شهر گوجه سبز ایران کجاست؟

به گزارش آپارات نیوز؛ گوجه سبز سوگلی فصل بهار است. میوه ای که وقتی از راه می رسد اسمش می شود نوبرانه و مردم برای خرید مثقال مثقالش صف می کشند و زود هم می رود و مزه اش می ماند توی دهان عاشقانی که 10 ماه دیگر آن را مزمزه می کنند تا دوباره سر و کله این سوگلی نوبرانه پیدا شود.

شهرنوکنده به خاطر حاصلخیزی زمینش، به مرکز تولید انواع سبزیجات تبدیل شده و محصولات آن در همه جای این استان و حتی شهرهای شرقی مازندران آوازه دارد. اما یکی از مشهورترین تولیدات نوکنده که از قدیم شهرتی فرامنطقه ای داشت آلوچه یا به قول تهرانی ها گوجه سبز است و محصولات آن به دلیل کیفیت و مزه بی نظیر، جایگاه ویژه ای در بازارهای منطقه دارند.

گوجه سبز نوکنده به اندازه ای دارای شهرت و کیفیت است که در شهرهای همجوار برای تبلیغ آلوچه های خود از نام و برند نوکنده استفاده می کنند تا ضریب فروش محصول خود را تا اندازه زیادی بالا ببرند. از شهر بندرگز که خارج شوید بساط فروش گوجه سبز در کنار خیابان آغاز می شود و خودنمایی پلاستیک های کوچک و بزرگ این محصول در اندازه و قیمت متفاوت کار را آنقدر برای خودروهای عبوری و به خصوص مسافران سخت می کند که چاره ای جز خرید گوجه سبز برای آنها باقی نمی ماند.

البته به جز نوکنده که شهر گوجه سبز است، گوجه سبز برغان، مراغه و شهریار هم جزو بهترین و مرغوب ترین گوجه سبزهای ایران هستند. این را هم بدانید که گوجه سبز فقط ترش و خوشمزه نیست و کلی خواص مختلف دارد. علاوه بر اینکه می توانید آن را قاطی میوه های دیگر بخورید، لواشک، آلوچه و دسر هم می توانید با آن درست کرده و نوش جان کنید.

نوبرانه نوکنده ؛ اینجا شهر گوجه سبز ایران است

 

دکمه بازگشت به بالا