فرهنگ و هنر

عشایر خوزستان هیچ وقت تجاوز دشمنان به خاک خود را برنتافتند

عشایر خوزستان هیچ وقت تجاوز دشمنان به خاک خود را برنتافتند

آپارات نیوز/خوزستان جانشین معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی کل کشور با اشاره به ایستادگی سرباز مدافع وطن شهید سبحانی در برابر ارتش دشمن بعثی گفت: باید به روح گذشتگان درود فرستاد که این عشایر را این گونه مبارز بار آوردند و هیچ وقت، تجاوز دشمنان به خاک خود را برنتافتند.

سردار محمد شرفی در مراسم تشییع پیکر شهید محمد سبحانی سرباز فداکار جنگ تحمیلی که امروز (۷ بهمن‌ماه) در سوسنگرد برگزار شد، اظهار کرد: مردمان غیور این منطقه مخصوصا عرب‌زبانان، در طول تاریخ نماد غیرت و شجاعت و مبارزه با استبداد و استعمار بوده‌اند و در مبارزات خود کارنامه عملکردی دارند.

به گزارش آپارات نیوز، وی افزود: باید به روح گذشتگان درود فرستاد که این عشایر را این گونه مبارز بار آوردند و هیچ وقت، تجاوز دشمنان به خاک خود را برنتافتند.

شرفی با اشاره به فداکاری و مقاومت شهید سرباز سبحانی در رویارویی با ارتش بعث عراق گفت: از چنین عشایر و طوایفی مخصوصا عشایر خزعلیه این ایستادگی بعید نبود؛ جوان برومندی این گونه در لحظه‌ای که احساس می‌کند خاک و ناموس کشور در خطر است، خودجوش و باغیرت اسلحه به دست می‌گیرد و روزها در برابر لشکر متجاوزان می‌ایستد و با تمام مهماتی که در اختیار داشت به سمت دشمن شلیک می‌کند و آنان را با خاک یکسان می‌کند. دشمن، این را برنتافت؛ بنابراین با توان بیشتر و با توسل به گروه‌های ویژه، تکاوران و تک‌تیراندازان را وارد میدان شد و پس از نبرد سنگین و سخت، این سرباز فداکار از ناحیه دست و پا مجروح و بلافاصله دستگیر شد. بر اساس آنچه شنیدم، به او می‌گویند که باید به مقدسات توهین کند اما این شهید قبول نکرد و آن‌ها، شهید سبحانی را به نخل بستند و آتش زدند.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی کل کشور گفت: این شهید، با عمل خود مصداق فرمایش امام علی(ع) شد؛ امروز شهید سبحانی عزیز دین و زینت حاکمان شده است. او دژ مستحکمی برای امنیت مردم این منطقه و ناموس کشور بود. شهید سبحانی در زمان حیات خود به آن شکل عمل کرد و در زمان ممات نیز نماد ایستادگی و مقاومت و ستاره درخشان در این منطقه مقدس شد.

وی با تقدیر از خانواده شهید سبحانی گفت: مردم این منطقه، جلوه و نماد غیرت و مردانگی و ایستادگی مقابل استکبار جهانی هستند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا