دانش و سلامت

افزایش شیوع اوتیسم – آپارات نیوز

افزایش شیوع اوتیسم - آپارات نیوز

آپارات نیوز/خراسان رضوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اظهار کرد که یک کودک از هر ۳۶ کودک در این کشور، به اختلال اوتیسم مبتلا هست.

به نقل از ویفروم، در ایالات‌متحده  طی۲۰ سال گذشته از هر ۱۵۰ کودک، یک نفر مبتلا به اوتیسم بوده است که برخی از عوامل موثر در افزایش آمار، آگاهی و غربالگری بهتر برای اوتیسم، تغییر در معیارهای تشخیصی و عوامل محیطی یا ژنتیکی است.

اختلالات طیف اوتیسم بسیار متنوع هستند و پیشرفت‌های بسیاری در افزایش آگاهی و پذیرش اوتیسم در سال‌های اخیر صورت گرفته است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، شیوع اوتیسم در بین کودکان ایالات‌متحده در سال‌های اخیر به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است.

در حالی که ۶.۷ کودک از هر ۱۰۰۰ کودک در سال ۲۰۰۰، مبتلا به اختلال طیف اوتیسم تشخیص داده شد و این تعداد به ۲۷.۶ در هر ۱۰۰۰ کودک تا سال ۲۰۲۰  افزایش یافته و دلایل این افزایش به طور کامل شناخته نشده و احتمالا پیچیده است.

افزایش تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم، اهمیت شناسایی و مداخله زودهنگام برای کمک به کودکان مبتلا به این اختلال را برای رسیدن به نتایج بهتر برجسته خواهد کرد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که اختلالات طیف اوتیسم با درجاتی از مشکل در تعامل اجتماعی و ارتباطات مشخص می‌شود و الگوهای غیر معمول فعالیت‌ها و رفتارها نیز در این افراد اهمیت دارد.

انتهای پیام

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا