چگونه تست مثلث عشق و شخصیت می‌تواند نگاه شما را به خود و دیگران تغییر دهد؟

تست مثلث عشق استرنبرگ یک ابزار روانشناختی است که برای ارزیابی قدرت روابط عاشقانه با اندازه گیری سه مولفه عشق: صمیمیت، اشتیاق و تعهد استفاده می شود.

این تست یک پرسشنامه با سؤالات مربوط به صمیمیت، اشتیاق و تعهد است. از پاسخ ها برای محاسبه نمره کلی برای هر یک از سه جزء عشق استفاده می شود.

هر کسی که در مورد روابط عاشقانه و تجربیات عشقی خود کنجکاو است می تواند از تست مثلث عشق استرنبرگ استفاده کند. این آزمون همچنین می تواند برای افرادی که به دنبال بهبود روابط خود هستند یا درک بهتری از احساسات و تجربیات عشقی خود دارند مفید باشد.

بله، تست مثلث عشق استرنبرگ می تواند به عنوان ابزاری در زوج درمانی و مشاوره رابطه مورد استفاده قرار گیرد. نتایج می تواند بینش های ارزشمندی در مورد نقاط قوت و ضعف یک رابطه ارائه دهد و به زوج ها کمک کند تا زمینه های بهبود را شناسایی کنند.

چگونه تست مثلث عشق و شخصیت می‌تواند نگاه شما را به خود و دیگران تغییر دهد؟

به جرات می توان گفت تست عشق استرنبرگ پرکاربردترین پرسشنامه برای سنجش سبک های عشق ورزی است که در مطالعات زیادی از آن استفاده شده است. اکثر پژوهش های انجام شده در رابطه با ارزیابی عشق، سعی کرده اند از آزمون استاندارد استرنبرگ برای سنجش عشق استفاده کنند. اعتبار این آزمون در مطالعات مختلف نشان می دهد که تست عشق استرنبرگ توانایی تشخیص خوبی برای شناخت انواع عشق دارد.

تست MBTI، یک پرسش‌نامه روان‌سنجی فردی است که برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و اولویت‌های افراد طراحی شده است. این تست توسط ایزابل مایرز (Isabel Myers) و مادرش کاترین بریگز (Katherine Briggs) و بر اساس کارشان بر روی تئوری کارل یونگ (Carl Jung) درمورد انواع شخصیت تهیه شده است.

این تست با استفاده از آخرین نسخه تست بین المللی عشق و توسط روانشناسان و متخصصین ای سنج با تفسیر کامل جهت تشخیص بهتر سبک های عشق ورزی تدوین شده است. همچنین راهکارهایی برای بهبود زندگی عاشقانه در انتهای این آزمون وجود دارد.

تست عشق مثلثی استرنبرگ اشکال مختلف عشق را از طریق سه عنصر صمیمیت، اشتیاق و تعهد ارزیابی می کند. احساس نزدیکی، برانگیختگی جسمی/عاطفی و تصمیم برای ماندن در یک رابطه طولانی مدت را اندازه گیری می کند. این به درک تجربیات عاشقانه افراد و اجزای لازم جهت یک رابطه رضایت بخش کمک می کند.

? در تاریخ 1401/05/04 خروجی نتایج توسط روانشناس بررسی شد (آخرین بروزرسانی).

? در تاریخ  1401/03/06 نمره گذاری ها توسط روان سنج بازنگری شد.

منبع : مرکز روانی

دکمه بازگشت به بالا