاری امارات میتوان به طور همزمان با خانواده به امارات مهاجرت کرد؟

در برخی از روش‌های مهاجرت امارات، افراد می‌توانند اقامت امارات را برای همسر و فرزندان خود نیز دریافت کنند. توضیحات بیشتر در این زمینه را می‌توانید در متن مقاله مطالعه بفرمایید.

بیشتر بخوانید:

سخن پایانی

در صورتی که قصد مهاجرت دبی دارید و می‌خواهید برای کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری به کشور امارات بروید، ابتدا باید با روش‌های مهاجرت امارات به‌خوبی آشنا باشید. ما در این مقاله تلاش کردیم که اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت دبی و اقامت امارات به شما ارائه دهیم. چنانچه سوال دیگری در این زمینه دارید یا می‌خواهید مشاوره‌های لازم را از یک وکیل مهاجرت دبی دریافت کنید، می‌توانید با ما در تماس باشید.

 •  با هم ازدواج نکرده‌اند در این شهر غیرقانونی است.
 • هزینه اجاره خانه زیاد است.

.

امکان دریافت پاسپورت امارات با تولد فرزند در این کشور فقط تحت شرایط خاصی وجود دارد و عمومی نیست.

بله. با اخذ اقامت امارات از طریق شریک لایسنس می‌توانید برای خانواده خود نیز اقامت بگیرید و خانواده خود را نیز همراه خود ببرید.

 

دکمه بازگشت به بالا