6 مهارت تکنیکال که برای موفقیت کاری-تحصیلی باید یاد بگیرید

نحوه پختن

توانایی پختن غذایی (که در واقع از خوردن آن لذت می برید) یک مهارت دست کم گرفته شده است. مزایای آشکار صرفه جویی در پول و تغذیه سالم تر وجود دارد. اما آشپزی همچنین می تواند بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد. این یک راه عالی برای استراحت، سرگرم کردن دوستان، و حتی تحت تاثیر قرار دادن یک قرار است. آموزش وردپرس

چگونه ورزش کنیم و تناسب اندام داشته باشیم

ممکن است هرگز ورزش کردن را در کودکی یاد نگرفته باشید، مگر اینکه ورزش های زیادی انجام داده باشید یا از خانواده ای مناسب باشید. احمقانه به نظر می رسد، اما زمانی که دانشگاه را شروع کردم، خودم را در چنین موقعیتی دیدم. خوشبختانه، در نهایت یاد گرفتم که چگونه یک برنامه تمرینی منظم ایجاد کنم (و به آن پایبند باشم).

اگر شما هم همین کار را نکرده اید، به شدت آن را توصیه می کنم. تناسب اندام زندگی را بسیار لذت بخش تر می کند و همچنین فرصتی برای یادگیری مهارت های جدید است.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ Nerd Fitness وب سایتی بود که به من یاد داد چگونه ورزش کنم، اما شما همچنین می توانید فعالیتی را که دوست دارید انتخاب کنید و آن را به طور منظم انجام دهید. چیزهای مختلف را امتحان کنید و ببینید از چه چیزی لذت می برید.

و به یاد داشته باشید که چیزی به نام “بهترین” برنامه ورزشی وجود ندارد. بهترین برنامه برنامه ای است که در واقع به آن پایبند خواهید بود.

طرح

حتی اگر یک طراح حرفه ای نیستید، یادگیری برخی از اصول اولیه طراحی می تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید ارائه‌هایی با ظاهر بهتر. یا فقط پست‌های اینستاگرام جالب‌تر طراحی کنید. و اگر در شغل خود با طراحان کار کنید، ارتباط را بسیار آسان تر می کند.

من خودم هنوز در این زمینه مبتدی هستم، اما این منابع را مفید یافته ام:

مبانی طراحی گرافیک: اصول اصلی برای طراحی بصری – یک دوره مقدماتی عالی از متصدی موزه طراحی اسمیتسونیان

Can’t Unsee – بازی که طراحی را آموزش می دهد.

چگونه جهان را از طریق مدل های ذهنی ببینیم

مدل‌های ذهنی مفهومی است که زمانی که در کالج بودم (به لطف وبلاگ خیابان فرنام) کشف کردم.

مدل های ذهنی روش های مختلفی برای درک دنیای پیچیده و غیرقابل پیش بینی هستند. آنها از رشته های مختلف (شیمی، فیزیک، آمار، اقتصاد، و غیره) در تلاش برای رسیدن به درک کامل تر و دقیق تر از واقعیت استفاده می کنند. آگاهی از آنها می تواند به شما کمک کند تصمیمات بهتری بگیرید و کارآمدتر کار کنید.

برای شروع یادگیری مدل های ذهنی این پست استاد را از خیابان فرنام توصیه می کنم. برای غواصی عمیق تر، فکر کردن، سریع و آهسته را بخوانید.

منطق و استدلال

تفکر منطقی می تواند برای تصمیم گیری بهتر و حل مشکلات بسیار قدرتمند باشد. با این حال، بسیاری از ما در مدرسه آموزش کمی اطلاعات در این زمینه دریافت می کنیم. بنابراین ارزش آن را دارد که برای یادگیری نحوه تفکر منطقی و اجتناب از برخی سوگیری های شناختی، کمی وقت بگذارید.

برای واضح بودن، من به شما توصیه نمی کنم که یک ربات یا یک Vulcan “منطق خالص” شوید. این یک راه عالی برای بیگانگی و از دست دادن دوستانتان است. اما داشتن تفکر منطقی در “جعبه ابزار” ذهنی شما می تواند بسیار مفید باشد.

برای شروع، من این منابع را توصیه می کنم:

  • کمتر اشتباه – وب سایتی که به آموزش و ترویج عقلانیت اختصاص دارد.
  • هری پاتر و روش‌های عقلانیت – یک فن توسط محقق هوش مصنوعی و نظریه‌پرداز تصمیم الیزر یودکووسکی که با استفاده از داستان‌های هری پاتر، عقلانیت را آموزش می‌دهد.

آمار

حتی اگر در دبیرستان یا کالج در کلاس آمار شرکت کرده باشید، ممکن است یاد نگرفته باشید که چگونه آماری فکر کنید.

بسیار مهمتر از توانایی محاسبه انحراف معیار، یادگیری نحوه تفسیر آماری است که در زندگی روزمره با آنها مواجه می شوید، مانند مقالات آنلاین یا حتی تبلیغات.

زیرا در حالی که آمار می تواند ابزار قدرتمندی برای درک جهان باشد، آنها همچنین ابزاری عالی برای دستکاری افراد ناآگاه هستند. اگر نمی خواهید یکی از آن افراد باشید، درک آمار کلیدی است.

بهترین مقدمه ای که برای این موضوع پیدا کرده ایم نحوه دروغ گفتن با آمار است. این توضیح می دهد که چگونه مردم از آمار (عمدا یا غیرعمدا) سوء استفاده می کنند و چگونه می توانید تفکر آماری نامناسب را تشخیص دهید.

تولید رسانه های دیجیتال پایه

ما از نظر فنی به یک مکان جذاب رسیده ایم. تقریباً همه دستگاهی در جیب خود دارند که می‌تواند ویدیوهای HD بگیرد، عکس‌های HDR بگیرد و صدایی شگفت‌آور خوب ضبط کند. این امر تولید رسانه های دیجیتال را بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار داده است.

حتی اگر تمایلی به فیلم‌برداری یا عکاسی حرفه‌ای ندارید، یادگیری اصول اولیه می‌تواند یک دارایی برای پروژه‌های خلاقانه شغلی و شخصی شما باشد. برای شروع، من این دوره ها را توصیه می کنم:

  • فیلمسازی آیفون: با گوشی خود ویدیوی سینمایی بسازید
  • چگونه با عکاسی شروع کنیم
  • دوره آموزشی Adobe Photoshop CC – Essentials

همچنین، اگر دانش‌آموز یا معلم هستید، می‌توانید از تخفیف بزرگی بر روی Adobe Creative Cloud برخوردار شوید، که شامل برنامه‌هایی است که متخصصان برای ویرایش ویدیو، روتوش عکس‌ها، ایجاد جلوه‌های بصری و غیره استفاده می‌کنند.

چگونه یک مصاحبه شغلی عالی داشته باشیم

مصاحبه های شغلی کاری است که همه ما باید به شکلی انجام دهیم. اگرچه ممکن است سرگرم کننده نباشند، اما می توان آنها را کم استرس تر کرد و تجربیات مثبت تری را در آنها ایجاد کرد. بهترین آموزشگاه موسیقی تهران

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که مصاحبه شغلی یک بازجویی نیست. این فقط یک مکالمه است تا به مردم کمک کند تصمیم بگیرند که آیا می توانند با یکدیگر به روشی سودمند کار کنند یا خیر.

 

دکمه بازگشت به بالا