رضایی کوچی: دولت رودربایستی را با بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ساخت مسکن کنار بگذارد

رضایی کوچی: دولت رودربایستی را با بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ساخت مسکن کنار بگذارد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه بانک‌ها با اجرای قانون جهش تولید مسکن همکاری نمی کنند و به تکالیف شان در بحث ارائه تسهیلات ساخت مسکن عمل نمی کنند. 

محمدرضا رضایی کوچی، نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با  خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آپارات نیوز در مورد واگذاری زمین و ارائه تسهیلات به مردم برای ساخت مسکن، گفت: دولت باید سیاستگذار باشد و مجری نیست و قرار نیست خانه بسازد و پیمانکار نیست. دولت قرار نیست خودش خانه بسازد باید زمین را واگذار کند و فرد خودش خانه بسازد.
وی اظهار کرد: ما در بعضی از شهرستانها می توانیم به مردم زمین برای ساخت خانه های ویلایی بدهیم. در بعضی از شهرستانها و استان‌ها نیز می توانیم زمین برای ساخت آپارتمان را به مردم بدهیم. ولیکن دولت باید خودش را از ساخت و ساز جدا کند و انبوه سازان را پای کار بیاورد.

رضایی بیان کرد: کاملا می توانیم اقتصاد را دست مردم بدهیم. نه تنها حوزه مسکن را باید به مردم بدهیم بلکه باید در همه حوزه ها مردم را در صحنه بیاوریم.

وی گفت: متاسفانه بانک‌ها با اجرای قانون جهش تولید مسکن همکاری نمی کنند و به تکالیف شان عمل نمی کنند. کاری که دولت باید انجام دهد این است که بانک‌ها را وادار به انجام تکالیف شان در ارائه تسهیلات به متقاضیان ساخت مسکن کند.  

رضایی خاطر نشان کرد: دولت باید از این ابزارهایش  استفاده کند و رودربایستی را کنار بگذارد که بانک ها وادار به ارائه تسهیلات شوند. دولت اینجا سهل انگاری می کند و دولت به این قسمت از قانون توجه نمی کند و همین باعث شده که بانکها سهل انگاری کنند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا