جامعه

الزام معاینه فنی برای خودروهای ۹۸ و ماقبل/ جریمه ۵۲ هزار تومانی پلیس برای خودروهای فاقد معاینه

الزام معاینه فنی برای خودروهای ۹۸ و ماقبل/ جریمه ۵۲ هزار تومانی پلیس برای خودروهای فاقد معاینه

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران از الزام خودروهای مدل ۹۸ و ماقبل به داشتن برگه معاینه فنی خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز، شادی مالکی درباره خودروهای ملزم به دریافت معاینه فنی گفت: خودروهای مدل ۱۳۹۸ و ماقبل از آن که چهار سال از عمر آنها گذشته ملزم به دریافت معاینه فنی هستند.

وی افزود: خودروهایی که فاقد برگه معاینه فنی باشند توسط پلیس ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان جریمه می شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای امسال دریافت معاینه فنی برای خودروهای مدل ۹۸ الزامی است، ادامه داد: داشتن معاینه فنی از منظر ایمنی خودرو و سرنشینان آن از یک سو و از سوی دیگر داشتن سفری ایمن ضروری است.

وی با اشاره به دلایل محیط زیستی معاینه فنی برای خودروها اظهارکرد: طبق قانون هوای پاک دریافت معاینه فنی برای خودروهایی با عمر بالای چهار سال الزامی اشت. خودروهایی که ملزم به دریافت معاینه فنی هستند در تست آلاینده‌ها باید مونواکسید کربن خودروها زیر ۷ دهم و در معاینه فنی برتر این عدد باید زیر ۶ دهم باشد.

وی با بیان اینکه در تهران هشت مرکز معاینه فنی از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ بعدازظهر فعال هستند، تاکید کرد: برای مراجعه به مراکز بیهقی، آبشناسان، سراج، دماوند و دو واحد سیار نوبنیاد و گیلان شرقی شهروندان می توانند با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی زمان مراجعه خود را بدون معطلی انتخاب کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران در ادامه گفت: برای سهولت شهروندان فعالیت مرکز معاینه فنی بیهقی به صورت ۲۴ ساعته است. ظرفیت این مرکز روزانه ۱۰۰۰ دستگاه خودرو است.

مالکی ادامه داد: قرار است در ایام ماه رمضان به غیر از مرکز بیهقی برخی دیگر از مراکز معاینه فنی از افطار تا سحر به شهروندان خدمات ارائه دهند. اسامی این مراکز به زودی در سایت معاینه فنی افلام می شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه انجام معاینه فنی خودروها در سال جدید ۹۲ هزار تومان است، اظهارکرد: مالکانی که از وضعیت معاینه فنی خودروهای خود مطلع نیستند می توانند با مراجعه به سایت symfa .ir از وضعیت خودروی خود با خبر شوند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، مدیرعامل ستاد مرکزی خودروهای شهر تهران تاکید کرد: از روز شنبه (۵ فروردین) تمامی مراکز معاینه فنی از ساعت ۷ صبح تا ۱۷ بعدازظهر فعال هستند.

انتهای پیام

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا