بین الملل

امیرعبداللهیان: کودک کشی شاخصه رژیم صهیونیستی است

‏به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین آپارات نیوز،‌ امسال بیست و سومین سالگرد شهادت «محمد الدره» کودک فلسطینی است که در سال ۲۰۰۰ به همراه پدرش با شلیک صهیونیست‌ها در غزه به شهادت رسید.

در همین ارتباط حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس در این خصوص نوشت: ۲۳ سال از شهادت مظلومانه ⁧محمد الدره⁩ کودک بی‌گناه فلسطینی می‌گذرد و ۲۳ سال است که مادران فلسطینی هر شب داستان مقاومت او را در گوش فرزندانشان نجوا می‌کنند.

وی با بیان اینکه ‏از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون ۴۰ کودک فلسطینی توسط رژیم آپارتاید و جعلی صهیونیستی به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: ‏کودک‌کشی شاخصه این رژیم است.

امیرعبداللهیان: کودک کشی شاخصه رژیم صهیونیستی است

 

براساس آمار منتشر شده از سوی برنامه دفاع از کودکان، رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۳ در کرانه باختری اقدام به کشتن ۳۱ کودک و در نوار غزه نیز اقدام به کشتن ۶ کودک کرده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر جهانی نیز شهریور ماه سالجاری در گزارشی اعلام کرد: سال گذشته میلادی خونین‌ترین سال برای کودکان فلسطینی در ۱۵ سال اخیر بود و در سال جاری میلادی نیز کشتار کودکان فلسطینی با همان سرعت در حال انجام است، به طوریکه از ابتدای ۲۰۲۳ تا ۲۲ ماه آگوست ۳۴ کودک فلسطینی به دشت نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده‌اند. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، نیروهای رژیم صهیونیستی ۱۷ اردیبهشت ماه نیز یک مدرسه ابتدایی ۶‌ کلاسه در جنوب کرانه باختری را که ۶۶ دانش‌آموز دختر و پسر فلسطینی در آن مشغول به تحصیل بودند، تخریب کرد. 

امیرعبداللهیان: کودک کشی شاخصه رژیم صهیونیستی است

 

«محمد التمیمی» کودک سه ساله فلسطینی نیز در پی تیراندازی نظامیان صهیونیست در شهرک النبی صالح واقع در شمال رام‌الله زخمی و به شهادت رسید. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ۱۶ خرداد ماه در این باره عنوان کرد: محمد هیثم التمیمی⁩ کودک سه ساله، بیست و هشتمین طفل معصوم فلسطینی است که در سالجاری میلادی به دست رژیم کودک‌کُش اسرائیل به شهادت رسید. نقش حمایتی حامیان رژیم در استمرار این جنایات روزمره، از منظر حقوقی و بین‌المللی مسؤولیت آور است. ارتکاب این جنایت هولناک همزمان با اظهارات وزیر خارجه آمریکا در آیپک در خصوص تاریخچه حمایت واشنگتن از رژیم اسرائیل، اشاره او به کمک سالانه ۳.۳ میلیاردی و کمک فوق‌العاده یک میلیارد دلاری و تداوم تلاش برای ادغام رژیم غاصب در منطقه، به منزله شراکت آمریکا در جنایات روزمره اسرائیل است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا