واکنش بلینکن به انتقادات علیه عملکرد ضعیف بایدن در مناظره

واکنش بلینکن به انتقادات علیه عملکرد ضعیف بایدن در مناظره

آفتاب‌‌نیوز :

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنرانی در موسسه بروکینگز بیان کرد: «مردم جهان از زمانی که جو بایدن رئیس‌جمهور شده به عملکرد او نگاه می‌کنند و قدردان سیاست‌هایش هستند.»

خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر خارجه آمریکا گزارش کرد: «آنها رئیس‌جمهوری را دیده‌اند که بر روی آمریکا، ائتلاف‌ها و شراکت‌ها مجددا سرمایه‌گذاری کرده است.»

آنتونی بلینکن مدعی شد: اگر شما به نظرسنجی‌های سراسر جهان نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که اعتماد به رهبری آمریکا به طرز چشمگیری طی این سه سال و نیم افزایش پیدا کرده است.

اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا پنجشنبه شب برگزار شد و «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات و «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری‌خواه پیرامون مسائل مختلفی اظهار نظر کردند اما نکته حائز اهمیتی که توسط برخی از رسانه‌ها برجسته شده، عملکرد ضعیف و لکنت زبان رئیس‌جمهور کنونی آمریکا بوده که همین مسئله بر نظرسنجی‌های پس از مناظره تاثیراتی داشته است.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: این نتیجه سیاست‌هایی که دنبال می‌کنیم، نیست بلکه نتیجه مشارکت ما است. آنها می‌بینند که رئیس‌جمهور بایدن تمامی حوزه‌های متفاوت را رهبری می‌کند و بر چالش‌ها متمرکز است.

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد پس از اولین مناظره ۲۰۲۴ آمریکا، رای‌دهندگان دموکرات از عملکرد «جو بایدن» راضی نبوده و احتمالا افراد کمتری نسبت به وضعیت پیش از مناظره، به او رای خواهند داد.

دکمه بازگشت به بالا