جامعه

رفع اختلاف بین مجلس و دیوان عدالت، وضعیت شوراها را مشخص می‌کند

استاندار تهران گفت: حل اختلاف مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری وضعیت برخی شوراهای اسلامی را مشخص می کند.

به گزارش آپارات نیوز، محسن منصوری در حاشیه بازدید از ظرفیت شهرستان پاکدشت با اشاره به ورود دیوان عدالت اداری در خصوص اعضای شوراهای اسلامی برخی شهرستان های استان تهران گفت: نظارت بر انتخابات و دیوان عدالت اداری. باید لغو شود.

وی ادامه داد: دیوان عدالت اداری وارد انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی برخی شهرها شده و مصوبه شورای نظارت بر انتخابات که از مجلس شورای اسلامی است را نقض کرده است.

استاندار تهران افزود: مجلس شورای اسلامی معتقد است که دیوان عدالت اداری اجازه ورود به موضوع انتخابات شوراها را ندارد به همین دلیل مصوبه ای اتخاذ کرده که شورای نگهبان به برخی از بندهای آن ایراد گرفته که مجلس را حل کرد. . اعتراضات را مجدداً به شورای نگهبان ارسال کرد.

منصوری تاکید کرد: در صورت تایید مصوبه شورای نگهبان، رای هیات نظارت بر شوراهای اسلامی لازم الاجرا و در صورت عدم تایید، رای دیوان عدالت اداری، وزارت کشور و استانداران مجری آن هستند. از این دو ارگان در این زمینه نبوده است.

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر مشکلات برخی شوراهای اسلامی برطرف شده و منتظر تصمیم نهایی مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری هستیم. در برخی شوراها فقط یک عضو عوض شده است که اصولاً تأثیری در موضوع شورا و ساختار آن ندارد که منجر به انتصاب شهردار می شود اما اگر یک گروه یک شورا داشته باشد کمی مشکل خواهد بود. می رفت و وارد دیگری می شد.

منصوری افزود: در برخی شوراها حدود یک ماه است که شهردار منصوب شده و فعالیت خود را آغاز کرده است و با تغییر اعضا ممکن است وضعیت فعالیت شهردار دچار ابهام شود چرا که ممکن است این اعضا دوباره از شورای اسلامی خارج شوند. بنابراین سعی می کنیم در سیستم شهرداری خللی ایجاد نکنیم، دیوان عدالت اداری اخیرا رای به بازگشت پنج عضو برکنار شده شورای اسلامی پاکدشت داد.

وی با اشاره به بازدید یک روزه از نقاط مختلف پاکدشت گفت: یکی از پروژه های مهم این شهرستان و استان تهران، کمربندی جنوبی پاکدشت به طول 35 کیلومتر، امام رضا (ع) به عنوان شریان اصلی این شهر است. استان تهران به سمت شرق کشور به دلیل حجم ترافیک. خودروها همواره با ترافیک سنگینی مواجه هستند و اجرای این طرح باعث کاهش بار ترافیکی این محور می شود.

استاندار تهران اعلام کرد: برای تکمیل این پروژه 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که راهکارهای تامین اعتبار و تغییر کاربری در مسیر بررسی شده و این طرح در قالب سفر رئیس جمهور نیز مطرح شده است. پروژه ها برای تسریع در اجرای آنها. این پروژه به صورت فازی در حال اجراست و در فاز اول 10 کیلومتر از آن تکمیل و اجرا می شود.

وی میدان میوه و تره بار و پایانه صادرات محصولات کشاورزی را از دیگر پروژه های مهم این نقطه از استان تهران عنوان کرد و افزود: شهرستان پاکدشت ظرفیت بالایی در تولید گل و گیاه دارد و شهرستان ها در جنوب شرق تهران قطب تولید گل و گیاه هستند. اما ایجاد این پایانه تحولی اساسی در اقتصاد کشاورزی استان ایجاد خواهد کرد.

استاندار تهران تاکید کرد: پاکدشت با داشتن 4 شهرک صنعتی فعال یکی از پرظرفیت ترین شهرستان های استان تهران است. تولیدکنندگان در این شهرستان مشکلاتی از جمله تامین نقدینگی، مسائل زیست محیطی، تامین مواد اولیه و برخی مشکلات با بانک ها دارند. مشکلات در جلسه ستاد تسهیل بررسی و راهکارهای برون رفت از آن ارائه می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا