اقتصادی

به دنبال حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو هستیم

به دنبال حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو هستیم

آفتاب‌‌نیوز :

وی افزود: دولت تعرفه واردات خودرو را یک درصد قرار داده که نزدیک به صفر است. ضمن اینکه تحولات تکنولوژی باعث کاهش قیمت تجهیزات خودرو‌های برقی شده به گونه‌ای که در اول مسیر یک میلیون وات باتری ۳۰۰ یورو بود که اکنون به ۱۰۰ یورو رسیده است.

وی ادامه داد: دولت با سیاست‌ها و امتیاز‌ها درصدد است تا مردم به سمت خودرو‌های برقی بروند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برقی سازی خودرو‌ها یک حرکت اقتصادی و کیفی برای بهبود هوای شهر و کاهش مصرف سوخت است گفت: امروز راه حل، برقی سازی است و همراه با دنیا این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی بیان داشت: خودروی برقی هر چند با برق خورشیدی و قیمت آزاد باشد، صرفه جویی در بنزین است حتی استفاده از خودرو‌های برقی با برق تجاری نیز در مقایسه با سوخت بنزینی ارزان‌تر خواهد بود.

علی ابادی تاکید کرد: همه نهاد‌ها از جمله وزارت نفت و نیرو باید همکاری کنند تا خودرو‌های برقی به ثمر بنشیند.

وی با اشاره به اینکه فروش خودرو‌های وارداتی از طریق سامانه یکپارچه انجام می‌شود گفت: بر اساس سیاست‌های کشور مانعی برای واردات وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال حذف قیمت گذاری دستوری خودرو هستیم و در این زمینه تلاش می‌کنیم.

کارگروه تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به پوشش اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد می‌پردازم. با داشتن دانش عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در حوزه اقتصاد، تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا