دانش و سلامت

رویایی دور از دسترس اما شیرین برای روس‌ها

رویایی دور از دسترس اما شیرین برای روس‌ها

به گزارش آپارات نیوز، ولادیمیر پوتین در نشست رسمی طی هفته جاری، به مقامات دولت خود دستوری جدید و البته بی‌سابقه داده است. رییس جمهور روسیه به‌طور رسمی اعلام کرد که مقامات مرتبط دولت او باید هرچه سریع‌تر روی الزامات و نیازمندی‌های تولید کنسول‌های بازی ثابت و دستی تحقیق را آغاز کنند. ظاهراً‌ پوتین به مقامات ذی‌ربط این ماجرا، وقت زیادی هم نداده و آن‌ها برای ارائه نتایج تحقیقات خود تنها تا ۱۵ ژوئن امسال (۲۶ خرداد ۱۴۰۳) مهلت دارند.

ظاهراً منظور پوتین از این دستور، تنها تولید یک کنسول و سخت‌افزار آن نبوده؛ بلکه این مقام بلندپایه روسی به توسعه یک پلتفرم گیمینگ می‌اندیشد. براساس بیانیه رسمی وب‌سایت کرملین، رییس جمهور روسیه از کابینه وزیران خود درخواست توسعه یک سیستم‌عامل همراه با سیستم فضای ابری برای بازی‌کردن را نیز داشته است. سخنگوی کرملین می‌گوید که این دستورهای پوتین با هدف توسعه صنعت بازی بومی در روسیه صادر شده که به‌همین‌ترتیب، شاید روسیه نیز طی چند سال آینده به یکی از مهره‌های کلیدی صنعت بازی تبدیل شود.

پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین، شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی ازجمله سونی، مایکروسافت، EA، اکتیویژن بلیزارد و نینتندو فعالیت رسمی خود در خاک روسیه را متوقف کردند. براساس گزارش یکی از روزنامه‌های روسی، پوتین به شرکت بومی VK برای تبدیل این امر به واقعیت اعتماد کرده است.

با وجود تمام این موارد، منابع معتبر این حوزه تصریح کرده‌اند که تولید کنسول بازی روسی به این سادگی‌ها نیست و برای داشتن کنسولی در تراز پلی‌استیشن یا ایکس‌باکس، حدود ۱۰ سال زمان نیاز خواهد بود. بااین‌حال شاید روسیه از کشورهای دیگری مانند چین برای پیشرفت در این حوزه کمک بگیرد.

۵۸۵۸

نشر مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، هدفم این است که با ارائه محتواهایی مبتنی بر تحقیقات علمی، شما را در مسیر سلامتی بهتر همراهی کنم و بهترین روش‌ها و راهکارها را به شما معرفی کنم.
دکمه بازگشت به بالا