سردار قاآنی: شهید امیر عبداللهیان پیام مقاومت را به‌خوبی در عرصه های بین المللی مطرح کرد

سردار قاآنی: شهید امیر عبداللهیان پیام مقاومت را به‌خوبی در عرصه های بین المللی مطرح کرد

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه و در سخنان خود در مراسم اربعین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه شهید جمهوری اسلامی ایران و دیگر شهدای خدمت که در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد، با گرامی‌داشت یاد این شهدا، گفت: شهدا بزرگان این کشور و نظام هستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه، شهید امیرعبداللهیان را «انسانی بزرگی» توصیف کرد و گفت: او  شخصیتی بود که در حیات خود برجستگی خود را نسبت به هم‌طرازان خود نشان داد و بعد از شهادت ایشان بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی ایشان بیشتر مشخص و در مورد آن سخن گفته شد.

وی در ادامه افزود: شهید امیرعبداللهیان فردی ولایت مدار بود، به انقلاب اسلامی به صورت کامل اعتماد و اعتقاد داشت و در عرصه عمل فرد میدان‌داری بود که از تمام ظرفیت‌ها برای انجام وظایف خود و انتشار و گسترش پیام انقلاب اسلامی استفاده می‌کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه در ادامه گفت: یکی از کسانی که پیام مقاومت را توانست به‌خوبی در چارچوب قواعد و روابط بین‌المللی به همه کشورهای منطقه و حتی فراتر از کشورهای منطقه و در عرصه‌های بین‌المللی و در سازمان ملل مطرح کند، این شخصیت بزرگ، ارزشمند، باصداقت و با اخلاص، متخصص و خستگی‌ناپذیر بود.

سردار قاآنی همچنین شهید امیرعبداللهیان را «صدای رسای مقاومت در عرصه بین‌المللی و در حوزه کاری خود فردی متخصص و خستگی‌ناپذیر» توصیف کرد. 

وی با اشاره به انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری ایران گفت: اگر شما می‌خواهید راه شهید رئیسی استمرار پیدا کند باید به ویژگی‌های شخصیتی شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان و معیارهایی که آن‌ها را بزرگ کرد توجه کنید.

سردار قاآنی افزود: آنچه شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان را بزرگ کرد و امروز افتخار انقلاب اسلامی است، این‌ها معیارهایی است که باید در انتخاب خود توجه کنیم. بیان و عمل این شهیدان اثبات کرد نه تنها اگر آمریکا در مقابل شما بایستد، می‌توانید خیلی از کارها را در عین مخالفت او انجام دهید، بلکه آن‌جایی که لازم باشد با قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا می‌شود هماوردی کرد و قدرتی مثل آمریکا را منزوی کرد.

قاآنی با بیان اینکه «وضعیتی که امروز در صحنه بین المللی شاهد آن هستیم و با توجه به عناصری که در این صحنه موثر بودند، ما توانستیم پیام و اقتدار انقلاب را در برابر استکبارگران از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنیا برسانیم»، اظهار کرد: مردانی چون شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان اثبات کردند که بدون اتکا به آمریکا نیز می‌توان کارها را به پیش برد و شما مردم مناسب است در انتخاب خود در جریان انتخابات به این مسائل و معیارها توجه کنید.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: آن‌هایی که حل همه مسائل را به آمریکا و ارتباط با آن تعریف می‌کنند، آن‌ها مردانی هستند که نمی‌خواهند دلاورانه با دشمن بجنگند، در حالی که باید توجه داشت که نمی‌شود با دشمن، آن هم آمریکا مماشات کرد. شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان اثبات کردند که وقتی از موضع قدرت حرف بزنیم، می‌توان آمریکا را نیز به کرنش وادار کرد.

وی‌ با بیان اینکه شهید امیرعبداللهیان در ۲ دهه گذشته که بیشتر شناخته شده بودند و در عرصه حضور پررنگ‌تری داشتند، همواره مقتدرانه از نظام اسلامی و مقاومت اسلامی دفاع می‌کردند، ادامه داد: ایشان  چه در زمانی که در وزارت خارجه بودند و چه وقتی که به دلایل مختلف در وزارت خارجه نبودند، هر کجا که بودند ارتباط خود را با شهید سلیمانی به صورت مستمر و محکم حفظ کرده بودند و با ایشان برای تقویت جبهه مقاومت همراهی و همکاری می‌کردند.

سردار قاآنی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت کنونی جبهه مقاومت در عرصه بین‌الملل گفت: در حال حاضر وضعیت جبهه مقاومت، به‌رغم جنایت‌های رژیم صهیونیستی در تاریخ بی‌سابقه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا