بین الملل

گلدان هوشمند پرورش گل ساخته شد

همراه با جشنواره فرهیختگان؛

گلدان هوشمند پرورش گل ساخته شد

دانش آموز مدرسه واله هما از طراحی و ساخت گلدان هوشمندی خبر داد که به کمک هوش مصنوعی کارایی خود را به نمایش می‌گذارد.

پارسا احمدپور دانش آموز مدرسه واله هما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره محصولی که به جشنواره فرهیختگان دانش آموزی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه داد؛ اظهار کرد: گلدان هوشمندی را با تلاش خود طراحی کرده ام و چندین کارایی دارد.

وی با بیان اینکه اولین کارایی گلدون هوشمند کار کردن با کمک اینترنت اشیاست؛ تاکید کرد: به صورت اتوماتیک می‌توان از این دستگاه استفاده کرد که نوع اتوماتیک آن از سنسور‌ها پیروی می‌کند و دارای ۳ سنسور اصلی نو، دما و رطوبت خاک است و هر کدام به تنهایی عملکرد خاصی خواهند داشت.

این پژوهشگر دانش آموزی تصریح کرد: سنسور رطوبت خاک به اینصورت عمل می‌کند که اگر رطوبت خاک کم باشد پمپ روشن شود و آب رسانی کند. سنسور دما به تهویه هوا در صورت زیاد بودن دما و رطوبت محیط گل اقدام می‌کند و سنسور نور باعث روشن و خاموش شدن لامپ می‌شود، اگر نور از حدی کمتر بود لامپ روشن و اگر به صورت کافی باشد لامپ خاموش خواهد شد.

احمدپور گفت: نوع بلوتوثی دستگاه با گوشی کار می‌کند و با وصل شدن گوشی به گلدان هوشمند می‌توان با استفاده از اینترنت اشیاء سنسور‌ها را کنترل کنیم و به روشن و خاموش کردن قطعات بپردازیم.

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا