بین الملل

عراق ۸ بانک محلی این کشور را از تعاملات دلاری منع کرد

عراق ۸ بانک محلی این کشور را از تعاملات دلاری منع کرد

آفتاب‌‌نیوز :

عراق روز یکشنبه هشت بانک تجاری محلی را از معامله با دلار آمریکا به عنوان بخشی از اقدامات این کشور برای محدود کردن کلاهبرداری، پولشویی و سایر استفاده‌های غیرقانونی از دلار منع کرد.

به گزارش رویترز، این اقدام چند روز پس از سفر یک مقام ارشد خزانه‌داری آمریکا به عراق صورت گرفت و پس از آن دولت عراق از دسترسی این بانک‌ها به داد و ستد روزانه دلار که توسط بانک مرکزی عراق به عنوان منبع اصلی ارز صورت می‌گیرد، جلوگیری کرد.

در سندی از بانک مرکزی عراق فهرستی از بانک‌های ممنوعه ذکر شده است که عبارتند از: بانک سرمایه‌گذاری بین‌المللی آشور، بانک سرمایه‌گذاری عراق، بانک اتحادیه عراق، بانک بین‌المللی سرمایه‌گذاری و توسعه اسلامی کردستان، بانک الهدی، بانک سرمایه‌گذاری و دارایی اسلامی جنوب، بانک اسلامی عرب و بانک تجارت حمورابی.

بانک مرکزی می‌گوید بانک‌هایی که از معامله با دلار منع شده‌اند، اجازه ادامه فعالیت دارند و می‌توانند معاملات خود را با سایر ارز‌ها انجام دهند.

سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در اینباره گفت: ما از اقدامات مستمر بانک مرکزی عراق برای محافظت از سیستم مالی عراق در برابر سو استفاده که منجر به دستیابی بانک‌های قانونی عراق به ارتباط بین‌المللی از طریق روابط بانکی سازگار شده است، تمجید می‌کنیم.

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا