جامعه

اهتمام بانوان ایران برای توانمندسازی زنان آیورا

اهتمام بانوان ایران برای توانمندسازی زنان آیورا

ایران به عنوان رئیس کارگروه توانمندسازی اقتصادی آیورا، هفتمین نشست این کارگروه را به همراه کارگاه‌های جانبی آموزشی، طی دو روز متوالی در ایران برگزار کرد.

به گزارش آپارات نیوز و به نقل از روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، ایران که از سال گذشته مدیریت کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان در  اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) را عهده دار شده است، این بار به صورت حضوری برنامه نشست و کارگاه‌های جانبی آموزشی آن را  طی دو روز متوالی در ایران برگزار کرد.

اقیانوس هند نقشی تعیین کننده در تحولات قرن ۲۱ ایفا می کند. نقشی که اقیانوس آرام در قرن ۲۰ و اقیانوس اطلس در قرن ۱۹ ایفا کرد اینک در اقیانوس هند به عنوان یک معبر دریائی استراتژیک در برقراری ارتباط تجاری و فرهنگی بین ۳ قاره آسیا، آفریقا و اروپا قابل تصور است.

این گزارش می‌افزاید: مضافا اینکه منابع دست نخورده معدنی و انرژیهای فسیلی واقع در زیر بستر اقیانوس که زمانی دست نیافتنی بود اهمیت مضاعفی را به این پهنه آبی داده است. به علاوه در حال حاضر نیمی از کشتی‌های کانتینربر، یک سوم ترافیک تجاری، دو سوم تردد کشتی‌های نفتکش از حوزه اقیانوس هند با جمعیت ۲.۶ میلیاردی می گذرد.

انتهای پیام

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا