دانش و سلامت

پوتین قوی سپید اتمی را به پرواز درآورد

به گزارش آپارات نیوز، کرملین تصاویری از پرواز با رئیس جمهور روسیه را در کابین یک بمب‌افکن استراتژیک توپولوف 160-ام منتشر کرد. پوتین روی صندلی جلو در سمت چپ نشسته است.

یک خلبان بمب افکن های توپولوف -160 به اسپوتنیک گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در حین پرواز با بمب‌افکن استراتژیک توپولوف 160-ام مدرنیزه شده بر روی صندلی کاپیتان نشسته بود.

نسخه ابتدایی بمب‌افکن تو ۱۶۰ که در ناتو بلک‌جک نامگذاری شده و به نام قوی سفید مشهور است، از سال ۱۹۸۷ به خدمت نیروی هوایی شوروی سابق درآمد. این پرنده برای رقابت با بمب‌افکن بی ۱ لنسر ارتش آمریکا طراحی و ساخته شد. لنسر یک سال قبل از تو ۱۶۰ عملیاتی شده بود.

روسیه قوی سفید اتمی را به قدرتمندتر از همیشه به پرواز درآورد / عکس

روسیه از سال ۲۰۱۵ به دنبال ارتقای این بمب‌افکن استراتژیک رفت و ژانویه ۲۰۲۲ نخستین پرواز نسخه مدرن شده این هواپیما صورت گرفت.

نسخه مدرن تو ۱۶۰ به عنوان پیشرفته‌ترین بمب‌افکن استراتژیک روسیه، به سیستم هدف‌گیری، جنگ الکترونیک و موشک‌های کروز جدیدی مجهز شده است.

یکی از این بروزرسانی‌ها مجهز کردن قوی سفید روسی به موشک هایپرسونیک کینژال است.

۵۸۵۸

نشر مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، هدفم این است که با ارائه محتواهایی مبتنی بر تحقیقات علمی، شما را در مسیر سلامتی بهتر همراهی کنم و بهترین روش‌ها و راهکارها را به شما معرفی کنم.
دکمه بازگشت به بالا