دانش و سلامت

برای درمان و پیشگیری از فشار خون بالا چه حرکات ورزشی انجام دهیم؟

محققان مطالعه کرده اند که چگونه با ورزش می توان فشار خون بالا را درمان یا پیشگیری کرد.

به گزارش آپارات نیوز ، از هر چهار حمله قلبی یک مورد به دلیل فشار خون بالا است. تخمین زده می شود که تا سال 2025 ، حدود 20٪ از جمعیت جهان فشار خون بالا داشته باشند. اگرچه فرض بر این است که ورزش فشار خون را کاهش می دهد ، اما توصیه ها تاکنون بدون توجه به فشار خون ارائه شده اند و بیشتر بر میزان ورزش در هفته متمرکز هستند.

در این مطالعه ، تأثیر ورزش بر روی بیماران مبتلا به فشار خون بالا ، افراد با فشار خون بالاتر از حد طبیعی و افراد با فشار خون طبیعی مورد بررسی قرار گرفت.

محققان سوئیسی گفتند که هدف از این توصیه ها برای هر سه گروه کاهش فشار خون است. سرانجام با کاهش فشار خون می توان خطر حمله قلبی ، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را کاهش داد.

محققان گفتند ، برای افرادی كه فشار خون بالا دارند ، ورزش هوازی م mostثرترین روش است كه شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا می شود. در افرادی که فشار خون بالا از حد نرمال دارند ، تمرینات مقاومت پویا در اولویت هستند. به افرادی که فشار خون طبیعی دارند نیز بیشتر از انجام تمرینات مقاومت ایزومتریک توصیه می شود.

به گزارش آپارات نیوز ، در صورت ادامه عارضه چاقی ، افراد چاق بیشتر دچار فشار خون می شوند. افراد سالمی که والدین آنها فشار خون دارند نیز در معرض فشار خون بالا هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا