بین المللکسب و کار برتر

ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت

اولین سوال یک متقاضی ثبت نام لاتاری آمریکا، این است که شرایط ثبت نام لاتاری چیست و چه مدارکی برای ثبت نام لاتاری نیاز است؟ آیا در ثبت نام لاتاری حتما باید پاسپورت داشته باشیم؟ آیا برای ثبت نام لاتاری نیاز به اصل مدرک تحصیلی یا ریز نمرات داریم؟ ثبت نام لاتاری بدون کارت پایان خدمت ممکن است؟ ثبت نام لاتاری بدون دیپلم هم امکان‌پذیر است؟ شرایط عکس لاتاری چیست و آیا برای ثبت نام خانواده هم به عکس لاتاری نیاز است؟

این‌ها سوالاتی هستند که برای اولین بار در ذهن یک متقاضی ثبت نام لاتاری به وجود می‌آید و ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به همه سوالات درباره شرایط ثبت نام لاتاری امسال پاسخ دهیم و همه ابهامات شما مخاطب عزیز را برطرف کنیم. در صورتی که بعد از خواندن این مقاله باز هم سوال دیگری برای شما پیش آمد، می‌توانید در قسمت نظرات مقاله از ما بپرسید. اگر هیچ اطلاعاتی درباره لاتاری امریکا ندارید، می‌توانید مقاله را مطالعه کنید.

 شرایط ثبت نام لاتاری امریکا

در همین ابتدا مقاله به شکل سر راست و خلاصه بگوییم که لاتاری امریکا یکی از ساده ترین برنامه های مهاجرتی دنیاست. برای دریافت اقامت دائم یک کشور پیشرفته هیچ راه سریع تر ، ارزان تر و راحت تری از لاتاری گرین کارت آمریکا وجود ندارد. چرا که شرایط ثبت نام لاتاری به قدری ساده است که تقریبا همه افراد می‌توانند در آن ثبت نام کنند و شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا امتحان کنند.

تنها شرط برای ثبت نام لاتاری این است که باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشید و در صورتی هم که دیپلم ندارید، باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشید. اگر یکی از این شرط ها را داشته باشید، می‌توانید، ثبت نام لاتاری 2024 امریکا را به همین راحتی انجام دهید. باور نمی‌کنید که شرایط ثبت نام لاتاری به همین سادگی باشد؟ پس حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شک‌ها و ابهامات شما را برطرف کنیم.

شرط پاسپورت در ثبت نام لاتاری

در سال‌های گذشته داشتن پاسپورت معتبر یکی از شرایط ثبت نام لاتاری بود. به همین دلیل کسانی که پاسپورت آن‌ها منقضی شده بود و یا به دلیل خدمت سربازی یا هر دلیل امکان دریافت پاسپورت را نداشتند. نمی‌توانستند در لاتاری ثبت نام کنند. اما امسال شرایط متفاوت است و طبق دستورالعمل جدید ، ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت انجام خواهد شد.

طبق خبرهای رسمی منتشر شده، قاضی تیموتی جیمز کلی که یک قاضی فدرال در ایالت متحده آمریکاست، پس از برگزاری یک دعوی حقوقی، به دولت آمریکا حکم کرده است که دولت آمریکا اجازه ندارد که از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا اطلاعات پاسپورت را دریافت کند و این خلاف روال قانونی معمول برای پرونده‌های دارای سال مالی است. با توجه به این حکم ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت انجام می‌شود.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2024

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا ، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد.

توجه کنید که در فرم ثبت نام لاتاری فقط باید نوع مدرک خود را انتخاب کنید و اصلا نیازی به ارسال تصویر اسکن مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل و یا سایر جزییات مدرک تحصیلی نیست. فقط باید مشخص کنید که آخرین مدرک  تحصیلی شما چیست. بنابراین در صورت داشتن دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و مدارک بالاتر می‌توانید در لاتاری امریکا ثبت نام کنید.

باید بدانید که در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا باید تمام مدارک تحصیلی و هویتی خود را به سفارت آمریکا نشان دهید، بنابراین به هیچ وجه درون فرم ثبت نام لاتاری، اطلاعات نادرست و غیرواقعی وارد نکنید. در ضمن آگاهی داشته باشید که هنگام ثبت نام لاتاری باید آخرین مقطعی که از آن فارغ التحصیل شده‌اید، انتخاب کنید. به طور مثال حتی اگر یک هفته هم تا فارغ التحصیلی شما از مقطع کارشناسی باقی مانده باشد، هنگام ثبت نام لاتاری باید مدرک تحصیلی قبلی خود (یعنی دیپلم) را انتخاب کنید.

نقش تحصیلات عالی در لاتاری 2024

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری بالاتر است. این تصور غلطی است. همه ثبت نام کنندگان در قرعه کشی لاتاری از شانس یکسان برخوردارند و شانس یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شانس برنده شدن در لاتاری، مقاله را بخوانید.

در صورتی که شرط مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری را ندارید، می‌توانید با استفاده از شرط سابقه کار برای ثبت نام اقدام کنید. در بخش بعدی توضیح می‌دهیم که در صورت نداشتن دیپلم چه شرایطی برای ثبت نام لاتاری وجود دارد.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری (شرط جایگزین مدرک تحصیلی)

داشتن سابقه کار شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری است. در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز هم شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید.

مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است می‌تواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارند و متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله یا مدرک بالاتر دارند، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا ندارند.

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا

محل تولد شما باید در کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد. اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 مهاجرت به آمریکا داشتند مجاز به شرکت در لاتاری نیستند. بنابراین اشخاصی که در کشورهایی همچون هند متولد شده‌اند، اجازه ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند. خوشبختانه ایران و افغانستان جز کشورهایی است که متولدین آن می‌توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

توجه کنید که ملاک برای ثبت نام در لاتاری، محل تولد متقاضی است. بنابراین چنانچه شخصی در کشورهای مجاز همچون ایران متولد شده باشد، اما اقامت یا حتی پاسپورت کشور دیگر را داشته باشد ، مشکلی برای ثبت نام در لاتاری نخواهد داشت. برای اطلاع بیشتر از سهمیه ایرانیان در لاتاری گرین کارت آمریکا، مقاله را مطالعه کنید.

شرط حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری آمریکا شرط سنی ندارد، اما شرط داشتن دیپلم در عمل اجازه ثبت نام به سنین پایین را نمی‌دهد. برای سنین بالا هم هیچ محدودیتی برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد. فرزندانی که در سنین زیر 21 سال و مجرد هستند، می‌توانند زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت ثبت نام کنند و اگر این فرزندان دیپلم داشته باشند، می‌توانند هم زیر مجموعه پدر و مادر خود ثبت نام کنند و هم اینکه به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنند. بنابراین از سه شانس در لاتاری گرین کارت آمریکا بهره مند خواهد بود.

ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت

شرایط عکس برای ثبت نام لاتاری 2024

یکی از مهم‌ترین نکات برای ثبت نام صحیح لاتاری، بارگزاری عکس مناسب لاتاری است. در ثبت نام لاتاری نه تنها متقاضی اصلی نیاز به بارگزاری عکس دارد، بلکه برای ثبت نام زیرمجموعه های خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیز نیاز به عکس آن‌ها دارد. توجه کنید که بیشترین عاملی که موجب کنار گذاشتن شما از قرعه کشی لاتاری می‌شود، آپلود عکس لاتاری با شرایط نامناسب و اشتباه یا آپلود عکس قدیمی برای ثبت نام لاتاری است.

این نکته‌ای است که بیشتر متقاضیان ثبت نام لاتاری از آن بی اطلاع هستند و هر سال به همین دلیل ساده، شانس برنده شدن لاتاری را از دست می‌دهند. نکته مهم در مورد عکس پرسنلی برای ثبت نام در لاتاری این است که حتی با آپلود یک عکس سفید یا عکس یک شخصیت کارتونی، ثبت نام لاتاری شما در سایت اصلی آمریکا تکمیل خواهد شد و به شما کانفرمیشن نامبر (کد رهگیری) اختصاص خواهد یافت.

 اما تکمیل ثبت نام و دریافت کد کانفرمیشن به این معنا نیست که حتما در قرعه کشی لاتاری امریکا شرکت داده خواهید شد. چنانچه عکس شما شرایط عکس لاتاری را نداشته باشد، به صورت خودکار از قرعه کشی لاتاری کنار گذاشته خواهید شد و شانس برنده شدن لاتاری را از دسته خواهید داد.

برای تهیه  2024 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید یا مایل به سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند.

نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. توصیه می‌کنیم برای آشنایی دقیق با شرایط عکس مناسب لاتاری و دیدن نمونه عکس های صحیح لاتاری، مقاله را بخوانید.

در ضمن نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. بنابراین از عکاسی هایی که فایل عکس لاتاری را به شما نمی‌دهند خدمات عکاسی لاتاری دریافت نکنید، چرا که شما نیازی به چاپ عکس ندارید و برای ثبت نام فقط به فایل عکس نیاز خواهید داشت.

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2024

در ضمن برای اطمینان از درست بودن عکس لاتاری خود، می‌توانید ثبت نام لاتاری را از طریق سایت چاوش مهاجر انجام دهید. در صورت ثبت نام لاتاری با چاوش مهاجر، شرایط عکس شما در دو مرحله بررسی خواهد شد :

در مرحله اول هنگام بارگزاری عکس، توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) بررسی می‌شود. در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی می‌شود.

 در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت و شرایط عکس پرسنلی توسط کارشناسان چاوش مهاجر بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس لاتاری را احراز می‌کند یا خیر. در صورتی که عکس لاتاری شما مشکلی داشته باشد، کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

در ضمن اگر عکس مناسب لاتاری ندارید و به دنبال یک عکاسی معتبر برای عکس لاتاری هستید، می‌توانید در ایام ثبت نام لاتاری پس از هماهنگی و دریافت وقت حضوری، برای عکاسی لاتاری به موسسه چاوش مهاجر مراجعه کنید.

نمونه عکس صحیح لاتاری

مجموعه تصاویری که مشاهده می‌کنید، نمونه عکس های صحیح لاتاری هستند. اگر عکس شما مشابه با موارد زیر باشد. می‌توانید از آن برای ثبت نام در لاتاری 2024 آمریکا استفاده کنید.

آیا داشتن جاب آفر یا اسپانسر از شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا است؟

خیر. پس از اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ تمام محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری لغو شد. بنابراین کسانی که در لاتاری آمریکا ثبت نام می‌کنند، پس از برنده شدن نیازی به داشتن جاب آفر یا اسپانسر ندارند. اگر هیچ فامیل یا آشنایی در آمریکا ندارید، هیچ جای نگرانی نیست. نه برای ثبت نام لاتاری و نه برای  نیازی به اسپانسر، حساب بانکی در آمریکا، جاب آفر و یا سایر موارد ندارید. بنابراین چنانچه شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا را دارید، می‌توانید با خیال آسوده ثبت نام کنید.

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا