بهترین روش لیزر موهای زائد

بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

امروزه تکنولوژی ها و دستگاه های بسیاری در حیطه لیزر موهای زائد وجود دارند. خوشبختانه به دلیل تبلیغات فراوان بیشتر ما با نام آن ها آشنا هستیم و متاسفانه به همان دلیل، اطلاعات چندان صحیحی در مورد دستگاه ها هنگام خرید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد نداریم. به همین خاطر تصمیم گرفتیم که امروز بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد را به شما معرفی کنیم. چه پزشک باشید و قبل از خرید دستگاه لیزر به این مقاله مراجعه کرده باشید و چه فردی معمولی، این نکات به شما کمک فراوانی خواهد کرد. آخرین نسخه یا ورژن این دستگاه در کلینیک کارمانیا طب موجود هستند و با توجه به شرایط شما، سازگارترین لیزر برای حذف موهای زائد بدن و صورتتان انتخاب می شود.

لیزر موهای زائد یکی از ایمن ترین و موثرترین روش های حذف موهای زائد است. فرآیندی که از آخرین دستاوردهای فناوری در علم پزشکی بهره می برد و می تواند شما را برای مدتی طولانی از شر موهای زائد خلاص کند. البته نتایج لیزر زمانی موثر و فوق العاده است که در مرکزی معتبر و مجهز به بهترین دستگاه لیزر موهای زائد همانند لیزر کندلا انجام شود.

بهترین روش لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر یک تبلیغ غلط است

شاید به این جمله برخورده باشید:« حذف موهای زائد با دستگاه الکساندریت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ». همین ابتدا باید بدانید که نمی توان یکی از فناوری ها یا دستگاه های لیزر را به عنوان بهترین معرفی کرد. هر کدام از دستگاه ها مزایا و معایبی دارند و برای افرادی با رنگ پوست مختلف، مناسب اند. مثلاً لیزر الکساندریت سریع و کارآمد است؛ ولی برای رنگ پوست های تیره و موهای ضخیم چندان موثر نیست. پس اول از همه در نظر داشته باشید، هیچ دستگاهی بهترین نیست و بهترین دستگاه لیزر باید با توجه به شرایط و ویژگی های پوست و موهای شما انتخاب شود.

جهت خرید دستگاه هایفو 7 بعدی لطفا کلیک کنید.

 فرق فناوری با دستگاه را بدانید

فناوری لیزر با دستگاه لیزر تفاوت دارد. فناوری یا تکنولوژی لیزر شامل ویژگی های فیزیکی پرتوی نور لیزر است. مثلاً فناوری لیزر الکساندریت دارای طول موج (یک خاصیت فیزیکی) 755 نانومتر است. دستگاه الکساندریت از فناوری لیزر الکساندریت بهره می برد؛ یعنی نوری را متساعد می کند که طول موجی برابر با 755 نانومتر دارد. پس آنچه ویژگی های پرتوی لیزری را تعیین می کند، فناوری لیزر است.

اما میزان اثرگذاری دستگاه لیزر فقط به فناوری استفاده شده در آن بستگی ندارد. محدودیت تعداد شات یا شلیک لیزر، قطر پرتوی لیزری، وقفه های بین شات ها، سیستم خنک کننده و بسیاری از موارد دیگر می توانند نتایج لیزر را بهبود بخشند یا تضعیف کنند. مثلاً دستگاهی که وقفه های کوتاه تری بین شات هایش دارد، خطر ایجاد سوختگی بیشتری هم دارد. یا مثلاً برخی دستگاه ها به سیستم خنک کننده مجهز هستند.

در حین تابش پرتوهای لیزر همزمان با گرم شدن فولیکول ها (ارگان های موساز بدن) پوست هم گرم می شود. برای این که از آسیب دیدن پوست جلوگیری کنیم و صدمه ای انتخابی به فولیکول بزنیم، باید همزمان با تابش لیزر، پوست را خنک کنیم. سیستم و روش های خنک سازی در تاثیرگذاری و پیشگیری از بسیار مهم هستند.

فناوری های لیزر موهای زائد

امروزه برای لیزر موهای زائد از 4 فناوری کلی استفاده می شود. فناوری IPL (که در واقع لیزر نبوده و از پرتوی نوری بهره می برد) بیشتر در دستگاه های خانگی، آرایشگاهی و سالن های زیبایی و ماساژ استفاده می شود. سه فناوری دیگر که شامل الکساندریت، دیود و ان دی یاگ است در دستگاه های کلینیکی استفاده شده و فقط پزشک متخصص یا اپراتور حرفه ای لیزر مجاز هستند که با آن ها کار کنند. فناوری قدیمی تری به نام لیزر روبی هم وجود دارد که در واقع اولین فناوری استفاده شده در لیزر موهای زائد است و امروزه کاربرد چندانی ندارد.

کارمانیا طب کلینیک تخصصی پوست و مو است؛ به همین خاطر در این مرکز تنها از فناوری هایی استفاده می شود که در سطح بالینی (Medical Grade) باشند و همچنین از آزمون های ایمنی و اثربخشی سربلند بیرون آمده باشند. فناوری IPL و روبی به دلیل اثرگذاری کم در کلینیک کارمانیا طب استفاده نمی شوند. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از نظر تاثیرگذاری و ایمنی باید از فناوری های الکساندریت، دیود یا ان دی یاگ بهره ببرد. به طور کلی برای این که لیزر موهای زائد بهترین اثر را داشته باشد، باید دو نکته رعایت شود:

 1. از فناوری سازگار با رنگ پوست استفاده شود.
 2. از دستگاه هایی با قطر تابش مناسب، وقفه های تابشی ایمن و سیستم خنک کننده ی موثر استفاده شود.

پس اول از همه باید ببینیم که رنگ پوست و رنگ و ضخامت موهای شما به چه شکل است تا فناوری سازگار با آن انتخاب شود. هرچه یک فناوری لیزر با شرایط شما سازگارتر باشد، نتایج بهتر و ماندگارتری دارد. عوامل و فاکتورهای بسیاری بر این انتخاب تاثیر می گذارند. برای این که نگاه کاربردی تر و بهتری به این تکنولوژی ها داشته باشیم، ویژگی و عملکرد آن ها را برای شما در یک جدول خلاصه کرده ایم. 10 بیشترین و صفر کمترین نمره است. در مورد فاکتور درد، عدد کمتر نشانگر درد بیشتر است. برای این که بتوانید مقایسه کنید، نمره دهی ها را برای اپیلاسیون با وکس نیز مطرح کرده ایم. انواع رنگ پوست هم در جدول دوم برایتان خلاصه کرده ایم.

 بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

همانطور که اشاره کردیم دستگاه های مختلف لیزر از یکی یا چند تکنولوژی لیزری بهره می برند. قبلا در مورد و صحبت کرده ایم. حال بیایید بهترین دستگاه ها را با هم بررسی کنیم.

دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندریت

لیزر الکساندریت یکی از سریع ترین تکنولوژی های لیزر است. این دستگاه برای لیزر مناطق وسیع (مثل کل بدن) مناسب است و اثر زیادی بر روی موهای نازک و رنگ پوست های روشن دارد. بهترین دستگاه لیزر الکساندریت، کندلا جنتل پرو است. دستگاهی که در کلینیک کارمانیا طب از آخرین ورژن آن استفاده می کنیم. شرکت کندلا از قدیمی ترین تولیدکنندگان لیزر و تجهیزات پزشکی آمریکا بوده و بیش از 20 سال در این حوزه فعال است. با بیش از 10 هزار فروش دستگاه لیزر، کندلا یکی از بهترین ها هم به شمار می رود.

از جمله برتری های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطر تابش (Spot size) قابل تغییر
 • مجهز به سیستم خنک کننده
 • بیش از 20 سال سابقه ی استفاده درمانی و زیبایی با نتایجی درخشان

دستگاه مبتنی بر لیزر دیود بهترین دستگاه لیزر مو برای پوست های سبزه

لیزر دیود جلسات درمانی کوتاه تری دارد و اثرگذاری اش کمی بیشتر از الکساندریت است. این دو برتری به دلیل وقفه های تابشی کوتاه تر است که لیزر درمانی با دیود را کمی دردناک می کند. بهترین دستگاه لیزر دیود، دیود وکتوز نام دارد که توسط شرکت بسیار مشهور و معتبر Cynosure آمریکا ساخته شده است. از لحاظ سرعت، دیود وکتوز بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است. در مورد بحث دردناک بودن این فناوری باید بدانید که بیشتر مراجعین ما به خوبی درد اندک آن را تحمل می کنند. اگر آستانه ی درد پایینی داشته باشید یا به هر دلیل لیزر دیود برای شما عذاب آور باشد، اصلاً نگران نباشید چون جایگزین های مناسبی در کلینیک کارمانیا طب موجود هستند.

از جمله برتری های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطر تابش بیشتر (افزایش سرعت لیزر درمانی)
 • مجهز به سیستم خنک کننده
 • سیستم بازیافت فوتون ها (تاثیرگذاری 1.5 تا 2 برابری درمان)
 • سیستم خوانش ملانین (افزایش ایمنی و کاهش عوارض جانبی)

دستگاه مبتنی بر تکنولوژی ان دی یاگ (Nd:YAG)

فناوری ان دی یاگ برای کسانی که پوست تیره ای دارند، موثرترین است. لیزر دیود و الکساندریت برای این افراد هم تاثیر کم تر و هم خطرات بیشتری دارند. بهترین دستگاه لیزر که از تکنولوژی ان دی یاگ بهره می برد، لیزر دکا است. شرکت دکا بیش از 30 سال است در حوزه تجهیزات و فناوری های پزشکی فعال بوده و یکی از منحصر به فردترین دستگاه های لیزر با تکنولوژی آمریکایی را تولید می کند. لیزر دکا به دو فناوری لیزر مجهز است: الکساندریت و ان دی یاگ. استفاده از دو فناوری به صورت همزمان یعنی این دستگاه انعطاف پذیری بالایی دارد و برای بسیاری از متقاضیان، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است.

از جمله برتری های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب و ایمن برای تمام رنگ های پوست
 • مناسب برای کسانی که موهای نازکی دارند
 • مجهز به یک فناوری انحصاری که انرژی پرتوها را کاهش داده و درصد جذب آن ها را بیشتر می کند. به این ترتیب عوارض و خطرات لیزر بسیار کاهش یافته و درمان موثرتر می شود.
دکمه بازگشت به بالا