جامعه

لغو مجوز 7 مدرسه گران‌فروش/ اعلام سقف و کف شهریه‌های مدارس

رئیس سازمان آموزش و پرورش مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش امسال از افزایش آموزش مصوب و برنامه آموزش خارج از كلاس مدارس غیر دولتی خبر داد و گفت: سقف افزایش تدریس 30٪ و حداقل افزایش شهریه است. 15٪

به گزارش آپارات نیوز ، مجتبی زینیوند روز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه امسال تدریس آموزشی و خارج از برنامه درسی مدارس غیر دولتی را افزایش داده است ، اظهار داشت:.

به گفته وی ، سقف افزایش شهریه مدارس 30 درصد و حداقل افزایش شهریه 15 درصد است.

زینیوند اضافه کرد: بیشترین میزان شهریه دریافت شده برای دوره ابتدایی 12 میلیون تومان ، دوره متوسطه اول 14 میلیون تومان و دوره متوسطه دوم 17 میلیون تومان است.

شناسایی 45 مدرسه با شهریه غیر متعارف و ابطال مجوز برای 7 مدرسه گران قیمت

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 40 تا 45 مدرسه را که شهریه غیر متعارف دریافت کرده اند شناسایی کردیم ، گفت: “به تعدادی از اخطارها رسیدگی شده و اخیراً هفت مدرسه متعلق به مدارس علامت تجاری توسط هیئت نظارت تهران ابطال شده است.” برخی نیز توبیخ کتبی دریافت کرده اند و برخی نیز باید رأی دهند. نظارت ما حداکثر است و هیچ تعارفی با کسی نداریم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش و مرکز غیردولتی گفت: انتظار می رود مدارس هزینه فعالیت های فوق برنامه را در دوره کرونا به خانواده ها برگردانند. آنها به هر یک از مدارس اعلام می شوند و یا باید هزینه های تجارت ناتمام را به والدین بازپرداخت کنند یا شهریه سال آینده را محاسبه کنند. بنیانگذاران نیز مجبور شدند به طور کامل به معلمان بپردازند و تخلفات نیز رسیدگی شد.

زینیوند با اشاره به نظارت مدرسه در هنگام ثبت نام گفت: “دیروز یکی از والدین به ما اطلاع داد که یک مدرسه ابتدایی 17 میلیون شهریه پرداخت می کند و بازرسان ما بلافاصله اعزام می شوند.” والدین دانش آموزان باید از طریق سیستم 4317 تخلفات را به ما اطلاع دهند و حتما پیگیری کنند.

وی همچنین گفت که امکان دارد شخصاً شکایتی را مطرح کنیم ، خصوصاً در مناطقی یک تا شش تهران و اینکه سرپرستان ما در دفاتر مستقر هستند. این روزها 430 شکایت از طریق سامانه داشتیم که حدود 100 مورد آن نتیجه گرفته است.

پیش برو

دکمه بازگشت به بالا