جامعه

سلاجقه: اجازه سد گتوند ۲ منوط به راستی‌آزمایی است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کارشناسان ما و وزارت نیرو در منطقه گتوند 2 مشغول کار میدانی هستند و پس از مشخص شدن نتایج، موضع خود را اعلام خواهیم کرد اما فعلا آبگیری انجام نمی شود. انجام شده. .

به گزارش آپارات نیوز، علی سلاجقه در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت پروژه “گاتوند 2” اظهار کرد: قبلا اعلام کرده ایم که اجازه گاتوند 2 را نمی دهیم و این موضع ما تا راستی آزمایی است. تمام شده است. کارشناسان ما و وزارت نیرو مشغول کار میدانی هستند و پس از مشخص شدن نتایج، موضع خود را اعلام خواهیم کرد و فعلا برداشتی از آب انجام نخواهد شد.

وی درباره شرایط نگهداری دو توله (آذر و توران) نیز گفت: آنها در شرایط خوبی هستند و مشکلی ندارند. خوشبختانه به دلیل تغذیه مادر در دو هفته اول وضعیت خوبی دارند. انشاالله در همین منطقه آزاد می شوند.

سلاجقه در خصوص شفاف سازی صورت های مالی و قراردادهای پروژه حفاظت از قایق ایرانی تاکید کرد: این شفاف سازی در دستور کار قرار دارد و قطعا اتفاق خواهد افتاد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به سوال آپارات نیوز در مورد مقصر اصلی آلودگی هوای شهرهای بزرگ، گفت: در شهرهای بزرگ بیشتر صنایع رانندگی مقصر اصلی آلودگی هوا هستند، زیرا فرسوده هستند و بسیار بالا هستند. مصرف سوخت و با تردد تک سرنشین همراه است. در عین حال آلودگی نیروگاه ها کمتر از صنایع سیار است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا