عمومیکسب و کار برتر

کانکس مسکونی چه مزایا و کاستی هایی دارد؟

 کانکس مسکونی و آنچه باید بدانید

 کانکس ساندویچ پانل یک سازه آماده با قابلیت سکونت است. این سازه در چند سال گذشته یکی از پر کاربرد ترین سازه ها برای سکونت به شمار می رود. این سازه قابلیت های بسیار زیادی دارد. به همین دلیل یکی از پر تقاضا ترین سازه ها برای سکونت است. علاوه بر این موارد از قابلیت های متنوع این کانکس همواره رونمایی می شود.

کانکس مسکونی چه مزایا و کاستی هایی دارد؟

مزایای کانکس مسکونی نسبت به سازه های سنتی مناسب سکونت:

امکانات بیشتر و متنوع تر طراحی و ساخت مدرن تر
استفاده بیشتر از مواد مرغوب و با دوام سهولت بیشتر در ساخت و ساز

·        امکانات بیشتر و متنوع تر

این کانکس های ماموت شرایط کافی برای سکونت دائمی را دارا هستند. به عبارتی امکانات این سازه نه تنها کمتر از سازه های سنتی نیست بلکه امکانات خاص و متنوعی تری دارد. این کانکس ها دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی، تاسیسات برق  لوله کشی و سیم کشی ساختمانی است. این موارد از امکانات پایه و اساسی یک کانکس مسکونی می باشد.

کانکس مسکونی دارای طراحی و ساخت مدرن تری است. طراخی این سازه بر اساس دانش روز دنیا و تکنولوژی پیشرفته ساخت و ساز است. در صورتی که طراحی سازه های سنتی به نسبت قدیمی و یکنواخت است. به این معنا که دستور ساخت خانه های قدیمی تا حد زیادی شبیه به یکدیگر است. به بیان دقیق تر هیچ خلاقیت و نوآوری در این زمینه مشاهده نخواهد شد. این در حالی است که شیوه طراحی کانکس مسکونی دارای نوآوری است. نقشه کشی خانه های سنتی معمولا یکسان و شبیه به یکدیگر است. در صورتی که هر کدام از کانکس های مسکونی دارای طراحی خاص تر و متفاوتی نسبت به بقیه هستند .

·        استفاده بیشتر از مواد مرغوب و بادوام

قبل از تهیه نقشه کلی کانکس مهم ترین اصلی که به آن توجه می شود، دوام و ماندگاری سازه است. کانکس به گونه ای طراحی می شود که ضمن حفظ کیفیت و زیبایی بصری، مقاومت و ماندگاری بالایی داشته باشد. اجزای سقف بدنه و دیواره کانکس، کاملا با خانه های سنتی متفاوت است. کیفیت و دوام بدنه و دیواره کانکس ها به مراتب بیشتر از خانه های سنتی است. به عبارتی از مواد با کیفیت و بسیار مرغوب برای ساخت کانکس استفاده می شود تا مقاومت کانکس به نسبت خانه های سنتی افزایش پیدا کند. از این جهت کانکس یک امتیاز نسبت به خانه های سنتی دارد. این امتیاز این است که کانکس در مقابل  زلزله و حاودث این چنینی بسیار مقاوم و ماندگار است. به همین دلیل شما می توانید مطمئن باشید که یک سازه مقاوم، ماندگار و ایمن خریداری کرده اید.

·        سهولت بیشتر در ساخت

کانکس مسکونی به نسبت سایر سازه ها سهولت بیشتری در ساخت دارد. تمام اجزای این سازه آماده هستند و در کارخانه کانکس سازی مونتاژ شده اند. به همین دلیل زمان زیادی صرف ساخت این دسته از سازه ها نمی شود. همچنین بدون صرف هزنیه های اولیه به صورت نیمه آماده در محل اجرا می شوند. به عبارتی تنها مدت زمان کوتاهی صرف کنار هم گذاشتن این قطعات می شود. به بیان دقیق تر تمام مراحل این کار از قبل انجام شده و طی شده است. تنها مدت زمان کوتاهی صرف منتقل کردن بحش خای مختلف کانکس می شود. ساخت کانکس مسکونی دردسر و خطرات خانه های سنتی را ندارد. به عبارتی روند ساخت آن بسیار ساده و بدون دردسر است.

انواع کانکس مسکونی

کانکس مسکونی با توجه به ویژگی های زیادی دسته بندی می شود. ما  انواع کانکس مسکونی را با توجه به متراژ و ابعاد آن دسته بندی می کنیم. شما می توانید این کانکس را در اندازه های متنوعی خریداری کنید. گونه ای از کانکس ها در اندازه های کوچک تر از بقیه ساخته می شوند. این دسته از کانکس ها همان کانکس هایی هستند که برای اسکان زلزله زدگان استفاده می شود. با این تفاوت که به دلیل اندازه کوچک تر، امکان سکونت دائم در این کانکس ها فراهم نیست. اگر همین کانکس ها در اندازه و ابعاد بزرگ تری ساخته شوند، می توان آن ها را کانکس مسکونی با قابلیت سکونت دائم نام گذاری کرد. کانکس هایی که برای سکونت موقت طراحی شده اند به 3 دسته تقسیم بندی می شوند.

  • کانکس مسکونی 4 متری
  •  مسکونی 8 متری
  • کانکس مسکونی 12 متری

کاربرد انواع کانکس مسکونی

معمولا استاندارد سکونت در کانکس مسکونی 4 متری بین 6 ماه تا 1 سال است. به عبارتی سکونت دائم و طولانی مدت در این کانکس ها کمی دشوار است. مگر این که ساکنان در شرایط دشواری به لحاظ موقعیتی و فرهنگی قرار گرفته باشند. کانکس های مسکونی 8 متری و 12 متری هم از کانکس هایی هستند که معمولا در باغ ها و فضاهای باز و نصب و مورد استفاده قرار می گیرند. ممکن است که برای اقامت نگهبان و باغدار هم از این کانکس استفاده شود.

نکته در مورد کانکس مسکونی

این کانکس ها در اندازه های متفاوتی ساخته می شوند. شما می توانید این سازه را در هر اندازه و ابعادی خریداری کنید. معمولا پر تقاضاترین انواع کانکس مسکونی، کانکس هایی هستند که بیش از 21 متر دارند. به عبارتی دیگر کانکس هایی که متراژ کمتری دارند، کاربرد اتاق را دارند و کاربرد آن را غیر اصولی می کنند. شما می توانید این کانکس ها را خریداری کرده و از آن استفاده اصولی کنید. در قسمت بعدی درباره این موضوع مرتبط، توضیحات بیشتری را خدمت شما ارائه می دهیم.

ابعاد کانکس مسکونی

ابعاد این سازه ها با یکدیگر متفاوت می باشند. اندازه کانکس با توجه به معیار های متفاوتی مشخص می شود. معمولا اندازه کانکس ها کاملا استاندارد تعریف می شوند. البته لازم به ذکر است که اندازه و ابعاد کانکس با توجه به معیار های متفاوتی مشخص می شود. اگر قرار باشد که کانکس در اندازه های غیر استاندارد ساخته شود، در این صورت مورد استفاده غیر اصولی قرار می گیرد. به عبارتی ممکن است که از آن ها در جایی استفاده شود که حضور آن معنای چندانی ندارد.

  • استفاده از کانکس در حومه شهر ها
  • کانکس در مناطق حاشیه نشین
  • استفاده از کانکس در باغ های عمومی بدون اجازه استفاده کنندگان
  • استفاده از کانکس در حیاط ساختمان

همچنین ممکن است تا از آن به گونه ای استفاده شود که با کاربرد کانکس بیگانه باشد. یعنی از آن به شیوه ای متفاوت استفاده شود. این موارد، از مواردی هستند که نشان دهنده این موضوع است که از کانکس به صورت غیر اصولی استفاده می شود. به طور دقیق نمی توانیم قیمت یک کانکس مسکونی را استعلام کنیم. عوامل موثر بر قیمت کانکس مسکونی شامل موارد متعددی می شوند. عوامل زیادی قیمت یک کانکس مسکونی را تشکیل می دهند.

این عوامل به نوعی در قیمت یک کانکس می تواند موثر باشد. البته انتخاب هر کدام از آن ها کاملا به انتخاب خریدار بستگی دارد. جنس و کیفیت مصالح، نوع امکانات و درجه کیفیت آن ها قیمت یک کانکس را مشخص می کند. این موارد در قیمت یک کانکس تاثیرگذار هستند و سطح قیمت آن را به گونه های متفاوتی تغییر می دهند. به عبارتی با انتخاب هر کدام از این موارد توسط تقاضاکننده، قیمت کانکس تغییر می کند.

تعمیرات کانکس مسکونی

تعمیرات کانکس مسکونی یکی از خدماتی است که شرکت به مشتریان خود ارائه می دهد. این تعمیرات شامل موارد متعددی می شوند و به دیگران به شیوه های گوناگون ارائه می شود. البته لازم به ذکر است که کانکس به گونه ای ساخته می شود که کمتر نیاز به تعمیر داشته باشد. برای مثال داخل کانکس از پی دی اف یا ام دی اف ساخته شده است. به عبارتی بدنه داخلی آن بسیار مقاوم است و کمتر دچار آسیب می شود. همچنین عایق بندی کانکس بسیار مقاوم و ماندگار است و از عایق های پلی استایرن برای این کانکس استفاده شده است. این عایق ها بسیار مقاوم و ماندگار هستند. همچنین ضخامت قابل توجهی دارند و کمتر در معرض آسیب قرار می گیرند.

به همین دلیل می توان به این نکته اشاره کرد که تعمیرات کانکس معمولا شامل موارد بسیار سطحی و جزئی می باشد. این کانکس معمولا نیاز به تعمیرات چندانی ندارد. به شما پیشنهاد می کنیم از این خدمات استفاده کنید. فروش کانکس مسکونی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از این سازه برای انجام سکونت استفاده کنید. در حقیقت هر کدام از این سازه ها برای انجام فعالیت های متفاوت نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. توجه داشته باشید که هرکدام برای سکونت دائم و موقت افراد طراحی و ساخته شده اند. شما می توانید از انواع طراحی و نقشه کشی هر کدام از کانکس ها اطلاع کسب کنید. در حقیقت شما می توانید به شرکت مراجعه کرده و بر این اساس اقدام به خرید این سازه کنید.

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا