دانش و سلامت

افتتاح بیمارستان هوشمند و کاملا دولتی حضرت مهدی (عج) /آمادگی برای پذیرش بیماران

افتتاح بیمارستان هوشمند و کاملا دولتی حضرت مهدی (عج) /آمادگی برای پذیرش بیماران

وزیر بهداشت با بیان اینکه کلان‌بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) با حدود ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی، ۴۲ تخت اتاق عمل و سایر امکانات افتتاح شد، گفت: با این بیمارستان و بیمارستان‌هایی که در آینده افتتاح می‌کنیم، نمادهای ملی را در حوزه سلامت به همه جهانیان نشان می‌دهیم.

به گزارش آپارات نیوز، دکتر بهرام عین‌اللهی درباره افتتاح بیمارستان حضرت مهدی (عج) گفت: افتخار داریم که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌ها را نه فقط در کشور بلکه در منطقه که نامش را کلان‌بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) گذاشته‌ایم، افتتاح کنیم که با حضور رییس جمهوری این کار انجام شد. این بیمارستان یکی از بیمارستان‌های بسیار بزرگ در منطقه و در کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: این بیمارستان حدود ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی و ۴۲ تخت اتاق عمل دارد و به اندازه یک بیمارستان ۱۱۰ تخت‌خوابی، تخت اورژانس دارد و تمام اعمال جراحی پیشرفته اعم از اعمال جراحی مغز، پیوند کبد و کلیه در آن قابل انجام است همچنین ۳۸۰ عضو هیات علمی دارد و یک بیمارستان آموزشی، درمانی و پژوهشی است.

عین‌اللهی با بیان اینکه این بیمارستان کاملا دولتی و با همه بیمه‌ها طرف قرارداد است، گفت: در این بیمارستان به مردم خدمت‌رسانی مناسب می‌شود. این بیمارستان ۱۰۸ هزار متر مربع است و کاملا به روز و چند اتاق عمل هیبرید است، به طوری که تمام امکانات تشخیصی و آزمایشی در داخل اتاق عمل وجود دارد و در همانجا بیمار اگر لازم باشد، سی‌تی‌اسکن و ام‌آرآی می‌شود و جراحی هم در صورت نیاز انجام می‌شود.

وی گفت: از آنجایی که قول داده بودیم که هر پروژه‌ای که افتتاح می‌کنیم، حتما باید به مرحله ارائه خدمت به مردم و بیماران رسیده باشد، از چند روز قبل از افتتاح بیمارستان حضرت مهدی (عج)، بیماران در این بیمارستان پذیرش شده‌اند و این بیمارستان کاملا آماده پذیرش بیماران است.

وزیر بهداشت که با یک شبکه خبری گفت و گو می‌کرد، تاکید کرد: این بیمارستان نمادی از قدرت جمهوری اسلامی ایران در حوه سلامت است و به نوعی می‌توان گفت که «این بیمارستان برج میلاد حوزه سلامت» است؛ به این معنا که همانطور که برج میلاد نمادی برای کشور شد، با این بیمارستان و بیمارستان‌هایی که در آینده افتتاح می‌کنیم، نمادهای ملی در حوزه سلامت را به همه جهان نشان می‌دهیم.

انتهای پیام

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا