بین الملل

مدودف: به مداخله نظامی غرب در جنگ، خارج از خاک اوکراین پاسخ می‌دهیم

مدودف: به مداخله نظامی غرب در جنگ، خارج از خاک اوکراین پاسخ می‌دهیم

معاون شورای امنیت روسیه به اظهارات برخی مقامات غربی درباره اعزام نظامیان این کشورها برای مشارکت در جنگ اوکراین واکنش نشان داد.

به گزارش آپارات نیوز، «دیمیتری مدودف» رییس‌جمهور پیشین روسیه و معاون شورای امنیت روسیه امروز (دوشنبه) گفت اعزام نظامیان غربی به اوکراین متضمن ورود مستقیم این کشورها به جنگ است که روسیه مجبور خواهد شد خارج از خاک اوکراین به آن پاسخ بدهد.

روسیه از ابتدای جنگ اوکراین نسبت به عرضه تسلیحات غرب به اوکراین هشدار داده و گفته است که هرگونه محموله تسلیحاتی غرب هدف مشروع حملات مسکو خواهد بود.

موضوع اعزام نظامیان اروپایی به اوکراین برای مشارکت درجنگ، مدتی پیش در کنفرانسی درباره اوکراین در پاریس و از سوی «امانوئل ماکرون» رییس جمهور این کشور مطرح شد. اگرچه، بیشتر رهبران کشورهای ناتوهرگونه تصمیم برای اعزام نظامیان به اوکراین را رد کرده و آن را در بر دارنده تهدید گسترش جنگ تلقی کردند. با این حال اخباری از اعزام اولین گروه از نظامیان فرانسوی به اوکراین و استقرار آنها منتشر شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که مدودف در پستی در کانال تلگرامی خود نوشت: شاهد تنزل کلی طبقه حاکم در غرب هستیم. این طبقه واقعا نمی‌خواهد ربط چیزهای ابتدایی را بفهمد. اعزام نظامیان شما به قلمرو اوکراین متضمن ورود مستقیم به این جنگ خواهد شد که ما مجبور خواهیم شد در جایی خارج از قلمرو اوکراین به آن پاسخ بدهیم.

جنگ اوکراین در فوریه گذشته به سومین سال خود وارد شد. مسکو گفته است هرگونه مذاکرات صلح با اوکراین بدون به رسمیت شناختن مناطق تصرف‌شده توسط روسیه بیهوده خواهد بود. از سوی دیگر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی فرمانی قانونی هرگونه مذاکره با روسیه را تا زمانی که «ولادیمیر پوتین» عهده‌دار سمت ریاست‌جمهوری روسیه باشد، ممنوع کرده است. این در حالیست که تازه‌ترین کمک‌های غرب به اوکراین در راه است و کنگره آمریکا به بسته کمک‌های مالی ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین متعهد شده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا