بین الملل

کرملین: اوکراین باید واقعیت‌های جدید را بپذیرد

کرملین: اوکراین باید واقعیت‌های جدید را بپذیرد

سخنگوی کرملین با اشاره به چشم‌اندازهایی مبنی بر دور جدیدی از گفت‌وگوها میان روسیه و اوکراین گفت که مقامات اوکراینی باید شرایط جدید را بپذیرند و مهم نیست که این مسئله چقدر برای آنها «دردناک» است.

به گزارش آپارات نیوز، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین طی مصاحبه‌ای با «پاول زاروبیان» خبرنگار سرشناس روسی عنوان کرد: اگر روسیه و اوکراین به میز مذاکره برگردند، گفت‌وگوهای احتمالی همانند مذکراتی که در اوایل درگیری برگزار شد، نخواهد بود.

طبق گزارش راشا تودی، سخنگوی کرملین در ادامه تاکید کرد: ما اگر مذاکرات مشابهی را آغاز کنیم، واقعیت کنونی تماما متفاوت خواهد بود و مهم نیست که چقدر این مسئله می‌تواند برای رژیم کی‌یف دردناک باشد، به هر حال این واقعیت باید به رسمیت شناخته شود.

اگرچه پسکوف دقیقا اشاره نکرد که منظور او از واقعیت چیست اما ظاهرا به تغییرات جدید و الحاق سرزمین‌های اوکراین به روسیه اشاره کرده است.

اما این درحالیست که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین خواستار پس گرفتن تمامی مناطقی است که روسیه در این جنگ یا در مناقشه سال ۲۰۱۴ ضمیمه خاک خود کرده است. چهار منطقه «زاپوریژیا، دونتسک، لوهانسک و خرسون» که بخشی از خاک اوکراین محسوب می‌شوند، در اواخر سال ۲۰۲۲ با برگزاری همه‌پرسی توسط روسیه، به خاک این کشور ضمیمه شدند. روسیه در سال ۲۰۱۴ نیز شبه‌جزیره کریمه را به خاک خود الحاق کرد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا