عمومیکسب و کار برتر

عایق بندی لوله های سرد و گرم منزل با عایق های الاستومری لوله ای

لوله فلکسی، لوله خرطومی شکل فلزی و منعطف است که برای پوشش و محافظت از کابل‌های شبکه و برق استفاده می شود. از این لوله‌ها بیشتر برای محافظت از کابل‌ها در محیط های بیرونی و صنعتی استفاده می شود.

عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای جزء عایق های حرارتی و برودتی محسوب می گردد که مانع از چگالش در لوله های آب سرد شده و از یخ زدگی آنها جلوگیری بعمل می آورد.همچنین در سیستم های گرمایشی مانع از کاهش دما و گرما می گردد.عایق های لوله ای الاستومری، از زنگ زدن لوله های فلزی در شرایط جوی ممانعت می کنند.این عایق ها موجب صرفه جویی انرژی در سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه می گردند.

عایق الاستومری بصورت عایق الاستومری ساده ،عایق الاستومری با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری با روکش پروتکت بلک و سیلور عرضه می گردد که نوع ساده آن جهت عایقکاری در فضاهای بسته و نوع با روکش آلومینیوم در ضخامت های مختلف برای استفاده در محیط های باز بکار گرفته می شود.عایق لوله ای الاستومری در ضخامت های ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵   میلیمتر قابل عرضه می باشد.

Insulation of hot and cold pipes of home with elastomeric pipe insulation

لوله خرطومی تابلویی

لوله خرطومی تابلویی دارای انعطاف بالا بوده و مقاوم در دمای 80+تا 10- درجه سانتیگراد می باشد و دارای ضریب حفاظت محیطی IP55 می باشد مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی که در مقابل اشعه آفتاب قرار ندارند می باشد همانند تابلو برق، یخچال، تجهیزات پزشکی، جاروبرقی، سیم کشی و … به این لوله‌های خرطومی، لوله خرطومی نرم تابلویی و لوله‌های خرطومی پلاستیکی صنعتی نیز می گویند.

لوله خرطومی شیاردار خودرویی نسوز

لوله خرطومی شیاردار یا همان لوله خرطومی چاکدار بیشتر در خودروسازی و در کنار و روی موتور ماشین ها استفاده می شود و مقاومت دمایی آن 150+ تا 30- درجه سانتیگراد می باشد و در برابر مواد شیمیایی از قبیل بنزین، روغن، اسید سولفوریک 2 درصد و روغن هیدرولیک مقاومت دارد. لوله خرطومی شیاردار خودرویی دارای یک چاک سرتاسری بر روی آن می باشد.

 لوله فلکسیبل هوا

در دهه اخیر بنا به ساختارِ منحصر به فردِ انواع لوله فلکسیبل هوا، استفاده از لوله های انعطاف پذیرِ هوا در پروژه های عمرانی، صنعتی، تجاری و مسکونی رواجِ فراوانی یافته است.لوله فلکسیبل هوا، بطور ویژه در صنایع مختلف از قبیلِ صنعت تهویه مطبوع، صنعت چوب، واحدهای تولیدیِ کارخانجات، معادن، مراکز پزشکی، آزمایشگاهی-بهداشتی، اتاق های تمیز و باشگاههای ورزشی، رستوران ها، فست فود ها، کافی شاپ ها، پاساژها، فضاهای فرودگاهی، گلخانه ها، انبارها، چاپخانه ها، کارخانجاتِ نساجی و … کاربرد دارد.

ساختارِ تشکیل دهنده بدنه انواع لوله فلکسیبل هوا برای مصارفِ مختلف، با توجه اِلِمان‌هایی از قبیل فشار، دما، سایندگی، خورندگی و میزان سختیِ شرایطِ محیطی متفاوت می باشد.به همین دلیل لوله‌های انعطاف پذیرِ فلکسیبلِ هوا با ویژگیهای متنوع،حتی برای تخلیه هوای فن دستگاههای ماینر تولید و عَرضه می گردد.

لوله فلکسیبل هوای برزنتی

جنسِ لوله فلکسیبل هوای برزنتی از الیاف پلی استرِ روکش شده با “پی وی سی” و فنر فولادیِ مقاوم تشکیل یافته است. این مدل لوله‌ها در قطرهای ۵-۱۰-۱۵-۲۰-۲۵-۳۰-۳۵-۴۰-۴۵-۵۰-۵۵ و ۶۰ سانتیمتر تولید می گردد. گستره مقاومتِ دماییِ آنها بینِ ۱۰- تا ۶۰+ درجه سانتیگراد متغیر می باشد و شاخه های مدل برزنتی عموماً در طول‌های ۵ و ۶ متری بسته بندی می شوند.

مزایای لوله فلکسیبل هوای برزنتی

 • استحکام کششی بالا
 • وزنِ سبک
 • انعطاف پذیری بالا در زمان نصب
 • مقاومت در برابرِ ارتعاشات

موارد کاربردِ لوله فلکسیبل هوا ی برزنتی

 1. صنعت تهویه مطبوع در پروژه‌های مسکونی، اداری، تجاری و …
 2. مکش و تخلیه هوا با گرد و غبارِ سبک

لوله فلکسیبل هوا  (کومبی)

جنس لوله فلکسیبل هوا (کومبی) از یک لایه فویل آلومینیومِ تقویت شده با پلی استر در قسمت داخل و یک لایه پوشش “پی وی سی” در قسمتِ بیرونی تشکیل یافته، که بوسیله یک فنر فولادی قالبِ گرد به خود گرفته است.لوله فلکسیبل هوا (کومبی) در قطرهای ۱۰-۱۵-۲۰-۲۵-۳۰-۳۵-۴۰ سانتیمتر تولید می گردد. گستره مقاومت دماییِ لوله کومبی در فاصله ۲۰- تا ۱۰۰+ درجه سانتیگراد متغیر می باشد. طولِ شاخه های بسته بندیِ به میزان ۱۰ متر می باشد.

مزایای لوله فلکسیبل هوا (کومبی):

 1. استحکام زیاد و عمرمفید بالا
 2. مقاومت در برابر رطوبت
 3. انعطاف پذیری بالا برای کاربردهای متنوع
 4. وزن سبک
 5. نصب آسان
 6. مقاومت در برابر محیط های قلیایی و اسیدی
 7. عایق نسبی حرارت و صوت
 8. نصب سریع و آسان
 9. عمر طولانی
 10. قابلیتِ فشردگی بالا برای بسته بندی و حمل راحت

موارد کاربردِ لوله فلکسیبل هوا (کومبی):

 • سیستم دمشِ هوا
 • سیستم مکش هوا

لوله فلکسیبل هوای فویلی آلومینیومی :

جنس لوله فلکسیبل هوای فویلی الومینیومی از دو لایه فویل آلومینیومِ لمینیت شده در داخل و بیرونِ سطح می باشد که بوسیله یک فنر فولادی شکل گرفته است. در قطرهای ۱۰-۱۵-۲۰-۲۵-۳۰-۳۵-۴۰ و ۴۵ تولید می گردد.گستره مقاومت دماییِ لوله فلکسیبل هوای فویلی الومینیومی بین ۲۰- تا ۱۱۰+ درجه سانتیگراد متغیر می باشد و طولِ آنها ۱۰ متری می باشد.

مزایای لوله فلکسیبل هوای فویلی آلومینیومی:

 1. انعطاف پذیری بالا جهت کاربردهای گوناگون
 2. قابلیت فشردگیِ بالا برای بسته بندی و حمل آسان
 3. وزن بسیار سبک
 4. مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی
 5. نصب راحت و آسان
 6. مقاومت در برابر شعله
 7. مقرون به صرفه برای کاربرد در فضاهای سربسته.

موارد کاربرد

لوله فلکسیبل هوای عایقدار IFD

جنس لوله فلکسیبل هوا ifd از سه لایه داخلی، میانی و بیرونی تشکیل یافته که لایه داخلی از یک لایه فویل آلومینیومِ لمینیت شده، لایه میانی از فوم فشرده پلی استر بعنوان عایق حرارتی و صوتی و لایه بیرونی از یک لایه روکشِ محافظ از جنسِ “پی وی سی”، که با فنر فولادی ساختار یافته، تشکیل شده است.قطرهای تولیدی برای لوله فلکسیبل هوای ifd عبارت از ۱۰-۱۵-۲۰-۲۵-۳۰-۳۵ و ۴۰ سانتیمتر است. محدوده تحملِ دمایی آنها بین ۲۰- تا ۱۰۰+ درجه سانتیگراد متغیر است و در شاخه های ۶ متری بسته بندی و به فروش می رسد.

مزایای لوله فلکسیبل هوای عایقدارِ  IFD

 1. دارای ویژگیِ عایقدار بودن
 2. ساختار یکنواخت، متوازن و به هم پیوسته در طولِ لوله
 3. وزن سبک
 4. مقاومت حرارتی بالا با ضخامتِ متوسط
 5. انعطاف پذیری بالا برای استفاده در محیط های مختلف

موارد کاربرد لوله فلکسیبل هوای ifd

 1. سیستم تهویه مسکونی، تجاری
 2. سیستم های مکش و اگزاست
 3. پروژه های صنعتی

لوله فلکسیبل هوا با عایق الاستومری

از جمله لوله‌های فلکسیبل هوا که به لحاظِ ویژگیهای لازم برای کسب استانداردهای کافی در صنعت تهویه مطبوع، رتبه خوبی به خود اختصاص داده است، لوله فلکسیبل هوا با عایق الاستومری می باشد.این نوع لوله‌ها، به لحاظِ رعایت موازین مربوط به کیفیتِ مطلوب، مورد تاییدِ مراکزِ تحقیقاتیِ مسکن و شهرسازی، سازمان استانداردِ ایران و دیگر سازمانهای مربوطه، قرارگرفته است.لایه بیرونی و درونیِ لوله فلکسیبل هوا با ، از فویل آلومینیومیِ لمینیت شده و لایه میانی از عایق الاستومری که بوسیله فنر فولادی، ساختارِ واحد و گرد گرفته، تشکیل یافته است.

دکمه بازگشت به بالا