گرفتن مانده حساب از دستگاه کارتخوان

در این مقاله قصد داریم نحوه گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز را به شما همراهان عزیز آموزش دهیم. گرفتن گردش حساب از کار چندان دشواری نیست، اما کارایی بسیار مهمی دارد. با آگاهی به نحوه گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز مدیریت مالی برای صاحبین فروشگاه و یا شرکت ها بسیار راحت تر می‌باشد. در برخی مواقع با توجه به شلوغی کاروحجم پرداخت ها ممکن است فروشندگان متوجه نشوند که آیا همه پرداختی ها دارای چاپ رسید هستند یا خیر و یا اینکه در پایان یک روز کاری حساب و کتاب آنها با توجه به رسیدهای چاپی و موارد دیگرهمخوانی دارد یا خیر.

برای حل این مشکل یک راه حل ساده وجود دارد. در کمترین زمان میتوان با گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز به این دغدغه ها خاتمه داد. گرفتن گردش حساب را می توان از دو طریق انجام داد. روش اول ورود به نرم افزار بانکی مورد نظر است. که درآن با ثبت نوع درخواست و تاریخ و زمان می توان خروجی گردش حساب را به دست آورد. ما در این مقاله نحوه گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز را مدنظر قرار داده ایم تا به سوالات شما همراهان گرامی در این زمینه پاسخ دهیم.

Getting the account balance from th card reader

نحوه گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز به چه شکل است؟

همان طور که در ابتدا گفته شد، نحوه گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز با هدف مدیریت بهتر تراکنش های مالی یک فروشگاه، شرکت یا هرمکانی که دارای دستگاه پوز است، انجام می‌شود. گرفتن گردش حساب در انواع مختلف دستگاه های پوز می تواند به روش های مختلف انجام گیرد. اما آنچه مهم است استفاده از یک فرایند مشابه در همه دستگاه های پوز است که با درک آن ها می توان این کار را در دستگاه های مختلف به راحتی انجام داد.

برای این کار کافیست:

دستگاه پوز خود را روشن کرده و دکمه منو را فشار داده و فروشگاه مدنظر را انتخاب کنید. سپس رمز فروشگاه را وارد کرده و دکمه تایید را فشار دهید. شما در اصل به نوعی گزارش نیاز دارید، پس گزینه گزارشات را انتخاب و مجدد تایید را فشار دهید. در این قسمت وارد ریزتراکنش ها شده و دکمه تایید را فشار دهید. در این قسمت دو گزینه تراکنش های موفق و ناموفق وجود دارد که اتفاقا راهنمای خوبی برای فروشنده است تا از تعداد تراکنش های ناموفق خود نیز اطلاع یابد. به هر حال ما برای گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز نیازی به تراکنش های ناموفق نداریم. پس گزینه تراکنش های موفق را انتخاب کرده و و آن را تایید می‌کنیم.

حال با توجه به نوع گزارشی که مدنظر داریم آن ها را انتخاب و مجددا گزینه تایید را میفشاریم. ( منظور از نوع گزارش، گزینه های خرید، پرداخت قبض، خرید شارژ و موارد دیگر است). پس از مرحله انتخاب گزارش تاریخ و ساعت را در دستگاه پوز ثبت کرده. تا با توجه به آن گردش حساب خود را به دست آوریم. زیرا ممکن است گردش حساب یک ساعت اخیر، یک روز اخیر و یا حتی چند روز اخیر را نیاز داشته باشیم. پس از وارد کردن تاریخ و ساعت تراکنش ها، تعداد تراکنش هایی که را می خواهید مشاهده کنید انتخاب و در نهایت تایید را بزنید.

اگر نسخه چاپی گردش حساب را لازم دارید دکمه سبز رنگ مربوط به آن را فشار دهید. تا رسید شما چاپ گردد. با این کار به راحتی می توانید تراکنش ها را مشاهده و بررسی کنید. و از صحت و انطباق آن ها با رسیدهای فروش خود اطمینان یابید. همچنین تمامی اطلاعات را به صورت دقیق و جزئی تر مانند شماره کارت مشتری (شش رقم اول و چهار رقم آخر کارت)، مبلغ خرید، شماره پایانه، تاریخ و زمان (به صورت ساعت، دقیقه و ثانیه) شماره پیگیری و غیره ارائه می‌دهد.

چاپ اخرین تراکنش دستگاه کارتخوان

وقتی با دستگاه کارتخوان کار می‌کنید به احتمال زیاد با موقعیتی مواجه خواهید شد که کاغذ در دستگاه تمام شده و امکان چاپ رسید وجود ندارد. در این صورت نمی توانید رسیدی به خریدار ارائه دهید که اتفاق خوبی نیست و ممکن است باعث بی اعتمادی خریداران نیز گردد. برای حل این مشکل می‌توانید از گزینه چاپ آخرین تراکنش انجام شده استفاده کنید. برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

  1. دکمه منو دستگاه را زده و گزینه فروشگاه را انتخاب می کنیم.
  2. رمز فروشگاه را وارد کرده و تایید می کنیم.( رمز فروشگاه در PSPهای مختلف یکسان نیست)
  3. گزارشات را انتخاب کرده و تایید می کنیم.
  4. گزینه چاپ مجدد رسید را انتخاب نموده و آن را تایید می کنیم.
  5. گزینه خرید یا قبض را انتخاب و تایید می کنیم.
  6. رسید آخرین تراکنش انجام شده چاپ شده و می توانید به مشتری تحویل دهید.

سامانه مشاهده تراکنش های دستگاه کارتخوان

سامانه هایی جهت مشاهده تراکنش های دستگاه پوز وجود دارد. به این صورت که به حساب بانکی مربوط به دستگاه پوز متصل می‌شود. به عبارتی با ارائه شماره ترمینال، تمام تراکنش هایی که به حساب متصل شرکت، فروشگاه و غیره واریز شده قابل رویت و چاپ خواهد بود. راه اندازی چنین سامانه هایی با هدف مشتری مداری و ارتقاء رضایت مشتریان جهت انجام خدماتی با کاربری آسان، افزایش سرعت پاسخگویی و امنیت بالا انجام می‌شود.

شرکت پاسارگاد می‌تواند مثال خوبی برای ارائه این نوع سامانه ها باشد. بطوریکه ازطریق نمایندگی‌های PSP پس از اعتبار سنجی حساب، کارتخوان های خریداری شده را به حساب اعلام شده وصل میکند. گرفتن گردش حساب ازدستگاه پوز کمک شایانی به صندوقداران فروشگاهها، شرکتها، هتلها و هرمکانی که امروزه دارای کالاهایی جهت فروش و یا خدماتی قابل ارائه دارند می‌کند. زیرا به آن ها در مدیریت مالی و ریزتراکنش ها کمک کرده تا جمع بندی و حسابرسی ها به صورت درست انجام گیرد. اگه علاقه دارید تا بیشتر از استفاده و راه اندازی دستگاه کارتخوان رو بدونید مقاله زیر رو حتما بخونید. این مقاله به شما کمک می‌کنه بدونید با استفاده از دکمه های f روی دستگاه کارتخوان چه کارهایی می‌تونید انجام بدید.

دکمه بازگشت به بالا