بین الملل

کرملین: دخالت نظامی ناتو در درگیری اوکراین خطر بزرگی است

کرملین: دخالت نظامی ناتو در درگیری اوکراین خطر بزرگی است

سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) گفت، مقام‌های اوکراین به صورت غیر قابل پیش‌بینی ساکت هستند و مداخله نظامی ناتو در این درگیری و حضور نیروها در اوکراین خطر بزرگی در پی دارد.

به گزارش آپارات نیوز، روز سه‌شنبه درخواستی برای دعوت از سربازان خارجی به اوکراین در وب‌سایت ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین ثبت شد.

در همین رابطه دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: «کی‌یف به صورت غیر قابل پیش‌بینی ساکت است. ما بارها گفته‌ایم که مداخله مستقیم نیروهای ناتو در اوکراین و حضور نیروهای کشورهای عضو این ائتلاف در جنگ اوکراین یک خطر بزرگ است.»

وی با اشاره به درخواست ثبت شده در وب‌سایت ریاست جمهوری اوکراین نیز گفت، مسکو این پیام را به منزله تحریک می‌داند.

سخنگوی کرملین همچنین افزود، بیانیه سرویس امنیتی اوکراین درباره دخالت ادعایی عاملان روسی در توطئه قتل زلنسکی اصلا درست نیست. روز سه‌شنبه، سرویس امنیتی اوکراین اعلام کرد دو افسر گارد ملی را به ظن توطئه قتل زلنسکی دستگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه همچنین گفت، ادغام کشورها به اتحادیه اقتصادی اوراسیا تضمین‌کننده سرعت توسعه کشورهای شرکت‌کننده است.

وی با اشاره به این مساله که تداوم همکاری کشورها برای توسعه این اتحادیه به نفع تمامی اعضاست، خاطرنشان کرد: «به طور کلی، فرآیند ادغام بسیار موفق است و توسعه سریع را برای کشورهای شرکت‌کننده تضمین می‌کند. همچنین کشورهای شرکت‌کننده این را می‌دانند و مطمئنا این مساله در نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشورها و سهم این فرآیند یکپارچگی بسیار محسوس است.»

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا