عمومیکسب و کار برتر

چگونه کابینت را رنگ کنیم

هیچ راهی آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تر از رنگ کردن کابینت آشپزخانه برای به روز کردن و شما وجود ندارد. در این مقاله ما به شما نحوه رنگ کردن کابینت آشپزخانه و باید و نبایدهای آن را عنوان خواهیم کرد. بعد از خشک شدن رنگ کابینت، می‌توانید دستگیره‌های جدیدی روی آن نیز نصب کنید تا با رنگ جدید آن هماهنگ باشد.

قبل از رنگ آمیزی کابینت‌ها، ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا از رنگ و بتونه بر پایه روغن یا آب استفاده کنید. اگر کابینت‌های شما قبلاً با رنگ بر پایه آب رنگ آمیزی شده است، با همان نوع رنگ باید کار را شروع کنید. شما می‌توانید از روغن لاتکس استفاده کنید اما روغن به خوبی نسبت به لاتکس حالت چسبندگی ندارد. البته، اگر نمی‌دانید که رنگ قبلی که روی کابینت شما خورده است چه نوع رنگی است، این باعث می‌شود که رنگ لاتکس بهترین گزینه برای شما باشد. هر کدام از انواع رنگ‌ها روی یک سطح تمیز کار می‌کنند.

فراتر از جوانب مثبت و منفی: رنگ‌های لاتکس امروزه بهبود یافته‌اند، اما بسیاری از نقاشان حرفه‌ای معتقدند که هنوز هم رنگ‌های روغنی سطحی صاف و بادوام‌تر تولید می‌کنند. ماندگاری برای کابینت‌های آشپزخانه که از آن استفاده زیادی می‌کنید، بسیار مهم است. یکی از نکات منفی در مورد رنگ روغن این است که، رنگ‌های روغنی حاوی گازهایی هستند که ممکن است استفاده از آن داخل خانه مشکل ایجاد کند و باید ابزار نقاشی خود را با مواد معدنی تمیز کنید. امروزه رنگ‌های لاتکس تقریبا بی بو هستند و تمیز کردن ابزارهای آن با صابون و آب انجام می‌شود که بسیار آسان‌تر است.

پس از انتخاب روغن یا لاتکس، باید درجه‌ای از براقیت را برای کابینت‌های خود انتخاب کنید. برای کابینت‌ها، بهترین کار این است که با رنگ نیمه براق کار کنید، یا اگر می‌خواهید براق باشند، رنگ براق را انتخاب کنید. اگر کابینت‌ها را با قلم موی مسطح و نازک رنگ کنید، تمیز کردن آنها ساده‌تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

ابزار و مواد مورد نیاز

 • برس رنگ ۵ سانتی متری
 • سطل نقاشی
 • کاغذ سمباده ۱۲۰
 • لباس نقاشی
 • جارو
 • سنباده شنی
 • رنگ
 • پیچ گوشتی
 • بتونه
 • رنگ

دستورالعمل‌ها

ابزارهای مناسب را تهیه کنید

از یک برس خوب ۵ سانتی‌متری با کیفیت خوب استفاده کنید. برای استفاده از رنگ روغن، حتما از یک برس طبیعی یا یک برس موی مصنوعی استفاده کنید که به طور خاص برای استفاده با رنگ روغن طراحی شده باشد. رنگ‌های لاتکس به قلمی نیاز دارند که موهای مصنوعی داشته باشند. رنگ لاتکس دارای آب است که موهای طبیعی قلم موها را منبسط می‌کند و در نهایت با استفاده از این نوع قلم موها نتیجه خوبی نخواهید گرفت. اگر درهای کابینت شما بدون پستی بلندی است و صاف است، می‌توانید کار را با استفاده از یک غلتک خوب سرعت ببخشید.

سرمایه گذاری روی خرید یک سطل نقاشی واقعاً خوب است. نقاشی از داخل قوطی رنگ ناخوشایند است و رنگ روی زمین و فضا کثیفی به وجود می‌آورد – وقتی هر بار در قوطی را می‌خواهید باز کنید، رنگ ممکن است پاشیده شود. به دنبال یک سطل نقاشی با دسته، لبه داخلی برای پاک کردن رنگ برس و یک گیره کوچک در قسمت داخلی باشید که هنگام استفاده از آن، قلم مو را به سمت بالا نگه دارد.

درها و هرگونه فلز را از کابینت جدا کنید

همه لولاها را از در و بدنه کابینت‌ها جدا کرده و هرگونه دستگیره را از درها و کشوها جدا کنید. امروزه بیشتر کابینت‌ها دارای لولاهای منعطف هستند که بعضا لولاهای اروپایی نیز نامیده می‌شوند.

برای هر لولا، پیچ تک اتصال آن را به قاب کابینت و دو پیچ متصل شده به درب را از لولا جدا کنید.

توجه داشته باشید که برخی از لولاهای منعطف دارای دو پیچ اضافی هستند که امکان تنظیم موقعیت درب بعد از نصب را دارند. این پیچ‌های تنظیم را بهم نزنید.

ممکن است برای انجام کارهای مربوط به جابجایی اثاثیه و بلند کردن کابینت‌ها نیاز به کمک داشته باشید. نوبار را در این زمینه فراموش نکنید. کارگر حمل بار در نوبار به شما در ساده شدن این روند کمک می‌کند.

رویه کشوها را خارج کنید

اگر کشوهای کابینت شما دارای رویه‌ای است که به بدنه اصلی کشو پیچ خورده است، آنها را جدا کنید. هر نوع فلز و پیچ را درون کیسه زیپ‌دار قرار دهید تا چیزی از بین نرود و گم نشود.

سطوح را برای رنگ آمیزی تمیز کنید

کف‌ کابینت‌ها را با پارچه‌هایی بپوشانید تا آن را از پاشیدن رنگ محافظت کنید و پیشخوان کابینت‌ها را با کاغذ روغنی بپوشانید؛ از چسب کاغذی برای نگه داشتن کاغذ در محل استفاده کنید.

کابینت‌های آشپزخانه چرب می‌شوند، بنابراین ممکن است رنگ به خوبی روی آنها چسبیده نشود، مگر اینکه آنها را با یک پاک کننده روغن، مانند تری سدیم فسفات (TSP) که در فروشگاه‌های ابزار فروشی، لوازم خانگی و فروشگاه‌های لوازم نقاشی فروخته می‌شود، کاملاً تمیز کنید. در صورتی که این ماده را پیدا نکردید می‌توانید از جایگزین‌هایی برای تمیز کردن روغن و لکه روغن روی کابینت استفاده کنید.

پاک کننده را همان‌طور که روی بسته آن نوشته دارد شده آب گرم مخلوط کنید، همه سطوح را با اسفنج پاک کنید و سپس با آب تمیز گرم آن را بشویید.

سطح کابینت را سمباده بزنید

هدف از این سمباده زدن، صاف کردن و گرفتن پستی بلندی‌های سطوح است، به طوری که سطحی مناسب برای جذب رنگ ایجاد کنید. برای مناطق مسطح از کاغذ سمباده شماره ۱۲۰ ریز با سمباده شنی استفاده کنید. از یک قطعه کوچک از کاغذ سمباده برای سطوح گرد یا رنگ شده استفاده کنید.

سطوح را تمیز کنید و سپس آنها را با یک پارچه نمناک پاک کنید تا آخرین ذرات گرد و غبار از بین بروند.

ابتدا کار را با درب کابینت و رویه کشوها شروع کنید

روزنامه یا پارچه را روی سطح کار خود بگذارید و درها و رویه کشوها را روی تکه‌های چوب قرار دهید تا کمی از روی سطح بالاتر قرار بگیرند. این کار به شما این امکان را می‌دهد لبه‌ها را بدون نگرانی در مورد چسبیدن به پارچه یا کاغذ هنگام خشک شدن رنگ، رنگ آمیزی کنید.

چه قرار باشد نقاشی کنید چه بتونه کاری، روش این دو کار درست مانند هم است. تنها تفاوت این است که در بتونه کاری در عمق چوب کار می‌کنید و بتونه را داخل چوب قرار می‌دهید، در حالی که هنگام نقاشی بیشتر روی سطح چوب تمرکز دارید و رنگ را روی چوب قرار می‌دهید.

اگر در حال نقاشی و بتونه کاری روی سطح صاف هستید، کار را تنها از یک طرف شروع کنید و با کشیدن طولانی قلم مو از بالا به پایین نقاشی کنید. هنگام ترمیم یا رنگ آمیزی درب‌های کابینت بلند یا هر چیز دیگری که صاف است، بهتر است ابتدا بالاترین قسمت‌ها را رنگ کنید، بنابراین می‌توانید هرگونه چکیدن قطره روی سطح را برای رنگ کردن آن نقاط استفاده کنید. در قسمت جلوی قاب‌های برجسته، ابتدا رنگ آمیزی را با قاب شروع کنید، سپس قسمت مرکز را نقاشی کنید، و در آخر ناحیه باریک محاصره شده بین قسمت مرکزی و قاب را رنگ آمیزی کنید.

هنگامی که رنگ یه طرف خشک شد، درها را بلند کنید و طرف دیگر را رنگ کنید.

بیشتر بخوانید: معمولا افراد در انتخاب کابینت مورد نظر خود دچار تردید می شوند و روزانه بسیاری از مردم به دنبال بهترین کابینت در کرج هستند

کابینت‌ها را رنگ کنید

از چسب نقاشی استفاده کنید تا از سطوح و مناطق مجاور داخل کابینتی که نمی‌خواهید نقاشی کنید، آنها را محافظت کنید. سپس در جایی که کابینت با یک دیوار، سقف یا کف تماس دارد، برش‌هایی از همین چسب نیز قرار دهید. این نقاط همان جایی است که قلم مو باریک شما واقعاً مفید و کارآمد می‌شوند.

قلم مو را درون رنگ فرو کنید، آن را روی کابینت در نزدیکی دیوار یا سطوح دیگر قرار دهید، سپس آن را در برابر و سپس در امتداد دیوار یا سقف بالا و پایین بیاورید. (قلم مو را به عنوان هواپیما که در حال فرود آمدن در نظر بگیرید و خطی که به عنوان باند آن در نظر گرفته می‌شود را، به عنوان مسیر قلم در نظر بگیرید.)

وقتی واقعاً در زمینه زدن رنگ با قلم مو حرفه‌ای شوید، ممکن است تصمیم بگیرید که دیگر نیازی به نوار چسب نقاشی نداشته باشید. بعد از زدن رنگ، با ضربات عمودی، اطراف کار را با حرکات دست خود رنگ بزنید. سپس جلوی کابینت را رنگ کنید.

دو لایه روی کابینت‌ها رنگ بزنید

ابتدا یک لایه رنگ را روی تمام سطوح بزنید و با کشیدن قلم مو از بالا به پایین در امتداد سطح کابینت، رگه‌های رنگ افتاده روی سطح را از بین ببرید.

هنگامی که رنگ خشک می‌شود، معمولاً در حدود چهار ساعت، لایه دوم را شروع کنید. اکنون شما آماده نصب مجدد درها و کشوها هستید و از آشپزخانه نو شرنگ آمیزی کابینت‌ها، به ویژه یک آشپزخانه کامل پر از کابینت، می‌تواند اقدامی دلهره‌آور باشد. برخلاف انواع راه‌های رنگ‌آمیزی دیوار و چیزهای دیگر، هیچ راه “صحیحی” برای رنگ‌آمیزی کابینت وجود ندارد، اما مطمئناً راه‌های اشتباه زیادی وجود خواهد داشت!

اگر به نقاشی کابینت یا مبلمان فکر می‌کنید و کاملاً مطمئن نیستید که چگونه این کار را به خوبی انجام دهید، در این مقاله می‌گویم که به چه وسایلی نیاز دارید و کدام رنگ بهتر است.

رنگ مناسب را انتخاب کنید

 • لوازم مناسب برای کابینت خود خریداری کنید: چوب، لمینت یا فلز.
 • برچسب روی قوطی رنگ را برای دستورالعمل‌های خاص بررسی کنید.
 • کابینت‌های چوبی برای رنگ‌آمیزی ایده‌آل هستند، هر سطحی که بتوان با کاغذ سنباده خراشیده شود را می‌توان رنگ‌آمیزی کرد.
 • کابینت‌های لمینت به پرایمر مخصوص نیاز دارند.
 • یک رنگ با کیفیت بالا انتخاب کنید. رنگ‌های مخصوص کابینت موجود است که روی سطح صاف به خوبی قابل استفاده هستند.
 • مطمئن شوید رنگ شما اکریلیک است نه وینیل. رنگ آکریلیک بر پایه لاتکس مقاوم است و به راحتی تمیز می‌شود.
 • در استفاده از رنگ‌های لاتکس، همیشه دستورالعمل سازنده را در مورد استفاده دنبال کنید.
 • جلادهنده کابینت‌های شما را درخشان می‌کند، اما ممکن است خطوط یا خط‌های زیادی را نشان دهد. روکش‌های نیمه‌براق معمولاً برای آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود.

برای رنگ‌آمیزی کابینت آشپزخانه آماده شوید

تکمیل رنگ‌آمیزی کابینت‌ها چندین روز به طول می‌انجامد، بنابراین بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید. همیشه از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنید و پنجره‌ها را برای تهویه باز کنید. همچنین، برای دستیابی به بهترین نتیجه، باید درها و کشوها را بردارید و در ناحیه‌ای دور از دسترس کار کنید، مانند گاراژ یا زیرزمین و مطمئن شوید که در آن‌جا نیز تهویه مناسب دارید.

دستورالعمل ها

وضعیت کابینت را ارزیابی کنید و لطفاً از هیچ رنگ قدیمی استفاده نکنید. آماده سازی، رنگ جدید و نوع رنگی که استفاده می‌کنید بسیار مهم است. ما اکیداً توصیه می‌کنیم از رنگ مینای لاتکس نیمه براق برای در کابینت استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی آن را تمیز کنید.

مرحله اول: پاک کردن رنگ قدیمی از کابینت آشپزخانه

وضعیت کابینت‌های خود را بررسی کنید. اگر در شرایط مناسب باشد، می‌توان سطوح قبلی را رنگ آمیزی کرد. در غیر این صورت، رنگ قدیمی باید برداشته شود. به سادگی با یک کاردک یا یک صاف کننده رنگ قدیمی آن را جدا کنید. همچنین، هنگام ارزیابی وضعیت درهای کابینت، ممکن است تعیین کنید که یک یا چند درب باید تعویض شود.

.نکته: استفاده از پرایمر یک مرحله مهم در فرآیند نقاشی است. پرایمر سطح مناسبی را برای چسبندگی رنگ فراهم می‌کند و نواقص را می‌پوشاند.

مرحله 2: کابینت‌ها را خالی کرده و درها را بردارید

کابینت‌ها را خالی کنید. درها، کشوها و قسمت‌های سخت مانند دست‌گیره‌ها را بردارید. در حالی که درها و کشوها را بر می دارید، با نوار نقاشی به جایی که قرار است رنگی نشود برچسب بزنید تا بتوانید آن‌ها را دوباره در قسمت مناسب نصب کنید. بعداً سنباده بزنید، ممکن است گرد و خاک شود.

مرحله 3: آلودگی و چربی را از بین ببرید

آسیب‌ها را برطرف کنید همه سطوح را با پاک کننده قوی تمیز کنید تا هرگونه چربی و آلودگی از بین برود. مناطق آسیب دیده را ترمیم کنید. دندانه‌ها و سوراخ‌ها را می‌توان با چوب پر کرد تا چربی و آلودگی وارد دندانه‌ها و سواخ‌ها نشود.

مرحله 4: سنباده زنی درهای کابینت

میزهای پیشخوان، لوازم خانگی و سایر مناطقی را که می‌خواهید رنگی نشوند بپوشانید. قرار دادن نوار نقاشی روی دیوار و در امتداد لبه‌های کابینت مفید است. همه چیز را با یک کاغذ سنباده متوسط بزنید تا رنگ به سطح بچسبد. کاغذ سنباده را تا کنید تا به قسمت‌های دقیق درها و کشوها و گوشه‌های روی قاب‌ها برسید و آن‌ها را سنباده بزنید.

مرحله 5: منطقه را جاروبرقی بکشید

تمام سطوح را با جاروبرقی و پارچه‌ای بدون‌پرز تمیز کنید. قبل از رنگ‌آمیزی همه چیز باید عاری از گرد و غبار باشد.

برای کابینت به چه نوع رنگی نیاز دارم؟

رنگ‌های لاتکس به طور پیوسته در حال پیشرفت هستند و باعث شده است که برخی از متخصصان از رنگ‌های روغنی به طور کامل خودداری کنند. از آن‌جایی که رنگ‌های لاتکس سریع خشک شده و با آب تمیز می‌شوند، نسبت به رنگ‌های روغنی کاربر پسندتر هستند. اما بسیاری از متخصصان هنوز از پوشش‌های روغنی استفاده می‌کنند و معتقدند که آن‌ها یک رنگ سخت‌تر و با دوام‌تر تشکیل می‌دهند و سطح را صاف‌تر نشان می‌دهد. همچنین زمان خشک شدن رنگ‌های لاتکس نسبت به رنگ‌های روغنی بیشتر است. در عین حال، آن‌ها بیشتر مستعد آسیب هستند.

نکته: یا لاتکس پایان کار خوبی را ارائه می‌دهند. اگر از رنگ لاتکس استفاده می‌کنید، مطمئن شوید فرمولاسیون آن 100 درصد اکریلیک است که دوام و چسبندگی بیشتری نسبت به رنگ‌های وینیل اکریلیک ارائه می‌دهد. کارشناسان متین گلاس راهنمای شما مشتریان گرامی در انتخاب و خرید انواع کابینت ها ارائه شده در این مجموعه به صورت آنلاین و حضوری می باشند.

حرف پایانی

اگر شما مایل به زیباتر کردن ظاهر آشپزخانه خود هستید، ترکیب رنگ مصنوعی با کابینت می‌تواند سبک آن را به مدرن تبدیل کند. که در فروشگاه‌های رنگ موجود است، می‌تواند با تلاش بسیار اندک جلوه‌ای زیبا به کابینت‌ها دهد. فقط رنگ را روی یک لایه پایه و فقط در یک جهت برس بزنید و بگذارید خشک شود. این کار را با یک لایه نهایی، تمام کنید. رنگ با خشک شدن شروع به ایجاد ترک می‌کند، فرآیند خشک شدن کامل حدود یک ساعت طول می‌کشد.

 

 

دکمه بازگشت به بالا