معایب خانه هوشمند

هوشندسازی در کنار تمام مزایایی که می تواند برای شما داشته باشد، می تواند معایبی نیز برای شما به همراه داشته باشد. دانستن معایب یک ساختمان هوشمند می تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید و بسته به شرایط محیط خانه یا کار خود را گسترش دهید.

در این مقاله کمی بیشتر در مورد مضرات باهوش بودن صحبت خواهیم کرد و دانش جالب و مفیدی در این زمینه به شما می دهیم. بنابراین، اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه مند به آشنایی بیشتر با معایب ساخت و ساز هوشمند هستید، توصیه می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید.

نگرانی در مورد حریم خصوصی خانه های هوشمند

یکی از دغدغه های اصلی مربوط به خانه هوشمند امروزه به یکی از نقاط ضعف خانه هوشمند تبدیل شده است، حفظ حریم خصوصی. طبق یک نظرسنجی، بسیاری از افرادی که سعی می کنند خانه خود را هوشمند کنند، نگرانی های زیادی در مورد حفظ حریم خصوصی خود دارند و می گویند که هکرها به راحتی می توانند به اطلاعات خصوصی آنها دسترسی پیدا کنند.

معایب خانه هوشمند

همانطور که می دانید خانه های هوشمند اطلاعات و داده های مختلفی را در مورد شما ذخیره می کنند و اگر شخصی بتواند به این اطلاعات و داده ها دسترسی داشته باشد، می تواند اطلاعات زیادی درباره شما به دست آورد. امروزه این دغدغه به یکی از دغدغه های اصلی صاحبان خانه های هوشمند تبدیل شده است و به همین دلیل شرکت هایی که امروزه در زمینه ساخت و ساز هوشمند فعال هستند باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

 مشکلات هوشمندسازی: فقدان استاندارد طلایی

اگر با اطلاعات ساختمان آشنایی دارید، باید بدانید که عاملی که خانه هوشمند و ساختمان شما را بهینه می کند، استفاده از یک پروتکل استاندارد جهانی برای اطلاعات، صرف نظر از دستگاهی است که برای اطلاعات انتخاب کرده اید. علاوه بر بهینه سازی عملکرد دستگاه، می توانید امنیت ساختمان را نیز بهبود ببخشید.

از آنجایی که اطلاعات ساختمان یک علم و صنعت کاملاً جدید است، استاندارد طلایی برای آن پیدا نشده است و همین عامل باعث بروز مشکلات مختلفی در بهینه سازی دستگاه ها در خانه ها و ساختمان های هوشمند می شود.

این مشکل یکی از معایب اصلی ساختمان هوشمند است که برای هوشمندسازی ساختمان های خود باید به آن توجه کنید. در واقع، شرکت های بزرگ اطلاعاتی جهان اکنون در تلاش هستند تا این مورد از نقص فکری را حل کنند و استاندارد طلایی هوش را پیدا کنند.

امنیت یکی از معایب ساختمان های هوشمند است

شاید بارها در مورد امنیت خانه‌های هوشمند شنیده باشید، اما باید به خاطر داشت که هوشمندی که می‌تواند امنیت ساختمان را افزایش دهد، می‌تواند نقاط ضعفی را نیز در ساختمان‌های شما ایجاد کند که یکی از معایب محسوب می‌شود.

یکی از نگرانی های اصلی که صاحبان خانه های هوشمند همیشه به آن فکر می کنند این است که هکرها به راحتی می توانند با هک تجهیزات و دستگاه های خانه های هوشمند به خانه آنها نفوذ کنند یا تجهیزات و دستگاه های خانه ها و ساختمان های هوشمند را کنترل کنند.

این موضوع برای سازندگان سخت افزار و تجهیزات هوشمند نیز به موضوع بسیار مهمی تبدیل شده و همین عامل باعث شده تا امنیت این تجهیزات و تجهیزات روز به روز افزایش یابد. با این وجود، امنیت همچنان می تواند یکی از معایب یک ساختمان هوشمند در نظر گرفته شود. اما با خرید از شرکت های معتبر و استفاده از سیستم های ضد هک این موضوع رفع شدنی است. به عنوان مثال با خرید از سازندگان معتبر می توانید از ورود افراد غیر مجاز به منزل جلوگیری کنید.

هزینه هوشمندسازی تقریباً زیاد است

یکی از معایب اصلی ساخت و ساز خوب این است که می تواند هزینه زیادی داشته باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که به زیباسازی ساختمان خود علاقه مند هستید، باید بدانید که این کار می تواند بسیار گران تمام شود. اگر قصد دارید از دستگاه های سیمی برای یک ساختمان هوشمند استفاده کنید، احتمالاً علاوه بر خرید این دستگاه باید هزینه سیم کشی مجدد خانه خود را نیز بپردازید.

علاوه بر این، فناوری بی سیم را نمی توان گزینه آسانی برای شما در نظر گرفت زیرا فناوری هایی که در این روش استفاده می شوند معمولاً گران هستند و در نتیجه برای خرید و استفاده از آنها باید هزینه زیادی صرف کنید.

هزینه نگهداری از وسایل لوکس

در این مرحله از مقاله، متوجه شدم که هوش می تواند معایب خاص خود را داشته باشد و همچنین فواید بزرگی که دارد. یکی دیگر از معایب ساختمان های هوشمند که باید قبل از انجام این کار به آن توجه کنید، هزینه نگهداری از ساختمان های هوشمند است.

ابزار و تجهیزات مورد استفاده در تبدیل هوشمند همگی دستگاه های دیجیتالی و الکتریکی هستند که ممکن است بنا به عوامل مختلفی نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشند و علاوه بر آن برای نگهداری مناسب و خدمات دوره ای آن ها باید هزینه های جداگانه ای پرداخت کنید.

بنابراین، هزینه ساختمان های هوشمند می تواند کمی مشکل ساز باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که فناوری‌های جدید ساختمان هوشمند هر روز در حال تولید و ساخت هستند و گاهی اوقات نیاز به خرید تجهیزات و فناوری‌ها دارید. اونی که استفاده کردی رو عوض کن در ساختمان های هوشمند شما که می تواند بسیار گران باشد.

تحرک کم یکی دیگر از مشکلات ساختمان های هوشمند است

یکی از مهمترین معایب زوال عقل این است که تحرک شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و این مشکل می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلف شود. با استفاده از ابزار و فناوری هوشمند می توانید در خانه و محیط ساختمان خود کمتر فعال باشید که می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

دکمه بازگشت به بالا