دانش و سلامتکسب و کار برتر

زگیل تناسلی و قارچ گانودرما

ویروس HPV و زگیل تناسلی به یکی از شایع‌ترین مشکلات این روزهای بسیاری از مردم تبدیل شده است. قارچ‌های دارویی نظیر قارچ شیتاکه، گانودرما و ترکی تیل یا دم بوقلمون تاثیر بسیار خوبی بر روی بهبود این بیماری دارند و در مقالات علمی بسیار زیادی این موضوع مطرح و تایید شده است. در این ویدئو نحوه تاثیرگذاری این قارچها بر روی این عارضه و نحوه مصرف آن‌ها را بیان کرده‌ایم.

زگیل تناسلی و قارچ گانودرما

توجه داشته باشید که قارچ گانودرما در کشور ما شناخته شده تر هست و ایران گانودرما نیز بزرگترین تولید کننده این محصول در کشور می‌باشد. اما برای مبارزه با ویروس HPV یا زگیل تناسلی قارچ شیتاکه تاثیر بیشتری بر روی این ویروس دارد اما ترکیب قارچ‌های شیتاکه، گانودرما و ترکی تیل و استفاده همزمان آنها اثربخشی آنها را چند برابر بهتر می‌کند. پیشنهاد ما این است که برای نتیجه‌گیری بهتر قارچ‌های شیتاکه، گانودرما و ترکی تیل همزمان با هم مصرف شود تا اثربخشی آنها بسیار افزایش یابد. با این حال ما در این مقاله مطالعات انجام شده در مورد خواص این سه قارچ بر روی HPV یا زگیل تناسلی را به صورت مجزا بیان میکنیم. در ابتدا در مورد قارچ گانودرما و ترکی تیل و سپس در مورد قارچ شیتاکه. قبل از خرید قهوه قارچ گانودرما برای لاغری بهتر است قییمت آن را از کارشناسان ما بپرسید

اثر قارچ شیتاکه بر ویروس HPV و زگیل تناسلی

قبل از اینکه به تاثیر قارچ شیتاکه بر روی HPV و زگیل تناسلی بپردازیم ابتدا باید شناختی مختصر راجع به آن داشته باشیم. زگیل تناسلی نوعی زائده پوستی است که اغلب در اطراف واژن و یا مقعد و نیز کشاله ران به وجود می آید. این نوع زگیل گاه به صورت توده تورمی به شکل خوشه کوچک گل کلم و گاها به صورت لک های سفید صاف مشاهده می شود. البته گاهاً ابعاد آن به حدی ریز می‌شود که با چشم دیده نمی‌شود.

مطالعات اخیر از تاثیر قارچ شیتاکه بر زگیل تناسلی، که شایع‌ترین بیماری آمیزشی جنسی و ویروسی است که عامل انتقال آن ویروسHPV(Human Papilloma Virus)  یا پاپیلوم انسانی می‌باشد، خبر می‌دهند. پاپیلوما به برجستگی و تورم و زائده پوستی مانند تبخال و زگیل اطلاق می‌گردد.

ویروس HPV از نوع ویروس های DNA دار می باشد. یا به عبارتی دیگر ژنوم یا ماده ژنتیکی ان از دی ان ای تشکیل شده است. این ویروس علاوه بر زگیل تناسلی می تواند عامل سرطان دهانه رحم نیز باشد. در آزمایش انسانی انجام شده با موضوع تاثیر قارچ شیتاکه بر زگیل تناسلی و ویروس HPV در نود درصد افراد ویروس از بین رفت.

این ویروس اغلب از طریق آمیزش واژینال و یا حتی اورال و مقعدی فرد ناقل با فرد سالم انتقال می یابد. زگیل تناسلی با بیماری تبخال تناسلی با وجود شباهت های بسیار، متفاوت می باشد. ویروس انتقال تبخال تناسلی HSV بوده که هم می تواند تبخال تناسلی و هم تبخال دهانی را موجب شود که البته اثر این قارچ روی HSV مشابه به تاثیر قارچ شیتاکه بر روی HPV است.

تبخال تناسلی مانند تبخال دهانی بوده و معمولا به صورت تاول دیده می شود. ویروس اچ پی وی حدود صد گونه بوده که اغلب این گونه ها در ناحیه تناسلی موجب بیماری می شوند که گاها بدون هیچ علائمی بوده و فرد از بیماری خود بی اطلاع می باشد. گونه های شش و یازده این ویروس در بیشتر مواقع عامل ایجاد زگیل هستند. در ادامه بیشتر به تاثیر قارچ شیتاکه بر روی HPV و زگیل تناسلی خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله عوارض ناشی از بیماری HPV را مطالعه نمایید.

تحقیقات بالینی انجام شده در زمینه تاثیر قارچ شیتاکه بر زگیل تناسلی و ویروس HPV

تحقیقات بالینی انجام شده در زمینه تاثیر قارچ شیتاکه بر زگیل تناسلی و ویروس HPV اولین بار توسط پژوهشگری از دانشگاه علوم پزشکی تگزاس و مرکز علمی UT، دکتر Judith smith انجام گرفت. دکتر اسمیت عصاره حاصل از میسلیوم قارچ شیتاکه و قارچ های دارویی دیگر ترکیبی شیمیایی بدست آوردند بنام AHCC( Active Hexose Correlated Compound) که عامل تاثیر قارچ شیتاکه بر روی HPV و زگیل تناسلی می باشد.

میسلیوم همچون ریشه های قارچ هستند که در کشت خاک یا عصاره برنج رشد می کنند. در نوع وحشی میسلیوم زائده های ریز آن تا کیلومترها رشد می کند. تیم دکتر اسمیت با تحقیقات آزمایشگاهی تاثیر قارچ شیتاکه بر روی HPV و زگیل تناسلی و موش های مبتلا به این ویروس به نتایج امیدوار کننده ای دست یافتند و زمینه برای مطالعه انسانی و آزمایش تاثیر قارچ شیتاکه بر روی بر روی زنان مبتلا به HPV فراهم شد.

قارچ شیتاکه و خواص دارویی این قارچ

قارچ شیتاکه مملو از ویتامینهای آ، ب، سی، دی، ای و حتی ویتامین کا بوده که تنها با این ویتامین ها تاثیر زیادی در سلامت پوست، مو و سلامت دندانها داشته و همچنین وجود ویتامین سی و کا در کنار هم نقش ضد سرطانی آن را بالاتر میبرد. نقش ویتامین دی در سلامت استخوانها انکار ناپذیر است.

علاوه بر ویتامینها، قهوه گانودرما برای چاق شدن مجموعه‌ای از مواد معدنی مهم مثل کلسیم، سدیم، مس، روی، منگنز، پتاسیم و انواع پروتئین ها و اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان‌ها را دارا بوده که موجب بهبود عملکرد عضلات، پیشگیری از سرطان، پیشگیری از انواع سکته‌ها، پیشگیری از آلزایمر، رفع مشکلات خواب، رفع مشکلات پوست، درمان اگزما و پسوریازیس، پیشگیری و درمان انواع آلرژی‌ها، پیشگیری و درمان بیماری‌های زنان، بهبود گوارش و پیشگیری و درمان انواع بیماریهای عفونی، کبدی، کلیوی و باکتریایی میشود.

قارچ گانودرما و خواص دارویی این قارچ

از آنجایی که قارچ گانودرما را جان افزا و یا پادشاه گیاهان دارویی می‌نامند میتوان به خواص منحصر به فرد و ترکیبات ویژه تر این قارچ پی برد. خواص، ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات ویژه قارچ گانودرما آنقدر زیاد است که حتی نمیتوان آنها را نام برد و خلاصه آنکه قارچ گانودرما یک پکیج سلامتی از هر آن موادی است هر فرد برای بیمه کردن سلامتی خود و یا مبارزه با انواع بیماری‌ها نیاز دارد. قارچ گانودرما با خواص بیشمار و بی‌نظیر خود درمان بیماری‌های مهمی مثل انواع بیماریهای زنان، انواع بیماری‌های پوستی، درمان کامل HPV ، درمان سرطان کولون، ضعف‌های جسمانی، درمان افسردگی و بی‌خوابی های مزمن و حتی درمان و توقف روند انواع سرطان‌ها را در کارنامه خود دارد و به همین دلیل مصرف آن روزانه طرفداران زیادی را به خود جلب میکند.

قارچ دم بوقلمون و خواص دارویی این قارچ

قارچ دم بوقلمون یا ترکی تیل زیبا مانند شیتاکه مصرف خوراکی هم دارد ولی خواص درمانی آن بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. بسیاری از بیماری‌هایی که رواج بیشتری داشته و ممکن است چندین بار در سال فرد را گرفتار کنند تا حدی که به صورت مزمن در بیایند، منشائی میکروبی و ویروسی دارد و مصرف منظم قارچ ترکی تیل مثل یک سد در مقابل انواع ویروس‌ها و میکروب‌ها عمل میکند. حتی در درمان HPV که یک بیماری ویروسی سخت و با میزان شیوع بالاست تاثیرات درمانی بسیار بالایی را از خود نشان میدهد. اکثر قارچ‌ها سرشار از فیبر هستند و هرچه آب در بافت‌های آنها بیشتر باشد تاثیر بیشتری در رفع بیماری‌های روده و گوارش خواهند داشت که قارچ دم بوقلمون نیز در این امر پیشتاز است.

علاوه بر خاصیت ضد میکروبی و ضد ویروسی، ترکی تیل خواص ضد سرطانی و آنتی اکسیدانی فراوانی دارد که هم به عنوان عامل پیشگیری کننده و هم به عنوان درمان کننده تاثیر زیادی بر روی سرطان‌ها و انواع بیماری‌های دیگر دارد.

تفاوت گانودرما، شیتاکه و دم بوقلمون

این سه قارچ در شکل ظاهری، نوع بافت و طعم متفاوت هستند. نحوه مصرف قارچ شیتاکه و ترکی تیل شبیه هم بوده چرا که مصرف خوراکی داشته ولی در مقابل قارچ گانودرما تنها مصرف دارویی دارد چون طعم و بافت آن مناسب خوراک نمیباشد. اگر بخواهیم این سه قارچ را از لحاظ خواص مورد بررسی قرار دهیم هر کدام از آنها ترکیبات و خواص ویژه ای را دارا هستند ولی در بعضی از ترکیبات و خواص موجود در بافت خود اشتراکاتی دارند ناشی از هم خانواده بودنشان است. مصرف قارچ های ترکی تیل، شیتاکه و گانودرما به طور منظم و در فواصل معین در روز نه تنها مضر نبوده بلکه کامل کننده خواص هم هستند با این حال برای آگاهی بیشتر و بهتر راجع به میزان و نحوه میزان این سه قارچ در کنار هم، صلاح است که قبل از شروع مصرف با پزشک یا مشاور متخصص صحبت و مشورت کنید.

ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV یکی از ویروس هایی است که در مدت کوتاهی می تواند بدن زن یا مرد را درگیر خود کند. این ویروس می تواند بی خطر باشد و در مواردی هم پر خطر است. اگر زگیل ها در جاهای قابل دیدن رشد کنند، به شکل گل کلم کوچک یا خال هایی شبیه به خال گوشتی هستند.

از محصولات موثر برای این بیماری می توان به صابون گانودرما برای زگیل تناسلی اشاره کرد که خوشبختانه در بیز پلاس این محصول موجود است.

زگیل تناسلی، یک بیماری مقاربتی است که معمولا از روابط جنسی به زن یا مرد منتقل می شود. این بیماری می تواند از طریق رابطه ی دهانی هم انتقال پیدا کند و بدن شخص را درگیر کند. با اینکه علم پزشکی هنوز در مقابل تاثیر قارچ های گانودرما بر این بیماری، مقاومت می کند، اما باید گفت که عامل این بیماری ویروس است و اگر سیستم ایمنی بدن یک فرد ضعیف باشد، سریعا آن را درگیر خود می کند.

قارچ ریشه یا گانودرما، نوعی قارچ است که می تواند سیستم ایمنی بدن شخص را بالا ببرد و تاثیر ویروس های مقاربتی را کم یا کاملا بی اثر کند و شما می توانید برای دریافت این خواص از قهوه لاته دکتر بیز نیز استفاده نمایید.

قهوه گانودرما که یکی از محصولات شرکت بیز می باشد، در سه نوع قهوه ی گانودرما دکتر بیز و یک نوع هات چاکلت تولید می شود که با مصرف آن ها می توان زگیل تناسلی را درمان کرد.

درمان های دارویی دیگری هم وجود دارد که در علم پزشکی به اثبات رسیده و می توان از آن ها استفاده کرد. اما راهکار اصلی، باید در جهت افزایش ایمنی بدن باشد.

یک راه دیگر هم وجود دارد که بسیار معمول ایت و افراد مختلفی از آن استفاده می کنند. لیزر و کرایو از روش هایی است که نه تنها تاثیر زیادی در بهبودی ندارد، بلکه ممکن است سبب بیشتر شدن علائم روی پوست شود.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.
دکمه بازگشت به بالا