هشدار پنتاگون نسبت به حضور احتمالی نیروهای کره‌شمالی در جنگ اوکراین

هشدار پنتاگون نسبت به حضور احتمالی نیروهای کره‌شمالی در جنگ اوکراین

به گزارش آپارات نیوز از آپارات نیوز، در جریان کنفرانس مطبوعاتی، از سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در مورد احتمال اعزام نیروهای کره‌شمالی به اوکراین، در حالی که کی‌یف درگیر جنگ با روسیه است، سوال شد. پت رایدر نگفت هیچ نشانه‌ای از اعزام واقعی نیروهای کره‌شمالی به نبرد وجود ندارد، اما به کره‌شمالی نسبت به این پیشرفت احتمالی هشدار داد.

او گفت: «این قطعا چیزی است که باید مراقب آن بود.»

به گزارش بیزنس اینسایدر، سخنگوی پنتاگون ادامه داد: «فکر می‌کنم که اگر من مدیر پرسنل نظامی کره‌شمالی بودم، انتخاب‌هایم را در مورد اعزام نیروهایم به جایی که گوشت دم توپ در یک جنگ غیرقانونی علیه اوکراین شوند، زیر سوال می‌بردم.»

در خلال نشست هفته گذشته در پیونگ‌یانگ، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه قراردادی را امضا کردند که براساس آن هر کدام از این ۲ کشور که تحت حمله قرار گیرند، مورد حمایت کشور دیگر قرار می‌گیرد. آنها همچنین قول دادند که همکاری‌ها در دیگر زمینه‌ها را تقویت کنند.

ناظران می‌گویند این توافق نشان‌دهنده قوی‌ترین ارتباط بین ۲ کشور از زمان پایان جنگ سرد است.

اظهارات روز چهارشنبه سخنگوی پنتاگون در پاسخ به سوالی درباره اعزام احتمالی یگان‌های مهندسی ارتش کره‌شمالی به منطقه دونتسک شرقی اوکراین که در کنترل روسیه است، مطرح شد. براساس گزارش‌ها، کره‌شمالی در نظر دارد تا ماه آینده نیروهای ساختمانی و مهندسی را برای بازسازی به مناطق تحت کنترل روسیه در اوکراین اعزام کند.

310310

دکمه بازگشت به بالا