بین الملل

نماینده روسیه: کشورهای غربی همچنان بر جنگ نیابتی با کشورمان اصرار می‌ورزند

نماینده روسیه: کشورهای غربی همچنان بر جنگ نیابتی با کشورمان اصرار می‌ورزند

نماینده دائم روسیه در دفتر سازمان ملل در ژنو گفت کشورهای ناتو در حال جنگ نیابتی با روسیه در اوکراین هستند و به طور گسترده رژیم کی‌یف را تسلیح و تأمین مالی می‌کنند.

به گزارش آپارات نیوز، «گنادی گاتیلوف» نماینده دائم روسیه در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو در جریان نشست عمومی کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای عنوان کرد: رفتار کشورهای غربی از آغاز عملیات ویژه فاش‌کننده مسائل است. کشورهای ناتو به‌جای کار بر روی حل‌وفصل مسالمت‌آمیز و جستجوی راه‌هایی برای بازسازی معماری امنیتی اروپا، همچنان بر جنگ نیابتی با کشورمان اصرار می‌ورزند و رژیم فاسد کی‌یف را با سلاح‌ها و ادوات نظامی با مقیاس بزرگ تجهیز می‌کنند.

به نقل از پراودا، به گفته وی، اوکراین از اوایل ماه مارس ۲۰۲۴، از ایالات متحده و همچنین بریتانیا، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، هلند، لهستان، رومانی، اسلواکی، فرانسه، سوئد و غیره ۷۸۵ تانک، ۲۶۶ موشک‌انداز چندگانه، ۸۴۴ سامانه توپخانه با کالیبر ۱۵۵ میلی‌متر، ۹۳ سامانه توپخانه با کالیبر ۱۵۲ میلی‌متر، ۲۷۸ سامانه توپخانه با کالیبر ۱۲۲ میلی‌متر، ۲۵۱ سامانه موشکی ضدهوایی، ۳۰ فروند هواپیما و ۹۱ بالگرد دریافت کرده است.

روسیه معتقد است که ارسال تسلیحات به اوکراین با حل‌وفصل اختلافات تداخل دارد، کشورهای ناتو را مستقیماً در درگیری دخالت می‌دهد و «بازی با آتش» را نشان می‌دهد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه هم خاطرنشان کرده هرگونه محموله حاوی تسلیحات برای اوکراین به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد.

کرملین همچنین اعلام کرده پمپاژ تسلیحات به اوکراین از غرب برای مذاکره مفید نیست و تأثیر منفی خواهد داشت.

جنگ اوکراین در فوریه گذشته به سومین سال خود وارد شد. مسکو گفته است هرگونه مذاکرات صلح با اوکراین بدون به‌رسمیت‌شناختن مناطق تصرف‌شده توسط روسیه بیهوده خواهد بود. از سوی دیگر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی فرمانی قانونی هرگونه مذاکره با روسیه را تا زمانی که «ولادیمیر پوتین» عهده‌دار سمت ریاست‌جمهوری روسیه باشد، ممنوع کرده است. این در حالی است که تازه‌ترین کمک‌های غرب به اوکراین در راه است و کنگره آمریکا به بسته کمک‌های مالی ۶۱ میلیارددلاری به اوکراین متعهد شده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا