طرح آمایش سرزمین و برنامه ملی پیشرفت به توسعه ورزش کشور کمک می‌کند

طرح آمایش سرزمین و برنامه ملی پیشرفت به توسعه ورزش کشور کمک می‌کند

به گزارش آپارات نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی در مراسم تکریم بازنشستگان این وزارتخانه اظهار داشت: عرض سلام دارم خدمت همه همکاران و بسیار شاکرم که فرصتی دست داد که امروز با کسانی دیدار داشته باشم که حکم استادی بر گردن بنده دارند. عزیزانی که در این سال‌ها به عنوان همکار در کنار ما بودند و همگی برای توسعه ورزش تلاش کردیم.

وی افزود: در یک سال گذشته به دنبال فرصتی بودیم از کسانی که زحمتکش ورزش کشور بودند تقدیر کنیم که این اتفاق با زحمت آقای فیروزی و همکاران در معاونت توسعه مدیریت و منابع فراهم شد.

کیومرث هاشمی خاطرنشان کرد: ما اگر این مراسم را برگزار کردیم برای این بود که بگویم به یاد شما و خانواده‌هایتان هستیم‌. تلاش ما این است که تا جایی که قانون اجازه می‌دهد به لحاظ کمک رفاهیات در خدمت بازنشستگان باشیم. تلاش می‌کنیم حداقل سالی یک بار در خدمت دوستان باشیم. عزیزانی که در جلسه هستند کوله‌باری از تجربه را دارند و هدف ما این است که از تجربیات همه پیشکسوتان استفاده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ما دو برنامه اصلی برای توسعه ورزش در دستور کار داریم. براساس قانون اهداف وظایف که برای وزارتخانه تعریف شده طرح آمایش سرزمین به تصویب رسید و وزارت ورزش موظف است که براساس عدالت امکانات و سرانه‌های ورزشی را در سراسر کشور توزیع کند.

هاشمی ادامه داد: تکمیلی طرح آمایش سرزمینی برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور است که باعث توسعه ورزش خواهد شد. ۹۸ هزار مکان ورزشی شناسایی شده که این مکان‌ها شامل ارگان‌های دیگر نیز می‌شود. ما درحال حاضر برای هر نفز حدود ۳ متر مربع سرانه داریم. برنامه ملی پیشرفت ورزش را اجرا می‌کنیم و هدف ما این است از بدو تولد برای کودکان برنامه ورزش داشته باشیم.

وی اظهار داشت: دیگر وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و دیگر ارگان‌ها به صورت مستقل برنامه‌های توسعه‌ای ورزش را پیش نخواهند برد و همه موظف هستند با هماهنگی وزارت ورزش اقدامات خود را انجام دهند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ما در چارچوب ماده ۲۷ این آمادگی را داریم که پروژه‌های نیمه تمام را با اولویت در اختیار بازنشستگان و قهرمانان که تمایل دارند قرار دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا